Γαλλία 48 και κάτι ώρες περπάτημα στο Παρίσι.

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.436
Likes
4.427
Η απάντηση στη δική σου ξύπνια ερώτηση είναι οτι έχουμε ξαναπαει και θέλουμε να κάνουμε απλώς ένα πέρασμα εφόσον κυρίως θέλουμε να πάμε disneyland. Αν διάβαζες το θέμα απο την αρχή θα το έβλεπες.
Καταρχήν μην προσβάλλεις αυτούς που θέλουν να βοηθήσουν, φιλικά στο λέω...
Κατά δεύτερον διάβασα από την αρχή όλα όσα έγραψες...
Και στην Αλσατία θέλατε να πάτε, αλλά δε βόλεψε, τι πιο λογικό να μείνετε παραπάνω σε κάποιον από τους προορισμούς στους οποίους θα πάτε ούτως ή άλλως... Κι εγώ μπορεί να έχω πάει δέκα φορές στο Παρίσι, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι, αν προκύψει να πάω λίγες μέρες ακόμα, θα το αρνηθώ...
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Καταρχήν μην προσβάλλεις αυτούς που θέλουν να βοηθήσουν, φιλικά στο λέω...
Κατά δεύτερον διάβασα από την αρχή όλα όσα έγραψες...
Και στην Αλσατία θέλατε να πάτε, αλλά δε βόλεψε, τι πιο λογικό να μείνετε παραπάνω σε κάποιον από τους προορισμούς στους οποίους θα πάτε ούτως ή άλλως... Κι εγώ μπορεί να έχω πάει δέκα φορές στο Παρίσι, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι, αν προκύψει να πάω λίγες μέρες ακόμα, θα το αρνηθώ...
Are you kidding me? Όταν κάποιος ρωτάει κάτι κι εσύ του λες ότι είναι χαζή η ερώτησή του ποιος προσβάλλει ποιον;
Εν πάση περιπτώσει, θα μείνουμε τις ίδιες μέρες μέρες στο Παρίσι (ίσως 1 παραπάνω) και ψάχνουμε κι έναν κοντινό προορισμό για να περάσουμε τις υπόλοιπες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.436
Likes
4.427
Are you kidding me? Όταν κάποιος ρωτάει κάτι κι εσύ του λες ότι είναι χαζή η ερώτησή του ποιος προσβάλλει ποιον;
Το αρχικό μήνυμά μου ήταν "Λίγο χαζή ερώτηση... Αφού η Αλσατία βγήκε από το πρόγραμμα, γιατί δε μένετε περισσότερες ημέρες Παρίσι?"
Το "χαζή ερώτηση" το έγραψα χαριτολογώντας και αφορά τη δική μου ερώτηση (που ακολούθησε) προς εσένα κι όχι τη δική σου προς το forum...
Τέλος πάντων... Ας μη ζαλίζουμε άλλο τους υπόλοιπους...
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Το αρχικό μήνυμά μου ήταν "Λίγο χαζή ερώτηση... Αφού η Αλσατία βγήκε από το πρόγραμμα, γιατί δε μένετε περισσότερες ημέρες Παρίσι?"
Το "χαζή ερώτηση" το έγραψα χαριτολογώντας και αφορά τη δική μου ερώτηση (που ακολούθησε) προς εσένα κι όχι τη δική σου προς το forum...
Τέλος πάντων... Ας μη ζαλίζουμε άλλο τους υπόλοιπους...
Σου ζητώ συγνώμη. Κατάλαβα κάτι άλλο, οτι πήγαινε προς εμένα.... Λεω κι εγώ.... "τι ζόρι τραβάει?" :)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ισως θα βοηθουσε τα μελη,για τις απαντησεις τους, να μας πεις,που ξεκινας το ταξιδι και απο που γυριζεις.Πιστευω,οτι πας αεροπορικως....
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Ισως θα βοηθουσε τα μελη,για τις απαντησεις τους, να μας πεις,που ξεκινας το ταξιδι και απο που γυριζεις.Πιστευω,οτι πας αεροπορικως....
Σκεφτόμαστε να πάμε Άμστερνταμ 4 μέρες (έχει συγγενή ο ένας φίλος μας και ισως μας φιλοξενήσει, περιμένουμε να μας το επιβεβαιώσει) και μετά να κατέβουμε Γαλλία με τραίνο (3,5 ώρες) για Παρίσι-disneyland. Δυστυχώς τα αεροπορικά είναι γενικά ακριβά γιατί ειναι high season τέλος Αυγούστου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Το Αμστερναμ και το τρένο μέχρι Παρίσι πιστεύεις οτι συμφέρει περρισσότερο από το να νοικιάσετε λίγες μέρες αυτοκίνητο και να κινηθείτε Αλσατία?
Σίγουρα πάντως αν βολέψει να σας φιλοξενήσουν είναι καθοριστική η επιλογή αυτή και 4 μέρες Άμστερνταμ είναι πολύ καλές.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Το λοκο 2 εχει Παρισι Αμστερνταμ πρωινο 3 ωρες 13 λ με 38 λιρες..ακριβο δεν θα το ελεγα..
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Το Αμστερναμ και το τρένο μέχρι Παρίσι πιστεύεις οτι συμφέρει περρισσότερο από το να νοικιάσετε λίγες μέρες αυτοκίνητο και να κινηθείτε Αλσατία?
Σίγουρα πάντως αν βολέψει να σας φιλοξενήσουν είναι καθοριστική η επιλογή αυτή και 4 μέρες Άμστερνταμ είναι πολύ καλές.
Νομίζω ναι Γιάννη γιατι με το τραίνο ειναι μονο 3,5 ώρες και το εισητηριο εχει κατω απο 50 ευρω. Για να νοικιάσουμε αυτοκινητο νομιζω 3 άτομα ειναι λίγα. Περιμένουμε απάντηση ακομα για τη φιλοξενία παντως αν ειναι εφικτή.
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Τελικά το πλάνο άλλαξε εντελώς. Λόγω οικονομικών δυσχερειών αλλάξαμε τελείως τη Γαλλία...Δεν μπορέσαμε να βρούμε εισιτήρια κάτω απο 300 ευρώ (αργήσαμε πολύ να κλείσουμε) και δεν μπορούμε να μείνουμε εκεί που νομίζαμε στο Άμστερνταμ. Έτσι 24-31 Αυγούστου πάμε Ιταλία. Ρώμη, Φλωρεντία. Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές για το Παρίσι, θα τις χρειαστώ του χρόνου μάλλον!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.105
Likes
24.043
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Τελικά το πλάνο άλλαξε εντελώς. Λόγω οικονομικών δυσχερειών αλλάξαμε τελείως τη Γαλλία...Δεν μπορέσαμε να βρούμε εισιτήρια κάτω απο 300 ευρώ (αργήσαμε πολύ να κλείσουμε) και δεν μπορούμε να μείνουμε εκεί που νομίζαμε στο Άμστερνταμ. Έτσι 24-31 Αυγούστου πάμε Ιταλία. Ρώμη, Φλωρεντία. Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές για το Παρίσι, θα τις χρειαστώ του χρόνου μάλλον!
Δεν πειράζει που άλλαξε το σχέδιό σου.
Τις πληροφορίες για το Παρίσι όλο και κάποιος θα τις χρειαστεί.
Τη Δευτέρα πετάμε για Παρίσι. :)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.743
Likes
15.238
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλό ταξίδι chris7. καλά να περάσετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom