Πορτογαλία 3 ημερο Λισσαβόνα - Φεβρουάριος 2018

Maria1985

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Γεια σου Μαρία. Ο καιρός το πρωί ήταν γύρω στου 12 με 15 βαθμούς και το βράδυ έπεφτε γύρω στους 8. Έβρεχε την ημέρα που πήγα στο κάστρο της Σιντρα. Τις άλλες μέρες είχε ήλιο και επειδή περπάταγε αρκετά μπορώ να πω ότι δεν είχα πρόβλημα με το κρύο. Γενικά στην Πορτογαλία έχει ακριβώς τον ίδιο καιρό με την Ελλάδα και ίσως 1-2 βαθμούς ποιο πάνω. Αν μπορείς να ανταπεξέλθεις τον Φεβρουάριο στην Ελλάδα τότε εκεί δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Τώρα με το θέμα της βροχής - κάνε την προσευχή σου, πάρε μια ομπρέλα, ένα αδιάβροχο, μπουφάν, αδιάβροχα παπούτσια και μην μασάς για τίποτα. Καλά να περάσεις !!!!
Σε ευχαριστώ παρά πολύ Νάσο !!!
 

Clint

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Θα μπορούσες να μου γράψεις ποια εταιρεία χρησιμοποίησες για την εκδρομή στη Σίντρα;
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Μόλις διάβασα την ιστορία.... Δεν μου εχει περάσει από το μυαλό η Πορτογαλία, από αυτά που είδα όμως μου άρεσε.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Μόλις διάβασα την ιστορία.... Δεν μου εχει περάσει από το μυαλό η Πορτογαλία, από αυτά που είδα όμως μου άρεσε.
Πολλοί Έλληνες δεν την σκέφτονται σαν ταξιδιωτικό προορισμό και κάνουν λάθος. Το μακρινό 2012 που είχαμε πάει για πρώτη φορά μας ρωτούσαν πώς μας ήρθε αυτή η ιδέα και αν πάμε για συμπαράσταση στους Πορτογάλους που πέρασαν κι αυτοί οικονομική κρίση :rolleyes:


Για μένα τοπ χώρα,εύκολα μπαίνει στις πρώτες θέσεις των αγαπημένων μου χωρών.
17 unesco world heritage sites, ωραίο φαγητό, ελκυστική αρχιτεκτονική, απίστευτης ομορφιάς φύση στα νησιά της....
Στα μείον η αύξηση των τιμών τα τελευταία χρόνια, αλλά αναμενόμενη λόγω της αύξησης του τουρισμού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom