Γενικά Ουγγαρία 4 ημέρες κάπου στην Ευρώπη

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα , σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε μέσα στο 2014 κάπου στην Ευρώπη για 4 μέρες/3 βράδια , άντε το πολύ 5 μέρες/4 βράδια. Έχετε , μήπως , να μου προτείνετε κάποιο μέρος που να το βλέπεις ή έστω να το κουτσοβλέπεις σε τόσες μέρες ;

Κάποιες πληροφορίες για εμάς : είμαστε 20 χρονών , φοιτητές και πέρσι πήγαμε πρώτο ταξίδι στο εξωτερικό στο μαγευτικό Βερολίνο!

Αυτά...όποιος μπορεί βοηθάει :)
 

alterego

Member
Μηνύματα
52
Likes
201
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
καλησπέρα nicpag.. Εμείς πήγαμε αυτά τα Χριστούγεννα Βουδαπέστη και 5 μέρες νομίζω ότι είναι αρκετά καλά για να γνωρίσετε και με το παραπάνω την πόλη.. είναι πανέμορφη! Βέβαια εμείς την είδαμε Χριστούγεννα, άρα λίγο παραπάνω φωτισμένη.. Ωστόσο, σας προτείνω καλύτερα από Μάρτιο και μετά λόγω καιρού. Εμείς σε 5 βράδια είδαμε την πόλη και πήγαμε αυθημερόν και Μπρατισλάβα (μην πάτε κατά τη γνώμη μας)...
Δεύτερη επιλογή γιατί δε σκέφτεστε κάτι από Ιταλία. Φλωρεντία ας πούμε που δε θέλετε πάλι πολλές μέρες απ' ό,τι έχω ακούσει (δεν έχω πάει).. Δεν προτείνω Ρώμη γιατί θέλετε από 5 βράδια και πάνω..(έχω πάει, βάλτε οπωσδήποτε κάποια στιγμή στο πρόγραμμα σας)
Και οι δύο επιλογές είναι φθηνές.. Ό,τι θέλετε για ΒουδαπέστηΡώμη) εδώ είμαστε..
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Για φτηνα και καλα βουδαπεστη για 4 μερες,οπως ειπατε,για περαιτερω και βελγιο με 5 μερες καλα-αλλα ακριβο-και νομιζω εχετε ενα σακο επιλογες.απο προσωπικη πειρα.τωρα αναλογως το μπατζετ σας...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για low budget Κωνσταντινουπολη που θα περασετε πολυ καλα και Βουδαπεστη. Προσωπικα θα διαλεγα την πρωτη. Απο εκει και περα αναλογα με τα χρηματα που διαθετετε, αποφασιζετε. Η διαφορα παντως θα ειναι μεγαλη.
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Βουδαπέστη ε ; Ναι το σκεφτόμασταν και εμείς αυτό...γενικά πως είναι η Βουδαπέστη ; έχει πράγματα να δεις ;
Βασικά αυτό που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι δούμε αξιοθέατα αλλά να είμαστε και κάπως χαλαροί και να μην είμαστε στο τρέξιμο όλη μέρα , γιατί στο Βερολίνο είχαμε κάτσει 4 μέρες και ήμασταν όλο στο τρέξιμο :bleh:
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Χαλαρη ειναι να φανταστεις-προσωπικη γνωμη-οτι σε δυο μερες τρεξιματος τα βλεπεις ολα.αρα με τρεις εισαι καλα.βεβαια δεν ξερω αν σε ενδιαφερει πχ ο ζωολογικος(ενα τριωρο σιγουρα) και η εβραικη συνοικια πχ.
Αν πατε ακομα και τεσσερις μερες να πατε στον αγιο ανδρεα ενα υπεοχο χωριο με ωραια τρια μικρα μουσεια!!!
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Πω πω καθόμουν και έβλεπα φωτογραφίες από Βουδαπέστη τώρα...με ψήσατε :bleh:
Με την αλλαγή νομίσματος πως το κάνουμε; στο αεροδρόμιο ή αλλού ; και αν αλλού τότε που ;
συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις:rolleyes-80:
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
το καλύτερο ειναι να πληρώνεις με την πιστωτική σου...αλλιως σε καποιο ανταλακτηριο,στην πόλη,οχι ομως στο αεροδρομιο....
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Τέλεια :) σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!Όταν κανονιστεί θα ανοίξω thread για πληροφορίες :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τέλεια :) σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!Όταν κανονιστεί θα ανοίξω thread για πληροφορίες :)
Δεν χρειάζεται να ανοίξεις άλλο. Υπάρχουν ήδη πάρα πολλά και έχουν ατελείωτες πληροφορίες. Μπορείς επίσης να διαβάσεις και ταξιδιωτικές ιστορίες από τη Βουδαπέστη.
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Λέμε τελικά να πάμε τον Απρίλιο ή τον Μάιο :)
Κοιτούσα λίγο στο booking.com για ξενοδοχεία στη Βουδαπέστη και είδα ότι υπάρχουν πολλά διαμερίσματα ή στούντιο σε πολύ καλές τιμές. Ξέρει κανείς αν αξίζουν;
Ως τώρα είμαι ανάμεσα σε αυτά εδώ :
http://www.booking.com/hotel/hu/fis...a9d6855ce77f4892f110c7f1fca8be7X18#map_opened

http://www.booking.com/hotel/hu/ast...d=7eb107698a9d6855ce77f4892f110c7f1fca8be7X13

http://www.booking.com/hotel/hu/ka-...a9d6855ce77f4892f110c7f1fca8be7X14#map_opened

Ποιο θα μου προτείνατε εσείς ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom