Τουρκία 3ήμερο στην Πόλη και που να μείνεις?

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Oχι αλλα αφου εχει βαθμολογια σχολιων 9 στα 631 σχολια σιγουρα θα ειναι καλο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μονη σου είχες παει ταξίδι ;;
Sent from my iPhone using Travel stories
Προσεξε γιατι γυρισα απο την εξοδο ...............
Ναι μονη μου ειχα παει ΤΟΤΕ :cool::cool:

Καλο το χοτελ στο Sirkeci , μια χαρα οι κριτικες , αλλα το βραδυ οπως εχουμε πει ειναι ΕΡΗΜΙΑ και εχει και καμια δεκαρια μαγαζια-εστιατορια της κακιας ωρας....
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλο το χοτελ στο Sirkeci , μια χαρα οι κριτικες , αλλα το βραδυ οπως εχουμε πει ειναι ΕΡΗΜΙΑ και εχει και καμια δεκαρια μαγαζια-εστιατορια της κακιας ωρας....
Η πρόσβαση από το αεροδρόμιο είναι εύκολη; ή μόνο με ταξί; Η νυχτερινή ζωή δε θα είναι προτεραιότητα μέσα σε ένα 3ήμερο οπότε δε πειράζει, την επόμενη φορά!;) Ανάμεσα στα εστιατόρια της κακιάς ώρας έχει και κανένα της προκοπής;;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Η πρόσβαση από το αεροδρόμιο είναι εύκολη; ή μόνο με ταξί; Η νυχτερινή ζωή δε θα είναι προτεραιότητα μέσα σε ένα 3ήμερο οπότε δε πειράζει, την επόμενη φορά!;) Ανάμεσα στα εστιατόρια της κακιάς ώρας έχει και κανένα της προκοπής;;
Ολα ευκολα ειναι ... Ειδικα αν μεινεις στο Sirkeci εχεις το τραμ σε αποσταση βολης.
Ασε το ταξι απο το αεροδρομιο , το μετρο να παρεις ! Να αλλαξεις στο Aksaray και να παρεις το τραμ και κατεβαινεις στο Sirkeci.
Θα σου ελεγα να παρεις το havas , αλλα αυτο κανει 2 στασεις μονο πριν φτασει στην Ταξιμ στο τερμα και δε σε βολευουν
Εχει το hamdi σχετικα κοντα , αλλα με νευριαζει γιατι εχει πολυ κοσμο και τσιλιμπουρδιαρηδες σερβιτορους (ωραια φυστικι κεμπαπ ομως)
Εχει και ενα , δυο πολυ κοντα , αλλα δεν εχω φαει οποτε δε μπορω να στα προτεινω.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Εχει το hamdi σχετικα κοντα , αλλα με νευριαζει γιατι εχει πολυ κοσμο και τσιλιμπουρδιαρηδες σερβιτορους (ωραια φυστικι κεμπαπ ομως)
Εχει και ενα , δυο πολυ κοντα , αλλα δεν εχω φαει οποτε δε μπορω να στα προτεινω.
Πολυ κοσμο αλλα γρηγορο σερβις και καλο φαγητο. Τα τσιλιμπουρδισματα δεν τα κατανοω μια και οσες φορες πηγα δεν ημουν αποδεκτης...
Εκει κοντα ειναι και το Pandeli, μονο για μεσημερι. Αξιζει.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πολυ κοσμο αλλα γρηγορο σερβις και καλο φαγητο. Τα τσιλιμπουρδισματα δεν τα κατανοω μια και οσες φορες πηγα δεν ημουν αποδεκτης...
Εκει κοντα ειναι και το Pandeli, μονο για μεσημερι. Αξιζει.
Καλο φαγητο , οκ φαγητο-δεν εκοψα φλεβες.. Εναμιση μηνα πριν , ημουν εκει , καναμε μετανοιες για να ερθουν να μας παρουν παραγγελια.. (ρωτα το Παιδι). Το κεμπαπ φυστικι ηταν πολυ καλο , ειλικρινα ... οπως και κατι αλλα μαλεμπιά που μας εφεραν σαν ορεκτικα.
Το Pandeli δεν ειναι λιγο υπερτιμημενο , Σωκρατη? Δεν εχω φαει , αλλα γνωστος μου πληρωσε πολυ χρημα και μου εκανε παραπονα για την ποιοτητα
Για πες ..
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλύτερα να κάνεισ την αλλαγή από μετρό σε τραμ στη στάση zeytinburnu. Στο aksaray η απόσταση είναι μεγαλύτερη. Στο κεντρικό δρόμο απέναντι από την αγία σοφία έχει κάποια μαγειρεία (τέτοια θα δείς αρκετά στη πόλη), που βλέπεις τα φαγητά στη βιτρίνα και τρως φτηνά και αξιοπρεπέστατα. Εκεί είναι και το http://www.sultanahmetkoftesi.com/ φημισμένο όπως κάποιοι λένε για τον κεφτέ του. Εγώ δεν τρελάθηκα κιόλας.

Sent from my iPhone using Travel stories
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καλύτερα να κάνεισ την αλλαγή από μετρό σε τραμ στη στάση zeytinburnu. Στο aksaray η απόσταση είναι μεγαλύτερη. Στο κεντρικό δρόμο απέναντι από την αγία σοφία έχει κάποια μαγειρεία (τέτοια θα δείς αρκετά στη πόλη), που βλέπεις τα φαγητά στη βιτρίνα και τρως φτηνά και αξιοπρεπέστατα. Εκεί είναι και το Sultanahmet Kftecisi Selim Usta φημισμένο όπως κάποιοι λένε για τον κεφτέ του. Εγώ δεν τρελάθηκα κιόλας.

Sent from my iPhone using Travel stories
μα γιατι να κατεβει απο το μετρό που ειναι σαφως γρηγοροτερο και να παρει το τραμ που κανει περισσοτερη ωρα? Ας φτασει στο Αksaray με το μετρο , θα εχει καλυψει περισσοτερη αποσταση σε λιγοτερο χρονο και μετα να παρει το τραμ με την ησυχια της
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία

Thvagd

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς,Ισλανδία,Ιαπωνία
Έχω μείνει στο Erboy το καλοκαίρι του 2009, είχα βρει δωμάτιο στα 38 ευρώ από την otel.com νομίζω. Προφανώς με βάλανε στα χειρότερα δωμάτια που είχαν (λογικό, με βάση το πόσο πλήρωσα). Παρ`όλα αυτά, το δωμάτιο αν και έβλεπε σε ακάλυπτο, ήταν καθαρό και αξιοπρεπές. Το πρωινό του ξενοδοχείου είναι πολύ καλό και επίσης το ξενοδοχείο έχει και πολύ ωραία ταράτσα, όπου και απολάμβανα την efes μου με θέα την Αγιά Σοφιά.
Η θέση του ξενοδοχείου είναι ΤΕΛΕΙΑ για sightseeing στο Sultanahmet, και με το τραμ πολύ κοντά για να προσεγγίσεις τη βραδινή διασκέδαση του Beyoglu (στο γυρισμό παίρνεις ταξί ή αν είσαι στο Tunel ακόμα καλύτερα με τα ποδια από πύργο του Γαλατά και γέφυρα του Γαλατά). Όσον αφορά τη μεταφορά από αεροδρόμιο, δεν μπορώ να σε βοηθήσω (είχα πάει με αμάξι)
Μαγική η Πόλη...
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
ευαγγελια said:
μα γιατι να κατεβει απο το μετρό που ειναι σαφως γρηγοροτερο και να παρει το τραμ που κανει περισσοτερη ωρα? Ας φτασει στο Αksaray με το μετρο , θα εχει καλυψει περισσοτερη αποσταση σε λιγοτερο χρονο και μετα να παρει το τραμ με την ησυχια της
Εντάξει δεν είναι και τρελή η διαφορά, απλά εμένα μου φάνηκε πιο βολικό βγαίνοντας από το μετρό, να μπώ αμέσως στο τραμ ( zeytinburnu και ας κάνω 3-4 στάσεις παραπάνω), απο το να κατέβω aksaray και να σέρνω τις βαλίτσες στο δρόμο, ψάχνοντας τη στάση του τραμ.

Sent from my iPhone using Travel stories
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Η θέση του ξενοδοχείου είναι ΤΕΛΕΙΑ για sightseeing στο Sultanahmet, και με το τραμ πολύ κοντά για να προσεγγίσεις τη βραδινή διασκέδαση του Beyoglu (στο γυρισμό παίρνεις ταξί ή αν είσαι στο Tunel ακόμα καλύτερα με τα ποδια από πύργο του Γαλατά και γέφυρα του Γαλατά). Όσον αφορά τη μεταφορά από αεροδρόμιο, δεν μπορώ να σε βοηθήσω (είχα πάει με αμάξι)
Μαγική η Πόλη...
Χμ εδω να επισημανουμε οτι το Tunel ΔΥΣΤΥΧΩΣ λειτουργει μεχρι τις 22:00
Eτσι αν καποιος θελησει μετα απο αυτη την ωρα να ανεβει πανω στο Beyoglu και στην Ιstiklal , θα βρεθει αντιμετωπος με μια τεραστια ανηφορα .....
Αν φυσικα θελει να κανει το αντιστροφο , η κατηφορα ειναι ακινδυνη...:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.092
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom