5 διανυκτερεύσεις Koh Samui είναι καλές?

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Φίλε babaduma,τα 1300 ευρώ δικαιολογούνται ως εξής:600 λόγω της προσφοράς που έχουμε (και οι 2) στις πτήσεις του 5άνυχτου και χάνουμε στο 8άνυχτο+ 125 ευρώ έξτρα στις πτήσεις του 8άνυχτου(τα φθηνά εισητήρια σε αυτές τις ημερομηνίες έχουν εξαντληθεί)+ 570ευρώ για τις 3 έξτρα νύχτες = 1295 ευρώ!
Γενικά τα πακέτα ξενοδοχείο και εισητήρια είναι περίεργα αλλά τα παιδιά από το ταξιδιωτικό είναι γνωστά και δεν νομίζω να μου λένε μπαρούφες...
Όσο για το κατάλυμα που νοίκιασα είναι η Premier Private Pool Suite, μήνας του μέλιτος βλέπεις...
Αυτό που με ανησύχισε είναι οι βροχές που είπες!Εμένα μου είπαν ότι τότε αρχίζει η καλοκαιρινή περίοδος(κάτι σαν τον Μαιο εδώ) και οι βροχές είναι από Γενάρη - Φλεβάρη! Για πείτε ρε παιδιά!Γιατί μόλις το πήρα απόφαση για το 5άνυχτο,θα ξαναξενερώσω με τις βροχές!!!
Λάθος συναγερμός seadreamer!

Τώρα που το είπες, κοίταξα ξανά το Lonely Planet και, πράγματι, έχει ένα διάγραμμα της βροχόπτωσης στην Bangkok όπου φαίνεται σαν πιο βροχερός μήνας ο Σεπτέμβριος (κορυφή), μετά ο Οκτώβριος και ακολουθούν οι μήνες του καλοκαιριού. Τον Νοέμβρη αρχίζει η ξηρή περίοδος με πολύ χαμηλή βροχόπτωση, ενώ Δεκέμβρη - Μάρτη δεν βρέχει σχεδόν καθόλου. Τον Απρίλη είναι όπως Νοέμβρη. Ανεβαίνει σημαντικά τον Μάιο. Αλλά, εδώ είναι το σημαντικό, εμείς ήμασταν εκεί πέρυσι τον Μάιο και, εντάξει έβρεχε 2-3 φορές τη μέρα, δυνατά κανα μισάωρο, μετά όμως στέγνωνε αμέσως. Τίποτα τραγικό - τουλάχιστον στην στεριά. Πάντως, μια εκδρομή στ'απέναντι νησιά δεν έγινε λόγω καιρού.

Συμπερασματικά, τα στοιχεία λένε ότι τον Νοέμβρη δεν είναι ν'ανησυχείς για βροχές...

Τώρα, για το πρακτορείο, προς θεού, δεν υπαινίχθηκα τίποτα για το πρακτορείο. Και γώ, το εισιτήριο κορμού απο φιλικό πρακτορείο το βγάζω γιατί τα κορίτσια εκεί μ'έχουν βοηθήσει άπειρες φορές, και στην προ-internet εποχή, και πάντα στην καλύτερη τιμή. Ακόμη και τώρα, βρίσκουν προσφορές που δύσκολα βρίσκεις εσύ - λόγω διασυνδέσεων.

Το θέμα είναι απλό: Πήγαινε στο site της αεροπορικής εταιρίας και δώσε τις ημερομηνίες σου. Δες τι τιμή σου δίνει το εισιτήριο. Πήγαινε και στο site του ξενοδοχείου. Κάνε το ίδιο για το δωμάτιο. Κάνε τη σούμα και σύγκρινε με την τιμή του πρακτορείου. Έ, αν είναι και κανένα κατοστάρι παραπάνω η δική τους, χαλάλι τους. Κάτι πρέπει να βγάλουν κι αυτοί. Κλέφτες θα γίνουνε; :)
 

seadreamer

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Koh Samui
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα τα τροπικα νησιά
Λάθος συναγερμός seadreamer!

Τώρα που το είπες, κοίταξα ξανά το Lonely Planet και, πράγματι, έχει ένα διάγραμμα της βροχόπτωσης στην Bangkok όπου φαίνεται σαν πιο βροχερός μήνας ο Σεπτέμβριος (κορυφή), μετά ο Οκτώβριος και ακολουθούν οι μήνες του καλοκαιριού. Τον Νοέμβρη αρχίζει η ξηρή περίοδος με πολύ χαμηλή βροχόπτωση, ενώ Δεκέμβρη - Μάρτη δεν βρέχει σχεδόν καθόλου. Τον Απρίλη είναι όπως Νοέμβρη. Ανεβαίνει σημαντικά τον Μάιο. Αλλά, εδώ είναι το σημαντικό, εμείς ήμασταν εκεί πέρυσι τον Μάιο και, εντάξει έβρεχε 2-3 φορές τη μέρα, δυνατά κανα μισάωρο, μετά όμως στέγνωνε αμέσως. Τίποτα τραγικό - τουλάχιστον στην στεριά. Πάντως, μια εκδρομή στ'απέναντι νησιά δεν έγινε λόγω καιρού.

Συμπερασματικά, τα στοιχεία λένε ότι τον Νοέμβρη δεν είναι ν'ανησυχείς για βροχές...

Τώρα, για το πρακτορείο, προς θεού, δεν υπαινίχθηκα τίποτα για το πρακτορείο. Και γώ, το εισιτήριο κορμού απο φιλικό πρακτορείο το βγάζω γιατί τα κορίτσια εκεί μ'έχουν βοηθήσει άπειρες φορές, και στην προ-internet εποχή, και πάντα στην καλύτερη τιμή. Ακόμη και τώρα, βρίσκουν προσφορές που δύσκολα βρίσκεις εσύ - λόγω διασυνδέσεων.

Το θέμα είναι απλό: Πήγαινε στο site της αεροπορικής εταιρίας και δώσε τις ημερομηνίες σου. Δες τι τιμή σου δίνει το εισιτήριο. Πήγαινε και στο site του ξενοδοχείου. Κάνε το ίδιο για το δωμάτιο. Κάνε τη σούμα και σύγκρινε με την τιμή του πρακτορείου. Έ, αν είναι και κανένα κατοστάρι παραπάνω η δική τους, χαλάλι τους. Κάτι πρέπει να βγάλουν κι αυτοί. Κλέφτες θα γίνουνε; :)
Προς θεού,ούτε εγώ είπα ότι υπαινίχθηκες κάτι για το πρακτορείο!Όσον αφορά αυτό για να κοιτάξω τα site του ξενοδοχείου και της αεροπορικής μήπως κάνω κάτι,δεν γίνεται!Απ΄τη στιγμή που αυτό το πακέτο το έφτιαξε το πρακτορείο για μένα,μου το είπαν εξ΄αρχής τα παιδιά ότι δεν έχουν σχέση αυτά που βλέπω στα site τους με το πακέτο.Το είχα κάνει ήδη δλδ αυτό που λες.Α΄τη στιγμή που πας με πακέτο,πας με πακέτο.Τα sites είναι για να το κανονίσεις μόνος σου!
Τώρα το πακέτο μου είναι σύνολο στα 2350 και για τους 2,5 διανυκτερεύσεις με ΤΑΙ στην σουίτα του Villa Lawana που προανέφερα. Νομίζω η τιμή είναι καλή...
Αφού λοιπόν συμβιβάστηκα στην ιδέα του 5άνυκτου και η περίοδος δεν είναι και φουλ βρόχα,δεν με βοηθάτε λίγο για το τι δεν πρέπει να χάσω?! Και ότι άλλο βέβαια θέλετε
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Δεν θα πω τίποτα διαφορετικό, 5 μέρες είναι πάρα πολύ λίγες για ένα τέτοιο ταξίδι. Άλλοι πάνε για 15 μέρες και τους φαίνεται τόσο σύντομο. Αν ήταν να πήγαινες για 15-20 μέρες στην Ταϊλάνδη και πήγαινες για 5 στο Samui θα ήταν μια χαρά (5 μέρες για το νησί δηλαδή) αλλά 1 μέρα ταξίδι να πας και 1 να γυρίσεις για να κάτσεις εκεί 5 μέρες είναι σκότωμα. Για το οικονομικό δεν το συζητάω καν.

Για τον καιρό, τα έχουμε πει 100 φορές, ο Νοέμβριος είναι ο πιο βροχερός μήνας στο Koh Samui, να είστε προετοιμασμένοι! Από Δεκέμβρη αρχίζει να φτιάχνει. babaduma, άλλο ο καιρός στην Bangkok και άλλο στο Samui. Κοίτα στο Lonely Planet σου τον καιρό για Surat Thani, που είναι η επαρχία που βρίσκεται το Samui.

Για το τι να κάνεις εκεί, επίσης έχουν γραφτεί 100 φορές. Διάβασε τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφτεί ήδη και θα πάρεις ιδέες και για τις 5 μέρες. Τα βασικά μονολεκτικά: άραγμα στην παραλία, Ταϊλανδέζικο μασάζ, καιρού επιτρέποντος snorkeling και boat trip στο αρχιπέλαγος, γύρω του νησιού με μηχανάκι ή taxi, καλό φαγητό (τοπικό φαγητό, όχι Ιταλικά και αηδίες), πεζοπορίες και "trekking" κλπ.
 

seadreamer

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Koh Samui
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα τα τροπικα νησιά
Δεν θα πω τίποτα διαφορετικό, 5 μέρες είναι πάρα πολύ λίγες για ένα τέτοιο ταξίδι. Άλλοι πάνε για 15 μέρες και τους φαίνεται τόσο σύντομο. Αν ήταν να πήγαινες για 15-20 μέρες στην Ταϊλάνδη και πήγαινες για 5 στο Samui θα ήταν μια χαρά (5 μέρες για το νησί δηλαδή) αλλά 1 μέρα ταξίδι να πας και 1 να γυρίσεις για να κάτσεις εκεί 5 μέρες είναι σκότωμα. Για το οικονομικό δεν το συζητάω καν.

Για τον καιρό, τα έχουμε πει 100 φορές, ο Νοέμβριος είναι ο πιο βροχερός μήνας στο Koh Samui, να είστε προετοιμασμένοι! Από Δεκέμβρη αρχίζει να φτιάχνει. babaduma, άλλο ο καιρός στην Bangkok και άλλο στο Samui. Κοίτα στο Lonely Planet σου τον καιρό για Surat Thani, που είναι η επαρχία που βρίσκεται το Samui.

Για το τι να κάνεις εκεί, επίσης έχουν γραφτεί 100 φορές. Διάβασε τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφτεί ήδη και θα πάρεις ιδέες και για τις 5 μέρες. Τα βασικά μονολεκτικά: άραγμα στην παραλία, Ταϊλανδέζικο μασάζ, καιρού επιτρέποντος snorkeling και boat trip στο αρχιπέλαγος, γύρω του νησιού με μηχανάκι ή taxi, καλό φαγητό (τοπικό φαγητό, όχι Ιταλικά και αηδίες), πεζοπορίες και "trekking" κλπ.
Φίλε μου,εμένα για την ώρα με καλύπτει το "Αν ήταν να πήγαινες για 15-20 μέρες στην Ταϊλάνδη και πήγαινες για 5 στο Samui θα ήταν μια χαρά (5 μέρες για το νησί δηλαδή)". Ταξίδι του μέλιτος πάω και ο λόγος που επιλέχθηκε αυτός ο προορισμός, είναι επειδή η Ταιλάνδη είναι όνειρο ζωής της γυναίκας!Με τον καιρό με ξαναξενέρωσε! Ελπίζω να σταθούμε τυχεροί.Αλλιώς θα αράξουμε στη σουίτα,ξενέρα το ξέρω αλλά από το να βρέχει και να είσαι σε ένα καλό δωμάτιο καλύτερα σε σουίτα.Τεσπα...:(
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.337
Ωραία τα όνειρα και κάλλιστο να τα πραγματοποιούμε, αλλά εύκολα τα καταστρέφουμε με την άγνοιά μας και το πείσμα μας....5 μέρες για ταξίδι, με 1 μέρα πήγαινε και 1 έλα θα σου φανεί απλά γελοίο. Να πας τον χειρότερο μήνα στο Σαμούι όπως λέει ο mpiftex, αν και ο καιρός σε τροπικές χώρες είναι λαχείο, είναι πείσμα. Νομίζεις μόνο η βροχή είναι πρόβλημα? Αν έχουν ξεκινήσει οι μουσώνες ετοιμάσου και για αέρα, κύμα κτλ.

Αν τώρα το όνειρό σου είναι να πας να αράξεις σε μία σουίτα αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα και δίνοντας χρήματα που άλλοι ξοδεύουν σε 2-3 εβδομάδες εκεί, πάσο φίλε μου....αλλά το φόρουμ αυτό τι να σου πει, αφού φαίνεται το έχεις ήδη αποφασίσει (η γυναίκα σου μάλλον).

Επειδή πας ταξίδι του μέλιτος όπως λες και κακά τα ψέμματα, οι περισσότεροι πάνε μια και μοναδική φορά στη ζωή τους τέτοιο ταξίδι (τόσο μακρινό εννοώ :D), κάντο όσο καλύτερο μπορείς και όχι βιαστικά όπως πας να το κάνεις. Θα αγόραζες αυτοκίνητο μόνο και μόνο επειδή ένα "πρακτορείο" σου έφτιαξε μια τιμή, χωρίς να το δεις, να το ψάξεις, να το οδηγήσεις? Δε νομίζω.

Καλό ταξίδι σου εύχομαι και να σου πάνε καλά τα πράγματα, αλλά ξανασκέψου το....
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
seadreamer δεν ήθελα να σε ξενερώσω αλλά να είσαι προετοιμασμένο για οτιδήποτε καιρό για να μην απογοητευτείς. Όσο για αυτά που λέει ο GTS συμφωνώ αλλά επειδή είναι το γαμήλιο ταξίδι σας και το έχετε πάρει απόφαση δεν ήθελα να σε ξενερώσω πιο πολύ. Οι μουσώνες και οι βροχές δυστυχώς φέρνουν και άλλα: ανέμους, πεσμένα δέντρα και το πολύ σημαντικό, ανακατεμένη και άσχημη θάλασσα με νερά σαν λασπόνερα.

Στο κάτω κάτω αν θέλετε τόσο πολύ να πάτε Ταϊλάνδη, γιατί δεν πάτε στο Πουκέτ (δεν το πιστεύω πως το λέω εγώ αυτό!) που θεωρητικά έχει καλύτερο καιρό τον Νοέμβριο; Πάντως ψάξτε το καλύτερο και μόνοι σας (αεροπορικά + ξενοδοχείο ξεχωριστά από το internet) αλλά και σε άλλο πρακτορείο.
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Καλά λέει ο Mpiftex. Χ3στο το πακέτο. Η qatar έχει ακόμα προσφορά με 447ε για Ταυλάνδη.
Τα εισητήρια θα σας βγούν μαζί με την εσωτερική πτήση 950-1.000, και μετά το δωμάτιο. Πιστεύω βγαίνει λιγότερα από το πακέτο. Για ψάξτο.
 

seadreamer

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Koh Samui
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα τα τροπικα νησιά
Παίδες, έχω δώσει προκαταβολή και δεν μπορώ να κάνω τίποτα πλέον! Αν μπορούσα θα το είχα κάνει! Εκτός αν ξεχάσω τα 950 ευρώ προκαταβολή και φτου και από την αρχή!Το κακό είναι ότι με το φτιάξιμο του σπιτιού και τα του γάμου δεν είχα καθόλου χρόνο για το ταξίδι.Αν,είχα θα το είχα σχεδιάσει καλύτερα σίγουρα και μόνος μου!Δεν είναι το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό (αλήθεια πως κάνουν πορτοκαλί τις χώρες που έχεις επισκεφτεί στο χάρτη του προφίλ σου?) και τα 4 προηγούμενα τα είχα κάνει όλα μόνος χωρίς πρακτορείο. Δεν ξέρω,ίσως κάνω μια προπάθεια ακόμα αλλά δεν βλέπω φως και επίσης δεν θέλω να το "κουράζω" το θέμα ξενερώνοντας κάθε τόσο και εγώ και η γυναίκα! Το έκλεισα τώρα!Την κάναμε την πατάτα! Θα πάμε και ότι βγει! Στο κάτω-κάτω είμαι σίγουρος ότι δεν είμαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος από εδώ μέσα που πάω μία εβδομάδα στην Ταιλάνδη με το πηγαινε-έλα...
Και αν ερωτευτώ και εγώ τη χώρα αυτή και είμαστε καλά, τότε θα οργανώσω στο μέλλον, ένα πολύ μεγαλύτερο σε διάρκεια ταξίδι όπου να είστε σίγουροι ότι θα βγάλω τα σπασμένα και αυτού του ταξιδιού!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Προς θεού,ούτε εγώ είπα ότι υπαινίχθηκες κάτι για το πρακτορείο!Όσον αφορά αυτό για να κοιτάξω τα site του ξενοδοχείου και της αεροπορικής μήπως κάνω κάτι,δεν γίνεται!Απ΄τη στιγμή που αυτό το πακέτο το έφτιαξε το πρακτορείο για μένα,μου το είπαν εξ΄αρχής τα παιδιά ότι δεν έχουν σχέση αυτά που βλέπω στα site τους με το πακέτο.Το είχα κάνει ήδη δλδ αυτό που λες.Α΄τη στιγμή που πας με πακέτο,πας με πακέτο.Τα sites είναι για να το κανονίσεις μόνος σου!
Τώρα το πακέτο μου είναι σύνολο στα 2350 και για τους 2,5 διανυκτερεύσεις με ΤΑΙ στην σουίτα του Villa Lawana που προανέφερα. Νομίζω η τιμή είναι καλή...
Αφού λοιπόν συμβιβάστηκα στην ιδέα του 5άνυκτου και η περίοδος δεν είναι και φουλ βρόχα,δεν με βοηθάτε λίγο για το τι δεν πρέπει να χάσω?! Και ότι άλλο βέβαια θέλετε
Seadreamer καλημέρα ή μάλλον... καλησπέρα!

Μην ξενερώνεις παλληκάρι μου! Καλά θα περάσεις. Οι μέρες είναι λίγες και δεν θα προλάβεις να βαρεθείς. Ακόμη και να βρέχει, ποτίζεις και σύ το εσωτερικό σου με singha ή guiness ... αν προτιμάς!

Για τα αξιοθέατα, κάνε τον κόπο και αφιέρωσε μια ώρα να ψάξεις στο internet. Εχει δεκάδες πρακτορεία που διαφημίζουν την πραμάτεια τους. Προσφέρουν όλες τις τουριστικές ατραξιόν σε ημερήσιες εκδρομούλες (βόλτα με ελέφαντες, μαιμούδες, πεταλούδες, βοτανικούς κήπους, γύρο του νησιού, κλπ.). Τα ίδια θα βρείς και επι τόπου, στην Chaweng κατα μήκος της κεντρικής οδού. Κλείνετε ότι γουστάρετε. Μόνο πρόσεξε, το πρακτορείο που θα κλείσεις να είναι αυτό που διοργανώνει την εκδρομή. Υπάρχουν 2-3 που είναι οι οργανωτές και οι άλλοι τις πρακτορεύουν. Οχι για τίποτα άλλο, αλλά να είσαι σίγουρος ότι η εκδρομή θα γίνει. Γιατί οι πράκτορες πολλές φορές δεν είναι ενημερωμένοι και επιμένουν ότι θα γίνει ενώ έχει αναβληθεί. Και λεφτά πίσω γιόκ. Απλώς σου λένε, άλλη μέρα.

Μπορείς να κινηθείς και αυτόνομα, με ταξί.

Στην Chaweng γίνεται όλο το τζέρτζελο. Κάπου 3km δρόμος με μαγαζιά, εστιατόρια, καφέ, μασαζάδικα. Κάπου στη μέση έχει ένα αφρικάνικο ψητάδικο που σερβίρει φιλέτο κροκόδειλου! Δοκιμάσαμε και μας άρεσε πολύ και το επαναλάβαμε δις. Γίναμε φίλοι και με τον ιδιοκτήτη.

Δοκιμάστε και το foot massage. Θα σας αρέσει. Για body massage το παιχνίδι γίνεται σε πολλά επίπεδα αλλά εσύ, μάλλον, θα περιοριστείς στα πρώτα επίπεδα μόνον...

Τέλος, προς το τέλος του δρόμου, νότια, έχει στην αριστερή πλευρά ένα γιαπωνέζικο ινστιτούτο που κάνουν μασάζ, περιποιήσεις προσώπου, κλπ. Για άντρες και γυναίκες. Τιμές υπερδιπλάσιες απο τα άλλα, αλλά άλλο επίπεδο. Η γυναίκα σου θα σε λατρέψει! Στην Ελλάδα θα πλήρωνε για τα ίδια τα τριπλάσια. Κάνε και σύ! Θα βγείς φραπαδούρα! :haha:

Και προ πάντων: ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΑΓΧΟΣ! :D
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
ιδανικο κατ`εμε (μολις ενα μηνα ειναι που εχω γυρισει) ειναι 8ημερο , και να μοιρασεις τις μερες αναμεσα σε samui & koh Tao (η εστω Phangan) ...

4 μερες στο samui ειναι υπεραρκετες , αν εχεις να επισκεφθεις και ενα απο τα γειτονικα νησακια ....
Το koh Tao ειναι ενας παραδεισος , αν δεν επιζητας το night life , αλλα ζητας ΔΙΑΦΑΝΑ νερα κολυμπωντας παρεα με ψαρακια ...
Αυτο στο samui δεν θα το βρεις ....
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Αφού τα έχεις κλείσει και έχεις δώσει και προκαταβολή, δεν υπάρχει πλέον λόγος να το συζητάμε. Και εσύ μην ξενερώνεις, γαμήλιο ταξίδι είναι στο κάτω κάτω και μια χαρά θα περάσετε. Ίσως (σας το εύχομαι) εκείνες τις μέρες να σας κάνει τη χάρη και ο καιρός και να μην σας ταλαιπωρήσει πολύ. Όμως να ξέρεις πως η εικόνα που θα δεις δεν θα είναι χαρακτηριστική της χώρας ή του νησιού και μάλλον δεν θα είναι και πολύ ερωτεύσιμη. Είναι σαν να είσαι ξένος και να σου λένε όλοι για τα ελληνικά νησιά και να αποφασίζεις να τα επισκεφτείς Νοέμβρη μήνα, που ούτε ζωή έχουν, ούτε θάλασσες για μπάνιο, ούτε καιρό για πολλές πολλές εξερευνήσεις.

Στη λίστα με το τι να κάνετε βάλε και αυτό: Σε περίπτωση που βρέχει πολύ και οι εξωτερικές δραστηριότητες δεν είναι δυνατόν να πραγματοποιηθούν, μπορείτε να κάνετε 1-2 μέρες μαθήματα μαγειρικής! Έχουν διάρκεια 3-4 ώρες και στο τέλος φυσικά τρως και ότι έφτιαξες με τα χεράκια σου!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
παρακολουθησα ολα οσα γραφτηκαν και συμφωνω οτι το Κο σαμουι
δεν ειναι για Νοεμβριο ,λογω του καιρου ...
Τι ειναι ομως αυτο που σε εμποδιζει να πεις στο γραφειο που εκλεισες οτι αντί για Σαμουι να σου αλλαξει αεροπορικα και ξενοδοχειο για Πουκετ ή ακομα καλιτερα Κραμπι ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom