Ιταλία 3 μέρες στη Ρώμη (Φεβρουάριος 2010)

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Καλά το κατάλαβα?
2.Επίσης ισχύει για το Galleria Borghese?
1.όχι. μηπως να διαβάσεις προσεκτικά το σαιτ να ξέρεις τι πληρώνεις?
Free entry to the first 2 visited museums and / or archaeological sites of your choice
Reduced ticket prices to all other museums and / or archaeological sites visited thereafter
Roma Pass
2.όχι.
 

Padme

Member
Μηνύματα
91
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λιμνούπολη
Ευχαριστώ για την απάντηση Samion..

Διάβασα κάποιος που είχε γράψει για την Galleria Borghese πως μπήκε με Roma Pass free και μου έκανε εντύπωση...Αναξιόπιστη πηγή!:shock:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Διάβασα κάποιος που είχε γράψει για την Galleria Borghese πως μπήκε με Roma Pass free και μου έκανε εντύπωση...Αναξιόπιστη πηγή!:shock:
εγώ ήμουν η αναξιόπιστη πηγή. είχα δικιο μονο στο να διαβασει καποιος προσεκτικά το σαιτ που είναι αναλυτικότατο. περιλαμβάνεται κ η Galleria απ' ότι βλέπω τώρα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
εγώ ήμουν η αναξιόπιστη πηγή. είχα δικιο μονο στο να διαβασει καποιος προσεκτικά το σαιτ που είναι αναλυτικότατο. περιλαμβάνεται κ η Galleria απ' ότι βλέπω τώρα.
Εσυ εισαι αναξιοπιστος για αλλα, για την Ιταλια καλος εισαι (δηλαδη οχι μονο καλος).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εσυ εισαι αναξιοπιστος για αλλα, για την Ιταλια καλος εισαι (δηλαδη οχι μονο καλος).
σαν ποια δηλ? το ανωτέρω σαιτ τα έχει όλα αναλυτικά. δεν θυμόμουν κ τη λιστα απέξω..η Galleria είναι ειδική περίπτωση λόγω απαραίτητης κράτησης και μπερδεύει.
για Λονδίνο δεν ξέρω και δεν προτείνω. το μόνο που λέω ότι είναι απαραίτητο να παει κάποιος 1 φορά στη ζωή του. και στη Ρώμη 1 φορά το εξάμηνο τουλάχιστον.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
το μόνο που λέω ότι είναι απαραίτητο να παει κάποιος 1 φορά στη ζωή του. και στη Ρώμη 1 φορά το εξάμηνο τουλάχιστον.
Eγώ ξέρω ένα αστικό μύθο που λέει ότι κάποιος πρέπει να πηγαίνει στη Ρώμη τρεις φορές τον χρόνο... ισχύει?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Eγώ ξέρω ένα αστικό μύθο που λέει ότι κάποιος πρέπει να πηγαίνει στη Ρώμη τρεις φορές τον χρόνο... ισχύει?
ισχύει ισχύει. κακώς ανέφερα εξάμηνο..αν πάει με παιδιά όμως πρέπει να πηγαινει με σοβαρή εταιρεία, να μη ρισκάρει κανείς. και όλοι ξέρουμε ποια είναι η μόνη σοβαρή εταιρεία στη γραμμή. ούτε πειρατές ούτε εύκολη.
 

travel addict

Member
Μηνύματα
23
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ Βρυξελλες Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπουτάν!
Μια χάρα είναι τα λεφτά που ξόδεψες...διαβάζοντας τι έχεις κάνει σε 3 μέρες μια χαρά. Κάποια πράγματα θα τα έκανα διαφορετικά αλλά περί ορέξεως...;)

Προγραμματίζω ένα 8ήμερο ταξίδι για Ιούλιο στη Ρώμη και έχω ήδη κάνει ένα δικό μου προυπολογισμό με βάση αυτά που λες αλλά αλλα που διαβασα σε tripadvisor. τα εισητήρια μου στοίχισαν 360 ευρώ (2 άτομα, πετάω από λευκωσία όμως) που το θεωρώ φτηνό από δω που πετάω. Ξενοδοχείο ώς συνήθως πάω κέντρο απόκεντρο σε boutique hotels ή family run hotels που είναι τα αγαπημένα μου. Δεν έχω κλείσει ακόμη αλλά το υπολογίζω 800 ευρώ σύνολο με πρόγευμα, συν 1200 ευρώ έξοδα παραστάσεως:). Σύνολο 2160 για 8 μέρες, συν 300 ευρώ ρεζέρβα (που πάντα τα έχω για σκοπούς ασφάλειας), οπότε μπορεί να πάει μέχρι 2500 ευρώ περίπου ή περισσότερα. Οπότε φίλε Αλκιβιάδη, πολύ καλα τα πήγες εσύ για 3ήμερο με 960 ευρουλάκια.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Πολύ καλή η ιστορία σου.Ήσουν κατατοπιστικότατος ως προς τις τιμές.Κατά την ταπεινή μου άποψη η Ιταλία είναι ακριβή χώρα και νομίζω πιο ακριβή από όσο αξίζει πραγματικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom