Ολλανδία Τσεχική Δημοκρατία 6ήμερο Πράγα ή Άμστερνταμ?

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν ακυρωσετε το ξενοδοχειο παντως, ακυρωστε γενικα ολο το ταξιδι και κλειστε για Αμστερνταμ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Διαθέτοντας λίγα περισσότερα χρήματα (της τάξης 10 ευρώ ανά διανυκτέρευση) μπορείς να βρεις ξενοδοχείο πολύ πιο κεντρικά (Πράγα 01). Αξίζει το κόπο.
 

mariannax91

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
tripakias said:
Αν ακυρωσετε το ξενοδοχειο παντως, ακυρωστε γενικα ολο το ταξιδι και κλειστε για Αμστερνταμ.
'Η εχεις περασει πολυ καλα στο Ανστερνταμ ή πολυ χάλια στην Πραγα!!
 

mariannax91

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Traveller said:
Για να βάζουμε τα πράγματα στην θέση τους... η τιμή για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι πραγματικά πολλή καλή... μπράβο που το βρήκατε, αλλά ακυρώστε το και μείνετε κάπου στο κέντρο... την διαφορά στα λεφτά θα την φάτε στα ναύλα και στο taxi... το location είναι εντελώς λάθος... είναι εντελώς λάθος να μένεις στην Πράγα εκτός κέντρου και να εξαρτάς την άνεσή σου και την διασκέδασή σου από τα δρομολόγια ενός τραμ...
Το συζηταμε για το ξενοδοχειο μιας και εχει δωρεαν ακυρωση! Βεβαια μου ειπαν οτι κ το τραμ και τα λεωφορεια εχουν νυχτερινα δρομολογια! Αν βρουμε κατι που να μας αρεσει θα αλλαξουμε αλλιως,,, μπυρα στα παγκακια της Πραγας μεχρι τα πρωτα πρωινα δρομολογια των ΜΜΜ =)
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Το συζηταμε για το ξενοδοχειο μιας και εχει δωρεαν ακυρωση! Βεβαια μου ειπαν οτι κ το τραμ και τα λεωφορεια εχουν νυχτερινα δρομολογια! Αν βρουμε κατι που να μας αρεσει θα αλλαξουμε αλλιως,,, μπυρα στα παγκακια της Πραγας μεχρι τα πρωτα πρωινα δρομολογια των ΜΜΜ =)
Και αυτό καλό μου ακούγεται!
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Το συζηταμε για το ξενοδοχειο μιας και εχει δωρεαν ακυρωση! Βεβαια μου ειπαν οτι κ το τραμ και τα λεωφορεια εχουν νυχτερινα δρομολογια! Αν βρουμε κατι που να μας αρεσει θα αλλαξουμε αλλιως,,, μπυρα στα παγκακια της Πραγας μεχρι τα πρωτα πρωινα δρομολογια των ΜΜΜ =)
Και θα εχει μια ωραια πρωινη δροσουλα....:shock:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
'Η εχεις περασει πολυ καλα στο Ανστερνταμ ή πολυ χάλια στην Πραγα!!
Αντικειμενικά, δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης.... Το Άμστερνταμ, εκτός από μια από τις ομορφότερες πόλεις του κόσμου, είναι και μια ζωντανή πόλη με τα όλα της. Η Πράγα είναι ένας "τουριστικός ζωολογικός κήπος", που οι μισές και βάλε από τις ομορφιές της (πέραν των μνημείων, φυσικά) έχουν φτιαχτεί ή έστω "ξαναφτιαχτεί" για τα μάτια του τουρίστα.

Υ.Γ. Τα τελευταία 5 χρόνια, έχω πάει από 3 φορές στην καθεμιά από τις 2 αυτές πόλεις... Έχω περάσει και καλά, και κακά, και μέτρια, ....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom