Ινδία 7 Μαρτίου..Ινδία.. !

maniatx

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Γειά σας ταξιδιώτες! Σε λίγες μέρες πετάμε για Ινδία..
Πολύ θα ήθελα έτσι να ανοίγαμε μια κουβεντούλα με εσάς οι οποίοι έχετε επισκεφθεί τη χώρα αυτή.. να μου πούμε λίγα λόγια πριν την αναχώρηση μας..
Κάτι το οποίο θα θέλατε να μου πείτε που θα πρέπει να προσέξουμε.. και γενικά ...!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
το μονο που έχω να σας πω ειναι καλο ταξίδι!! Μόλις φτάσετε ανοίξτε καλα πρώτα το μυαλό και μετα τα ματια σας!!
έτσι ειναι η ινδία.πρώτα τη βλέπεις με το νου και μετα με την θωριά..
αν συμβει το αντίθετο ουδεμία ευθύνη φέρω..
Η ινδία ειναι έρωτας!!
έ !! πάρτε και κανένα αντικουνουπικό...
 

maniatx

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Καλησπέρα!Εδώ στην οργάνωση είμαστε..! Ευχαριστώ για την ανταπόκριση Ρενάτα!!
Μπορείς να μας πείς τί να έχουμε λίγο στο νού με το φαγητό...?

Α!Θα πάρουμε και χάπια για την Ελονοσία.. Αυτα που παίρνεις 1 κάθε μέρα.. Εσυ είχες πάρει μήπως??Γνωρίζεις εάν είναι βαριά..?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ποια οργάνωση απ ολες?? και εγω σε μυστικη οργάνωση δουλευω!!
μη φατε αψητα λαχανικά δεν τα πλένουν σωστά ή καθόλου και ειναι ένας τρόπος να αρπάξετε μικρόβια-φροντίστε να τρώτε μαγειρευμένα μπροστά σας.
αντισηπτικά μαντηλάκια συνεχώς και οχι τα χέρια στο στόμα.
ποτε δεν έπαθα τίποτα..δεν χρειάζονται υπερβολές.
νερό μονο εμφιαλωμένο -πωλείται ευρέως και φθηνά.
φρούτα καλα πλυμένα και να προτιμάτε αυτά που ξεφλουδίζουν οπως μπανάνες..
οι ξηροί καρποι ειναι καλή λύση.
ειναι και θέμα καντεμιας το φαγητό να μη σου κάτσει δηλαδή..άν σκεφτείς οτι έχω παθει γαστρεντερίτιδα σε εφτάστερο..οταν ήμουνα μικρή..
βασικότερο ολων θεωρω οτι ειναι να πλύνετε καλα και συχνά τα χέρια σας με σαπούνι η αντισηπτικά μαντηλάκια.
παρτε κανένα χαπάκι για διαροια καλού κακού και ένα κουτάκι αντιβιωτικα ευρέως φάσματος.τα φαρμακεία τους τα έχουν όλα πάντως!!
περιμένομε νέα σας!
 

maniatx

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Ευχαριστούμε Ρενάτα! Έχει αρχίσει τώρα λίγο το άγχος ξέρεις..!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
χαπακια αν θέλετε να πάρετε πάρετε..
εγω δεν παίρνω και η lullu φωνάζει..αλλα το συκωτι μου το θέλω..
καλύτερα ειναι η πρόληψη και η σχολαστική καθαριότητα στα χέρια..οπως κάνομε και στον τόπο μας και οπουδήποτε..έ στην ινδία λιγο παραπάνω..
άντε και μην αγχώνεστε!! καλο σας ταξίδι.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Γειά σας ταξιδιώτες! Σε λίγες μέρες πετάμε για Ινδία..
Πολύ θα ήθελα έτσι να ανοίγαμε μια κουβεντούλα με εσάς οι οποίοι έχετε επισκεφθεί τη χώρα αυτή.. να μου πούμε λίγα λόγια πριν την αναχώρηση μας..
Κάτι το οποίο θα θέλατε να μου πείτε που θα πρέπει να προσέξουμε.. και γενικά ...!
σε ποιες περιοχές πας ;
 

maniatx

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Καλησπέρα! Θα παμε Δελχι για δυο μερες,μετα με εσωτερική πτήση θα κατεβούμε κάτω νότια,κεράλα. Θα μείνουμε 10 μερες εκεί,και μετά θα ανεβούμε πάλι πάνω.Ουνταιπούρ,Τζαιπούρ,Αγκρα και πάλι Δελχί..

Βασικά είναι και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω,Ρενάτα εσύ που έχεις πάει θα ξέρεις αλλα και συ ΚΙΚΙ αν έχεις πάει.. για τα κινητά.. Όταν φτάσουμε εκεί τί κάνουμε;Παίρνουμε από δικό τους κατάστημα νούμερο το οποίο είναι με κάρτα;Πώς είναι;..
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Καλησπέρα! Θα παμε Δελχι για δυο μερες,μετα με εσωτερική πτήση θα κατεβούμε κάτω νότια,κεράλα. Θα μείνουμε 10 μερες εκεί,και μετά θα ανεβούμε πάλι πάνω.Ουνταιπούρ,Τζαιπούρ,Αγκρα και πάλι Δελχί..

Βασικά είναι και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω,Ρενάτα εσύ που έχεις πάει θα ξέρεις αλλα και συ ΚΙΚΙ αν έχεις πάει.. για τα κινητά.. Όταν φτάσουμε εκεί τί κάνουμε;Παίρνουμε από δικό τους κατάστημα νούμερο το οποίο είναι με κάρτα;Πώς είναι;..
βασικα αν ειναι για να μιλας με ελλαδα , απλα παιρνε τηλ απο μαγαζακια μικρα και ιντερνετ καφε, ειναι παφθηνα....εμεις ειχαμε τα κινητα μας για περιπτωση αναγκης και περναμε απο σταθερα εκει
 

maniatx

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Α μάλιστα.. μαλλον έτσι θα γίνει τότε.. και τα κινητά που λες οτι τα είχατε σε περίπτωση ανάγκης, με το ήδη υπάρχον νούμερο;Πιάνει εκεί;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Καλησπέρα! Θα παμε Δελχι για δυο μερες,μετα με εσωτερική πτήση θα κατεβούμε κάτω νότια,κεράλα. Θα μείνουμε 10 μερες εκεί,και μετά θα ανεβούμε πάλι πάνω.Ουνταιπούρ,Τζαιπούρ,Αγκρα και πάλι Δελχί..

Βασικά είναι και κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω,Ρενάτα εσύ που έχεις πάει θα ξέρεις αλλα και συ ΚΙΚΙ αν έχεις πάει.. για τα κινητά.. Όταν φτάσουμε εκεί τί κάνουμε;Παίρνουμε από δικό τους κατάστημα νούμερο το οποίο είναι με κάρτα;Πώς είναι;..
στα μέρη που θα πας νομίζω ειναι περιττά τα χάπια για μαλάρια , εκτος και αν πας ...να κυλιστεις σε ζουγκλες:lol:
οσο για τα κινητά δεν ξερω τι γινεται με τις καρτες , αλλά ειναι πολυ οικονομικα να μιλας Ελλαδα απο τηλεφωνικες καμπινες .
Πριν 5 χρονια που βρεθηκα Ινδια ο ΟΤΕ μας παραπληροφορησε οτι ειναι πολυ φτηνα και μιλαγαμε με την ανεση μας , οταν γυρισαμε πίσω πληρωσα 700 ευρω λογαριασμο και οι φιλοι μου 850 !! Ακομα τα κλαιμε :mad:
φαντασου 5 αναπαντητες κλησεις κοστισαν 25 ευρω !!
Βεβαιωσου καλά τι γινεται με τις χρεωσεις για να μην εχεις δυσαρεστες εκπληξεις σαν και εμας
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός κινητής μετά από 10 μέρες Ινδία... Το roaming, με πραγματικά ελάχιστες κλήσεις (5 εξερχόμενες και 7 εισερχόμενες), πήγε 42 ευρώ και κάτι συν ΦΠΑ. Και έχω καλό πακέτο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom