Γενικά Ουγγαρία 4 ημέρες κάπου στην Ευρώπη

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
μια χαρά είναι και τα 170! Εγώ δε βρίσκω κάτω από 250 μόνο για Ρώμη με Ryanair.. Μου φαίνεται ότι όλοι οι δρόμοι οδηγούν.. :)

και πολύ βολικές ώρες..
 
Last edited by a moderator:

alterego

Member
Μηνύματα
52
Likes
201
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Η ρωμη παντα ενδεικνυται... ειναι πολυ ωραια και εγω θα σας προτεινα να πατε... εχει πολυ περπατημα και με τα παιδια δεν ξερω αν θα το ευχαριστιοσασταν κι εσεις κι αυτα .. συν οτι ειναι πανεμορφη τα χριστουγεννα...

Βασικα ΠΑΝΤΑ ειναι ομορφη!!!
 
Last edited by a moderator:

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
ψήνομαι όσο περνάει η ώρα! σκέφτομαι ότι αργότερα με τα παιδιά μπορούμε να κάνουμε άλλο πρόγραμμα για τη Ρώμη, συν ότι δε θα έχει ψοφόκρυο.. φαντάζομαι θα είναι πάνω κάτω όπως εδώ..
 

alterego

Member
Μηνύματα
52
Likes
201
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Απο θεμα κρυου εγω ειχα παει χριστουγεννα, εβρεξε μια μερα μονο και κυκλοφορουσαμε φυσιολογικα ντυμενοι.

Πραγματικα αν θες τη γνωμη μου μη το σκεφτεσαι... Ειδικα αφου εχετε καιρο να πατε ενα ταξιδι και θα ειστε οι δυο σας θα ηταν πολυ ρομαντικο, με πολλα πραγματα να δειτε και πολλες βολτες να απολαυσετε...
 
Last edited by a moderator:

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Προσωπικά θα σου πρότεινα κι εγώ τη Ρώμη και λόγω τιμών/ωρών αλλά και λόγω καιρού. Και αν θέλετε ταξίδι αργότερα με παιδιά μπορείτε να πάτε Παρίσι και να το συνδυάσετε με disneyland, θα ξετρελαθούν. :)
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Παιδιά καλησπέρα! Γράφτηκα σήμερα στο φόρουμ για να ζητήσω την πολύτιμη βοήθειά σας!
Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να κάνουμε ένα ταξίδι μόνοι μας μετά από 7 χρόνια τούνελ στην ανατροφή των παιδιών μας..
Η ημερομηνία που είναι διαθέσιμη είναι Σάββατο 3 Ιανουαρίου μέχρι το πολύ Τετάρτη 7 Ιανουαρίου. Ο δικός μου επιθυμητός προορισμός είναι το Βερολίνο, αλλά η αλήθεια είναι ότι το κρύο με μπλοκάρει κάπως.. Έχουμε πάει στο εξωτερικό μαζί στη Φλωρεντία, όπου περάσαμε φανταστικά και εκείνος έχει επισκεφθεί επίσης το Λονδίνο και την Κωνσταντινούπολη. Αποκλείω σε ένα βαθμό και τη Ρώμη διότι υπολογίζω να πάμε με τα παιδιά κάποια στιγμή, ως πιο εύκολο και οικονομικά και πρακτικά προορισμό.
Αυτό που με προβληματίζει εκτός από το κρύο είναι και τα εισιτήρια, τα οποία εδώ και καιρό δεν πέφτουν κάτω από 220-250 ευρώ το άτομο με όχι και πολύ βολικές ώρες αναχώρησης και επιστροφής. Είναι δυνατόν; μήπως δεν ψάχνω σωστά; έχω κάνει άπειρους συνδυασμούς skyscanner, συνδυασμό, μία μία αεροπορική, ένα ένα δρομολόγιο και φθηνότερα δε βρίσκω. Έχει ελπίδα από δω και πέρα να πέσουν οι τιμές ή να μπουν καινούρια δρομολόγια; Σϊγουρα η περίοδος που έχουμε διαθέσιμη δε βοηθάει και φοβάμαι ότι πρέπει να αποφασίσω πολύ σύντομα.
Φθηνότερα πχ βγαίνει το Παρίσι!
Όποια πρόταση και γνώση καλοδεχούμενη! Πιστεύω ότι μετά από τόσα χρόνια όπου και να πάμε υπέροχα θα είναι, απλώς εγώ έχω ένα μικρό κόλλημα με το Βερολίνο.
Για τις ημερομηνιες που θες εχει με 210 ευρω για Ζυρίχη και με λιγα παραπανω Βιέννη!
Επισης με 145 μπορεις να πας Μιλάνο κι απο κει ή λιμνες Κομο ή να κινηθειτε σε κοντινές πολεις...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πιστεύω ότι μετά από τόσα χρόνια όπου και να πάμε υπέροχα θα είναι, απλώς εγώ έχω ένα μικρό κόλλημα με το Βερολίνο.
Καλά κάνεις!
Και στην easy jet που κοίταξα τα εισιτήρια είναι 182 (στις 4/1 όμως) αλλά η επιστροφή μόλις 41 (στις 8/1). Αυτά βέβαια χωρίς βαλίτσες.
Το κρύο είναι σίγουρο και τα λεφτά πάντα θέμα. Η πόλη όμως άπαιχτη...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Πέρσι τα Χριστούγεννα που ήμουν στη Ρώμη ο καιρός ήταν πολύ καλός. Να φανταστείς τη μέρα καθόμασταν έξω αλλά και το βράδυ κυκλοφορούσαμε ευχάριστα.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
η Ρώμη ειναι πανεμορφη αν δεν ειχα παει σεπτεμβριο θα πηγενα σιγουρα Χριστουγεννα που ψαχνω απελπισμενα καπου να παμε και ειναι ολα πανακριβααα!! Η Ρωμη ειναι μια κουκλα πολυ ρομαντικη φωτινη, με καλλιτεχνες παντου, νιωθεις ασφαλεια παντου...τελειααα!!! να πατεεε!!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
τελειαααα!!! αντεεε και οτι αλλο χρειαστητε εδω ειμαστε εγω τα εχω και προσφατα ;)
 

alterego

Member
Μηνύματα
52
Likes
201
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
τα έκλεισα! πετάμε για Ρώμη 2 στο εισιτήριο του ενός! :xalara:

πάμε για ξενοδοχείο τώρα!

σας ευχαριστώ πολύ πολύ!
Θα σας μείνει αξέχαστο το ταξίδι!!! Κλείστε και το ξενοδοχείο και μετά έχετε διάβασμα!!! Ξεψαχνίστε το φόρουμ κ θα βρείτε όλα όσα χρειάζεστε... buon viaggio!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom