Ισλανδία 7 βράδια Ισλανδία, πως να μοιράσω τις ημέρες;

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν θα έβγαζα με τίποτα το snorkeling (εκτός και αν είναι θέμα budget που το καταλαβαίνω). Δεν είναι απλά μια βουτιά, σε πιανει δέος...
Με λίγο τύχη μπορεί να δειτε και σέλας. Τον Απρίλη κάνει τις τελευταίες εμφανίσεις του. Στο εύχομαι!
Ψάξε σήμερα για εκδρομές. Θα έχουν εκπτώσεις λόγω black Friday...
Δεν θέλει κανένας απ'την παρέα. Τι είδους εκδρομές εννοείς;
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Δεν με αγχωνει, γι'αυτό και έβαλα 40+ χιλιόμετρα μετά το Hella, απλά πιστεύω πως μετά το golden Circle είναι μια λογική στάση. Εσύ μετά το Golden Circle που είχες μείνει;
Εμεις φτάσαμε νωρις το πρωι στο Κεφλαβικ και κάναμε τις εξής διανυκτευρεσεις.
1. Hella (μετά το golden circle)
2. Hrifunes
3. Höfn
4. Egilsstaðir
5. Akureyri (2)
6. Reykjavík
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.554
Likes
4.005
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Οπότε μου λες πως βγαίνει το πρόγραμμα που θέλω να κάνω.
Κοίτα να δεις, εμείς το βγάλαμε χωρίς πίεση, και ειδαμε πολλά πράγματα ξεκινώντας τις μέρες μας από νωρίς. Από κει και πέρα εξαρτάται σαφώς και από τον ρυθμό σας και τις δρατηριότητες που θα κάνετε.
Πάντως για να απαντήσω στο ερωτημά σου, με 7 βράδια ο κύκλος του νησιού βγαίνει ναι, ήταν κάτι που είχε προβληματίσει και μένα, αλλά τον κάναμε και δεν το μετανιώσαμε καθόλου!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κοίτα να δεις, εμείς το βγάλαμε χωρίς πίεση, και ειδαμε πολλά πράγματα ξεκινώντας τις μέρες μας από νωρίς. Από κει και πέρα εξαρτάται σαφώς και από τον ρυθμό σας και τις δρατηριότητες που θα κάνετε.
Πάντως για να απαντήσω στο ερωτημά σου, με 7 βράδια ο κύκλος του νησιού βγαίνει ναι, ήταν κάτι που είχε προβληματίσει και μένα, αλλά τον κάναμε και δεν το μετανιώσαμε καθόλου!
Τι εποχή είχατε πάει και τι αμάξι είχατε;
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Και εδώ ένα από τα καλύτερα μέρη που έχουμε μείνει εως τώρα (αν οχι το καλύτερο!). Παραμυθένιο ζεστό καλυβάκι, κυριολεκτικά μέσα στην φύση, ψήνεις στην ψησταριά υπό τον ήχο του ποταμιού! ΑΠΙΘΑΝΟ!

https://www.booking.com/hotel/is/ka...sid=efcdad8903610822363138862c732d76#tab-main
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τέλη Μαϊου, και είχαμε νοικιάσει από την blue rental, αυτό το αμάξι View attachment 286471
Είχες πάει Μάιο που φαντάζομαι ο καιρός ήταν καλύτερος και οι δρόμοι καθαροί. Για μέσα Απριλίου δεν ξέρω αν όντως μπορώ να το κάνω.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Είχες πάει Μάιο που φαντάζομαι ο καιρός ήταν καλύτερος και οι δρόμοι καθαροί. Για μέσα Απριλίου δεν ξέρω αν όντως μπορώ να το κάνω.
Ναι αυτό είναι απρόβλεπτο, ειδικά στην Ισλανδία. Δες και λίγο πόσο μεγάλη είναι η μέρα τις μέρες που θα πας
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Είναι η blue car rental.is?
Η γνώμη σου για την εταιρεία; Έχω νοικιάσει από τους ίδιους για το επόμενο καλοκαίρι.
Μια χαρά, τυπικοί και σωστοί. Και το αμάξι σχεδόν καινούργιο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom