Τουρκία 3ήμερο στην Πόλη και που να μείνεις?

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Καλο φαγητο , οκ φαγητο-δεν εκοψα φλεβες.. Εναμιση μηνα πριν , ημουν εκει , καναμε μετανοιες για να ερθουν να μας παρουν παραγγελια.. (ρωτα το Παιδι). Το κεμπαπ φυστικι ηταν πολυ καλο , ειλικρινα ... οπως και κατι αλλα μαλεμπιά που μας εφεραν σαν ορεκτικα.
Το Pandeli δεν ειναι λιγο υπερτιμημενο , Σωκρατη? Δεν εχω φαει , αλλα γνωστος μου πληρωσε πολυ χρημα και μου εκανε παραπονα για την ποιοτητα
Για πες ..
Ειναι τσιμπημενο αλλα οταν πηγαμε (4 ατομα) μειναμε ευχαριστημενοι με το φαγητο.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εντάξει δεν είναι και τρελή η διαφορά, απλά εμένα μου φάνηκε πιο βολικό βγαίνοντας από το μετρό, να μπώ αμέσως στο τραμ ( zeytinburnu και ας κάνω 3-4 στάσεις παραπάνω), απο το να κατέβω aksaray και να σέρνω τις βαλίτσες στο δρόμο, ψάχνοντας τη στάση του τραμ.

Sent from my iPhone using Travel stories
Ε καλα δε θα τα χαλασουμε ..Οπως βολευεται ο καθενας. Ας μεινουμε στο οτι υπαρχουν εναλλακτικοι τροποι προσεγγισης
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Έκλεισα και γω για ένα long weekend στην Πόλη και θα μείνουμε στο: Booking.com: Erboy Hotel - Sirkeci Group, Κωνσταντινούπολη, Τουρκία - 631 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Λογω της σύντομης διαμονής θέλαμε να 'μαστε κοντά στα αξιοθέατα.. έχει κανείς άποψη για το ξενοδοχείο;
Το ξενοδοχείο το γνωρίζω απο θέμα location .Εξαιρετικό !!!

Στο ισόγειο του ξενοδοχείου σας είναι το Pasazade Restaurant με μενού απο Οθωμανικές συνταγές και υπεροχα γλυκά ( προσιτές τιμές )

To είχα προτείνει μετά την πρώτη μου επίσκεψη στην Πόλη και συνεχίζω να το τιμώ κάθε φορά που πηγαίνω .
Δεν πρόσεξα πότε θα πάτε αλλά να γνωρίζεις οτι απο Ιούνιο -Σπεπτέμβριο το εστιατόριο λειτουργεί στην Ταράτσα του ξενοδοχείου

Μην το χάσετε !!!!!!!!!!!!!!
Pasazade Ottoman Cuisine » Mysteries of Ottoman CuisinePasazade Ottoman Cuisine
 

Thvagd

Member
Μηνύματα
32
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς,Ισλανδία,Ιαπωνία
Χμ εδω να επισημανουμε οτι το Tunel ΔΥΣΤΥΧΩΣ λειτουργει μεχρι τις 22:00
Eτσι αν καποιος θελησει μετα απο αυτη την ωρα να ανεβει πανω στο Beyoglu και στην Ιstiklal , θα βρεθει αντιμετωπος με μια τεραστια ανηφορα .....
Αν φυσικα θελει να κανει το αντιστροφο , η κατηφορα ειναι ακινδυνη...:p
Σωστό αυτό που λες για το tunel το τελεφερίκ, εγώ μιλούσα για την περιοχή που βρίθει από ωραία μαγαζιά. Ένας τρόπος πάντως που μπορεί να ακολουθήσει κάποιος που μένει Sultanahmet-Sirkeci , θέλει να βγει βράδυ στο Beyoglu και δεν θέλει ούτε να πάρει ταξί, ούτε να ξεποδαριαστεί στην ανηφόρα είναι να πάρει το τραμ μέχρι το Kabatas και από εκεί με το Kabatas-Taksim funicular να είναι στην πλατεία Ταξίμ και να αρχίσει να κατηφορίζει την Istiklal
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Η πρόσβαση από το αεροδρόμιο είναι εύκολη; ή μόνο με ταξί; Η νυχτερινή ζωή δε θα είναι προτεραιότητα μέσα σε ένα 3ήμερο οπότε δε πειράζει, την επόμενη φορά!;) Ανάμεσα στα εστιατόρια της κακιάς ώρας έχει και κανένα της προκοπής;;

Οι περισσότεροι έχετε την μανία να κλείνετε ξενοδοχείο απο γραφεία βλέπε booking και όχι απευθείας απο τα site των ξενοδοχείων .

Αν κάνεις την κράτηση σου απευθείας απο το site του ξενοδοχείου με την προυπόθεση να μείνεις 3 νύχτες σου προσφέρει δωρεάν transfer !!!!!!

Erboy Hotel // Welcome!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Σωστό αυτό που λες για το tunel το τελεφερίκ, εγώ μιλούσα για την περιοχή που βρίθει από ωραία μαγαζιά. Ένας τρόπος πάντως που μπορεί να ακολουθήσει κάποιος που μένει Sultanahmet-Sirkeci , θέλει να βγει βράδυ στο Beyoglu και δεν θέλει ούτε να πάρει ταξί, ούτε να ξεποδαριαστεί στην ανηφόρα είναι να πάρει το τραμ μέχρι το Kabatas και από εκεί με το Kabatas-Taksim funicular να είναι στην πλατεία Ταξίμ και να αρχίσει να κατηφορίζει την Istiklal
Αμε ! Συμφωνω !! Και που ξερεις, μπορει να θελησει να μεινει στο Besiktas και να ανεβει την επομενη φορα στην Ιστικλαλ!;);)

Οι περισσότεροι έχετε την μανία να κλείνετε ξενοδοχείο απο γραφεία βλέπε booking και όχι απευθείας απο τα site των ξενοδοχείων .

Αν κάνεις την κράτηση σου απευθείας απο το site του ξενοδοχείου με την προυπόθεση να μείνεις 3 νύχτες σου προσφέρει δωρεάν transfer !!!!!!

Erboy Hotel // Welcome!
Καλα ρε παιδι μου , πολυ αυστηρος εισαι τωρα τελευταια... Την αποπηρες την κοπελα
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Επισης διαβασα ολα τα απαραιτητα για Κωσταντινουπολη και εχω να ρωτησω κατι με ενδιαφερει πολυ η περιοχη ortakoy για κανα ρακι το βραδυ
ησυχα πραματα δηλαδη εχεις να προτινεις τιποτα?
Στο ortakoy εχει πολλα μαγαζια για ολα τα γουστα.Στην πλατεια μπροστα στο τζαμί ειναι για χαλαρες καταστασεις.Εμεις ειχαμε παει σε μια μπυραρια.Στα στενα εχει μαγαζακια και με ναργιλεδες,και καποια ροκαδικα.

Μια προταση λιγα λεπτα απ το Ortakoy αφου περασεις κατω απ τη γεφυρα ειναι ενα απ τα πιο in κλαμπ της πολης που μαζευει την αφροκρεμα και τους διασημους της Κων/πολης, ειναι το Reina αλλα οπως καταλαβαινεις ειναι και ακριβο.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλα ρε παιδι μου , πολυ αυστηρος εισαι τωρα τελευταια... Την αποπηρες την κοπελα
Εντάξει δε με αποπήρε :D.. Είχα μπει και στο site τους πριν κλείσω από Booking και είχε ακριβώς την ίδια τιμή. Θα πάμε Φλεβάρη, Παρασκευή μεσημεράκι φτάνουμε και Κυριακή 22.30 νομίζω γυρνάμε..Άρα με δύο βράδια δε μας έπιανε η προσφορά για δωρεάν μεταφορά..

Το ξενοδοχείο το γνωρίζω απο θέμα location .Εξαιρετικό !!!

Στο ισόγειο του ξενοδοχείου σας είναι το Pasazade Restaurant με μενού απο Οθωμανικές συνταγές και υπεροχα γλυκά ( προσιτές τιμές )

To είχα προτείνει μετά την πρώτη μου επίσκεψη στην Πόλη και συνεχίζω να το τιμώ κάθε φορά που πηγαίνω .
Δεν πρόσεξα πότε θα πάτε αλλά να γνωρίζεις οτι απο Ιούνιο -Σπεπτέμβριο το εστιατόριο λειτουργεί στην Ταράτσα του ξενοδοχείου

Μην το χάσετε !!!!!!!!!!!!!!
Pasazade Ottoman Cuisine » Mysteries of Ottoman CuisinePasazade Ottoman Cuisine
Αφού θα το έχουμε στα πόδια μας σίγουρα θα το τιμήσουμε, έστω και χωρίς την όμορφη θέα από την ταράτσα (είδα φωτος και φαίνεται πολύ ωραία εκεί πάνω)..

Έχω μείνει στο Erboy το καλοκαίρι του 2009, είχα βρει δωμάτιο στα 38 ευρώ από την otel.com νομίζω. Προφανώς με βάλανε στα χειρότερα δωμάτια που είχαν (λογικό, με βάση το πόσο πλήρωσα). Παρ`όλα αυτά, το δωμάτιο αν και έβλεπε σε ακάλυπτο, ήταν καθαρό και αξιοπρεπές. Το πρωινό του ξενοδοχείου είναι πολύ καλό και επίσης το ξενοδοχείο έχει και πολύ ωραία ταράτσα, όπου και απολάμβανα την efes μου με θέα την Αγιά Σοφιά.
Οπότε έμεινες ευχαριστημένος να υποθέσω; Εμείς Φλεβάρη το βρήκαμε με 52/βραδιά αλλά ελπίζω λόγω low season να μας δώσουν καλό δωματιο.. Ίσως έχει γίνει ανακαίνιση από το 2009 γιατί διαβαζοντας παλιότερες κριτικές έλεγαν πως είχε δύο "πτέρυγες" την παλιά και την ανακαινισμένη..Τώρα δε ξέρω αν είναι πια έτσι..
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Χμ εδω να επισημανουμε οτι το Tunel ΔΥΣΤΥΧΩΣ λειτουργει μεχρι τις 22:00
Eτσι αν καποιος θελησει μετα απο αυτη την ωρα να ανεβει πανω στο Beyoglu και στην Ιstiklal , θα βρεθει αντιμετωπος με μια τεραστια ανηφορα .....
Αν φυσικα θελει να κανει το αντιστροφο , η κατηφορα ειναι ακινδυνη...:p
Μπραβο ευαγγελια να μια καλη ερωτηση
λεμε οτι παω ortakoy το βραδακυ και γυρναω κατα τις 12:00
με τι?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom