7 budget tips για να επιβιώσεις στο Λονδίνο

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
εγώ αν εχω επισκέπτες που θέλουν να δοκιμάσουν fish and chips τους παω στα poppies, αλλιως σε οποιαδήποτε pub θα ειναι αξιοπρεπες.
<

Το κλασικο fish and chips ειναι το cod η το haddock; Ξερεις τις διαφορες; Μου ανοιξε η ορεξη κοιτωντας φωτογραφιες :)
 

Attachments

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
<

Το κλασικο fish and chips ειναι το cod η το haddock; Ξερεις τις διαφορες; Μου ανοιξε η ορεξη κοιτωντας φωτογραφιες :)
Εχω την αίσθηση οτι το cod ειναι ποιο διαδεδομένο. Και τα δύο είναι πολύ ωραία οπότε μην το πολύ σκέφτεσαι, απλα διαλεξε ενα να σου φύγει η λιγουρα!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
<

Το κλασικο fish and chips ειναι το cod η το haddock; Ξερεις τις διαφορες; Μου ανοιξε η ορεξη κοιτωντας φωτογραφιες :)
Και τα δύο. Είναι της ίδιας οικογένειας άλλωστε. Ισως χρησιμοποιούν λίγο πιο συχνά το Cod γιατί είναι πιο οικονομικό ενώ το Haddock είναι πιο νόστιμο και ακριβό και δεν θα ήθελαν υποθέτω να το χαραμίσουν στο βαθύ τηγάνισμα. Εγώ βέβαια μέσα στη τηγανίλα και τη γαλέτα δεν καταλαβαίνω διαφορά. Και για αυτόν ακριβώς το λόγο συνήθως χρησιμοποιούν οποιοδήποτε άσπρο φιλέτο ψαριού βρούν πιο φτηνό.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Το έχω γράψει και παλιότερα αλλά το ξαναγράφω πάλι γιατί γελάω με τον εαυτό μου όταν κάπου στη δεκαετία του 80 πηγαίνοντας πρώτη φορά Αγγλία σε κάποια πόλη που ούτε θυμάμαι καλά-καλά (πηγαίναμε οδικά από Λονδίνο Σκωτία) απόγευμα μας έπιασε λόρδα και αφου ρωτήσαμε πάμε σε κάποιο φις εν τσιπς και αφού τα πήραμε στο χέρι, τα κοιτάω , μπρέντ του λέω (ο ελληνάρας) με κοιτάει ... έχει φούρνο 300 μέτρα πιο πέρα..

Έλα βρε που σας τρέχουν τα σάλια με φις εν τσιπς..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom