Ιταλία 6 μερες Ιταλια με το λυκειο και δεν μαζευομαστεε λεμεεε!!

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
Ολοι παντα ονειρευομασταν την 5ημερη που μας περιμενε στη τριτη λυκειου...Ο μονος λογος που εκανε αυτη τη ταξη επιθυμητη ( οι πανελλαδικες βοηθουν στο αντιθετο..)...Και εκει που λεγαμε στη πρωτη λυκειου εχουμε καιρο μεχρι τοτε, ερχεται η φιλολογος, μολις ειχαμε γυρισει απο διακοπες χριστουγεννων με την ανακοινωση: '' H πρωτη λυκειου σε 3 βδομαδες φευγει 6ημερη στην Ιταλια''...Εχουμε και λεμε λοιπον: Απο την πρωτη λυκειου κιολας παμε πολυημερη εκδρομη, στο εξωτερικο, μεσα στις αλκιονιδες μερες και τη περιοδο των εκπτωσεων ( Ιταλια ειναι αυτη και Μιλανο)...Ενθουσιασμος βεβαια απο ολους!


Με το που διαβαζω το προγραμμα σκεφτηκα, σε αυτο το ταξιδι θα γελασουμε πολυ! Παμε και γυρναμε με πλοιο απο τη πατρα,επισκεπτομαστε Ανκονα, Μιλανο, Σιεννα, Φλωρεντια...!!! Τι αλλο να θελει κανεις?? ( ενταξει ειχαμε και 5 καθηγητες μαζι, κανεις δεν ειναι τελειος.:bleh:..)

Και το ταξιδι αρχιζει...Σαββατο πρωι-πρωι φευγουμε!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Ετοιμαζομουν να σου ευχηθω καλο ταξιδι, αλλα διαβαζοντας καλυτερα, καταλαβα οτι η εκδρομη εγινε ηδη.. Οπως και να'χει ανηκεις στους τυχερους μαθητες! Παντα τετοια!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
6ημερη στην Α Λυκειου,τι αλλο θα ακουσουμε...Αφου βρηκατε συνοδους ,ουτε του παπά!
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Τι μου θύμισες,όταν ήμουν και εγώ στην 1η Λυκείου ετοιμαζόταν η 3η Λυκείου για παρόμοιο ταξίδι στην Ιταλία,επταήμερη λόγω περιοχής (Ξάνθη).Δεν συμπληρωνόταν όμως ο αριθμός των ατόμων αλλά οι υποψήφιοι συμμετέχοντες δεν διανοούνταν να μην πάνε την περιβόητη εκδρομή.Έπεισαν λοιπόν μια μεγάλη μερίδα μαθητών που δεν θα πήγαινε στην εκδρομή να είναι παρόντες στο ραντεβού της αναχώρησης και να έχουν από μία αποσκευή,οι οποίοι θα κατέβαιναν από το λεωφορείο λίγο μετά την αναχώρηση.Οι συνοδοί καθηγητές και το πρακτορείο που θα διοργάνωνε την εκδρομή ήταν ενήμεροι και συνεννοημένοι για την παρατυπία που θα γινόταν.Ο τότε Λυκειάρχης πολύ αυστηρός,ο χαμός έγινε όταν επιστρέψανε από την εκδρομή καθώς το "μυστικό" είχε ήδη διαρρεύσει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχει αλλαξει παντως το στυλ των σχολικων εκδρομων.Παλιοτερα επαιζαν κλασσικα 3-4 ελληνικοι προορισμοι για ολους.
Τωρα πολυ περισσοτερα σχολεια πανε στο εξωτερικο.
Εμεις να διανοηθουμε 6ημερη στην Α Λυκειου?Ουτε του παπα ..που ειπαν και παραπανω.
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
Μου αρεσε που ξαφνιαστηκατε οι περισσοτεροι! Πριν συνεχισω λοιπον την ιστορια να σας πω οτι οι καθηγητες στη δευτερα και τριτη λυκειου αργοτερα δεν δεχονταν να συνοδεψουν ελλαδα παρα μονο εξωτερικο! Για αυτο θα πηγαιναμε Βαρκελωνη ( αλλα καταληψεις..)..Επιπλεον τα ταξιδια απο σχολεια στο εξωτερικο ειναι πολυ πιο συχνα απο οτι στην Ελλαδα γιατι κοστιζουν το ιδιο πλεον..Περσι ενα σχολειο της Γλυφαδας ειχε παει Βραζιλια!!

Μην ειμαστε και αχαριστοι τη μιση Ιταλια γυρισαμε!

Ετοιμαζομουν να σου ευχηθω καλο ταξιδι, αλλα διαβαζοντας καλυτερα, καταλαβα οτι η εκδρομη εγινε ηδη.. Οπως και να'χει ανηκεις στους τυχερους μαθητες! Παντα τετοια!
Οπως και να χει ευχαριστω! Οντως τυχεροι αλλα αν διαβασεις το παραπανω ποστ μου θα καταλαβεις οτι δεν ειναι πλεον τοσο σπανιο..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.138
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έπεισαν λοιπόν μια μεγάλη μερίδα μαθητών που δεν θα πήγαινε στην εκδρομή
Καλα υπαρχουν και τετοιοι μαθητες; Εγω θυμαμαι απο τα 51 ατομα της ταξης μου, πενθημερη πηγαν οι 51.

Περσι ενα σχολειο της Γλυφαδας ειχε παει Βραζιλια!!
Αυτα μην τα πετας ετσι... να χαρεις.
 

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο!
Καλα υπαρχουν και τετοιοι μαθητες; Εγω θυμαμαι απο τα 51 ατομα της ταξης μου, πενθημερη πηγαν οι 51.
Ω ναι! Υπαρχουν και δυστυχως πολλοι..Η δεν τους αφηνουν οι δικοι τους στο εξωτερικο ή προτιμουν ελλαδα για να βγαινουν και να πινουν ανετα..
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ή υπάρχουν και οι άνθρωποι που θέλουν να διαβάσουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom