Aεροδρομιο μακεδονια parking

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Λοιπόν να πω κι εγώ την εμπειρία μου. Πάρκαρα 5 μέρες στο πάρκιγκ του ΙΚΕΑ (μπροστά στο τερματικό του ΟΑΣΘ). Όλα κομπλέ, κανένα πρόβλημα. Μετά την άφιξη μου στο αεροδρόμιο, βρήκα κατ΄ευθείαν λεωφορείο (το 78 πήρα που πάει στο ΚΤΕΛ, αλλά έχει στάση και μπροστά στο ΙΚΕΑ, υπάρχει και το 79 που κάνει δρομολόγιο μόνο μεταξύ του αεροδρομίου και του ΙΚΕΑ πολύ συχνά) και σε 7 λεπτά ήμουν στο αυτοκινητάκι μου. Τιμή εισιτήριου αστικού 0,80 ?.
 

mariotourismo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ΝΑΙ ΑΛΛΑ..

ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΑΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ! ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΖΙΝΟ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΙΚΕΑ!ΟΜΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΞΙΖΕ ΑΝ ΠΧ ΗΤΑΝ ΝΑ ΛΕΙΨΩ ΤΟ ΠΟΛΥ 7 ΜΕΡΕΣ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΙΘΩΡΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΗΔΑΜΙΝΑ!ΟΜΩΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΛΕΙΨΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΜΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΑΛΛΑ ΜΕ 100Ε ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ! (ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΛΕΨΙΑ 25Ε ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΤΛ...)ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ..ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ!
 

mariotourismo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
!

Προφανως δεν υπαρχουν μονο οι θεσσαλονικης, αλλα και ανθρωποι επιχειρηματιες που ζουνε στην περιφερεια της θεσσαλονικης, και δεν εχουνε χρονο να αλλαζουνε 3 υπεραστικα και 4 αστικα μεχρι να φτασουνε στο μακεδονια για να πεταξουνε..αλλα στην πρωτη κατηγορια συμφωνω,οταν ειμαστε διπλα σε αποσταση αναπνοης ειναι προτιμοτερο το αστικο!
 

mariotourismo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
αλλα..

Επειδή δεν θέλουν να στριμώχνονται προφανώς στα λεωφορεία με βαλίτσες και λόγο έλλειψης χρόνου σε μερικούς
Προφανως δεν υπαρχουν μονο οι θεσσαλονικης, αλλα και ανθρωποι επιχειρηματιες που ζουνε στην περιφερεια της θεσσαλονικης, και δεν εχουνε χρονο να αλλαζουνε 3 υπεραστικα και 4 αστικα μεχρι να φτασουνε στο μακεδονια για να πεταξουνε..αλλα στην πρωτη κατηγορια συμφωνω,οταν ειμαστε διπλα σε αποσταση αναπνοης ειναι προτιμοτερο το αστικο!
 

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εμεις χρησιμοποιησαμε το παρκινγ Ικαρος[καινουργιο κοντα στο αεροδρομειο] για 13 ημερες,εχει δωρεαν μεταφορα με δικο του βαν στο αεροδρομειο, τιμες λογικες και για μεγαλο διαστημα τηλεφωνεις και σου κανει τιμη προσφορας, ειναι φυλασωμενο 24 ωρες και τα παιδια προσφερουν και νερο, καφε αν εισαι απο ταξιδι κουρασμενος.εχει σαιτ στο ΑΕΡΟΠΑΡΚ ΙΚΑΡΟΣ.
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Καλές δουλειές παιδιά. Ακόμα ένα μπραβο που σπάσατε το μονοπώλιο του Μουζενιδοπάρκινγκ. Εσείς κι ο Ικαρος είστε Ο,ΤΙ χρειαζότανε. Από τότε που ανοίξατε (ο Ικαρος πρώτα κι εσείς τωρα) ΤΕΡΜΑ ΤΟ ΤΑΞΙ (όχι πως πρώτα έπερνα, αλλα πάντα είχα μια αγωνία αν θα βρω το αυτοκίνητο εκεί που το άφηνα)...

Πρώτο 24ώρο : 12 ευρώ ( ενδεικτικά η αντίστοιχη χρέωση του επίσημου πάρκινγκ του αεροδρομίου είναι 40 ευρώ )
Για να πούμε και του στραβού το δίκιο, στο long term P7 είναι 25,5 € τη μέρα.
 

Jordan

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μια καινούργια κ οικονομική επιλογή παρέχει το parking ΒΥΖΑΝΤΙΟ - επι της ΕΘνικης Αντιστασης 16 με εύκολη πρόσβαση προς το αεροδρομιο Μακεδονια- με 24ωρη παραμονή μόνο με 6ε. Για περισσότερες πληροφορίες Parking κοντά στο αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ξέρει κανείς αν η επιλογή του πάρκιν στο ΙΚΕΑ είναι ακόμη καλή περίπτωση (συμπεριλαμβανομένου Σ/Κ) ή έχει αλλάξει κάτι? ευχαριστώ...
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Το ΙΚΕΑ δεν θα το έλεγα οτι είναι καλή περίπτωση, αν ψάχνεις το τζάμπα η καλύτερη περίπτωση είναι το καζίνο. Πάντως το πάρκινγκ αεροδρομίου μείωσε πολύ τις τιμές του. Την προηγουμενη βδομάδα που πήγα Εδιμβούργο και το άφησα 6 μέρες πλήρωσα μόνο 27 ευρώ.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Συμφωνώ με τον angelo_kav, και εμείς για ένα τριήμερο που σκεφτόμαστε για Ρώμη εκεί θα το αφήσουμε από Τετάρτη μεσημέρι μέχρι Σάββατο βράδυ 18 Ευρώ και χωρίς ταλαιπωρία και με φύλαξη!
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Νομίζω πως και η παρακάτω έχει καλές τιμες (ειναι πριν το αεροδρόμιο δνε ξερω πού ακριβώς αλλα σε μεταφέρει δωρεάν φυσικά στο αεροδρομιο)
http://www.parkfly.gr/el/pricelist.html

Το πάρκινγκ αεροδρομίου έχει κάποια σελίδα να δουμε τιμές;
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Νομίζω πως και η παρακάτω έχει καλές τιμες (ειναι πριν το αεροδρόμιο δνε ξερω πού ακριβώς αλλα σε μεταφέρει δωρεάν φυσικά στο αεροδρομιο)
http://www.parkfly.gr/el/pricelist.html

Το πάρκινγκ αεροδρομίου έχει κάποια σελίδα να δουμε τιμές;
http://www.parking-airport.gr/
Τέρμα κάτω έχει υπολογισμό στάθμευσης.Νομίζω οι τιμές είναι ίδιες, επομένως γιατί να μην τ'αφήσεις στο parking του αεροδρομίου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom