Ολλανδία Τσεχική Δημοκρατία 6ήμερο Πράγα ή Άμστερνταμ?

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Μηπως τον υπνο και το πρωινο το κανεις στο μπανιο; Τρια σε ενα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ε ας μας γραψει ποιο ξενοδοχειο ειναι για να βγαλουμε το συμπερασμα.

Αλλα εφοσον φυσικα ειναι εκεινοι ικανοποιημενοι,εμας δεν μας πεφτει λογος.Απλα για την κουβεντα!
 

bianca

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Πακιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
Εμένα δε μου φαίνεται και τόσο παράξενο. Αρχές Μαρτίου στην Πράγα είναι ακόμη low season.
'Οταν είχα πάει εγώ Νοέμβριο πριν 4 χρόνια είχα βρει σε προσφορά ξενοδοχείο στο κέντρο με 16 ευρώ. Δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα από τότε αλλά αν δεν ζητάς πολυτέλειες μια χαρά βολεύεσαι.
 

mariannax91

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Στο exe iris congress κλεισαμε! Ειχε προσφορα το booking! Δεν ειναι κεντρο Πραγας ειναι 15' με το τραμ! Δεν ειναι καλο?
 

bianca

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Πακιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
Στο exe iris congress κλεισαμε! Ειχε προσφορα το booking! Δεν ειναι κεντρο Πραγας ειναι 15' με το τραμ! Δεν ειναι καλο?
Καλό δεν ξέρω αν είναι αλλά 15' με το τραμ είναι πολλά
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Θα δειξει!! Για την χρηση που το θελουμε (πρωινο μπανιο υπνο) μας αρεσε παρα πολυ!! Και ομολογω βρηκαμε πολλα σε τετοιες τιμες!
Όντως αν βάλετε στο booking ημερομηνίες το Μάρτη που θα πάει η mariannax91 βγάζει πολλά με κάτω από 168 για 6 βράδια με πρωινό και κάποια μάλιστα έχουν και καλή βαθμολογία. Αλλά τα περισσότερα δεν είναι στο κέντρο είναι λίγο ή πολύ παραέξω..Πάντως η διαμονή είναι γενικά πολύ φθηνή εκεί, εμείς πέρσι Χριστούγεννα (όχι Μαρτη που είναι και low season) βρήκαμε 4στερο με 40 ευρώ τη βραδιά με πρωινο, 10 λεπτά απ'το κέντρο. Αλλά προτιμήσαμε να μείνουμε σε ένα άλλο αντίστοιχα καλό, όμως πιο κεντρικό που έκανε 60 ευρώ για να μη χρειαζόμαστε συγκοινωνία..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στο exe iris congress κλεισαμε! Ειχε προσφορα το booking! Δεν ειναι κεντρο Πραγας ειναι 15' με το τραμ! Δεν ειναι καλο?
Είναι λίγο εξορία αλλά τουλάχιστον είναι σε καλούτσικη περιοχή...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Απλά, θα είναι κάπως κουραστικό να πηγαινοέρχεσαι δυο φορές την ημέρα αν θέλεις να ξεκουραστείς πριν την βραδινή έξοδο και θα στοιχίζει αρκετά η επιστροφή με ταξί το βράδυ. Μπορεί αν υπολογίσεις τα χρήματα των μετακινήσεων να μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω για κεντρικό ξενοδοχείο
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για να βάζουμε τα πράγματα στην θέση τους... η τιμή για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι πραγματικά πολλή καλή... μπράβο που το βρήκατε, αλλά ακυρώστε το και μείνετε κάπου στο κέντρο... την διαφορά στα λεφτά θα την φάτε στα ναύλα και στο taxi... το location είναι εντελώς λάθος... είναι εντελώς λάθος να μένεις στην Πράγα εκτός κέντρου και να εξαρτάς την άνεσή σου και την διασκέδασή σου από τα δρομολόγια ενός τραμ...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Μπορεί κάποιοι να μην ενθουσιάζονται με την πόλη, αλλά τα σιωπηλά σκοτεινά της πλακόστρωτα αργά το βράδυ είναι από τις πιο ισχυρές εικόνες της. Κρίμα να χάσεις αυτή τη χαλαρή χωρίς κόσμο βόλτα ψάχνοντας ταξί για το ξενοδοχείο ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom