Aεροδρομιο μακεδονια parking

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ευχαριστω για την απαντηση.

Σββατο πρωι λεω να το παρω στις 11.30.
Η πτηση ειναι στις 13.40
Αν είναι εσωτερικού, ΟΚ. Μία ώρα θα κάνεις σίγουρα από το ΚΤΕΛ. Αν είναι εξωτερικού η πτήση, ίσως είναι καλύτερα να πάρεις το προηγούμενο (των 11, δηλαδή) για να μην έχεις άγχος.

Ταξί και περιφερειακό ξέχνα τα. Θα σου βάλουν διπλή ταρίφα και θα σου βγεί μέχρι και 30 ευρώ (ανάλογα πόσο "γάτος" είναι ο ταρίφας).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ευχαριστω για την βοηθεια.

Εκεινη τη στιγμη μας βλεπω να αποφασιζουμε,γιατι την ωρα που φτανουμε με το κτελ,θα πρεπει να περιμενουμε κανενα 45 λεπτο για να φυγει το επομενο λεωφορειο για αεροδρομιο.

Οποτε για να μην βαρεθουμε στα κτελ μας βλεπω για ταξι.

ΥΓ:Εξωτερικου ειναι.Και δεν εχει 11,εχει 10.45 και μετα 11.30.Εγω φτανω 10.45 με το κτελ,οποτε τι να περιμενω?Βαρεμαρα.Ταξι και αεροδρομιο.
 

vaios

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
eyjafjallajokull
Λοιπόν παιδιά η καλλίτερη λύση είναι αυτή, ΚΤΕΛ και ΑΣΤΙΚΟ, μην αγχώνεστε με πάρκινγκ.
Πριν λίγες μέρες πήγα Ρωσία, παίρνω τηλ. στο πάρκινγκ και για 10 μέρες μου λένε 140 ευρώ, το σκέφτηκα έτσι, το σκέφτηκα για το καζίνο, το σκέφτηκα για το πάρκινγκ στο ΚΤΕΛ, ή σε κάποιο σημείο στη Θεσσαλονίκη και αποφάσισα, πήρα το ΚΤΕΛ από την πόλη μου, κατεβαίνω ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης, απ’ έξω περίμενε το αστικό 78 που φεύγει κάθε 30’ , σε ώρες κίνησης κάνει 1 ώρα περίπου για αεροδρόμιο και φτάσαμε άνετοι χωρίς να σκέφτομαι που θα αφήσω το ΙΧ .
Στην επιστροφή τα ίδια, βγαίνουμε από το αεροδρόμιο περίμενε το αστικό, ήταν Κυριακή, κάναμε 30’ για ΚΤΕΛ, καθίσαμε ήπιαμε το καφεδάκι μας και πήραμε το Λεωφορείο για την πόλη μας και στο δρόμο πήρα και ένα υπνάκο ή χάζευα τη διαδρομή που άλλες φορές δεν είχα τη δυνατότητα να τη χαρώ.
 

aem72

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
παρκινγκ εταιριων ενοικιασης αυτοκινητων

ταξιδευω για ιταλια την τριτη απο θεσσαλονικη.εχω εταιρικο αυτοκινητο με λιζινκ απο την AVIS.μετα απο λιγο ψαξιμο καταφερα να κανονισω να το αφησω στο παρκινγκ της AVIS στο αεροδρομιο.ξερει κανεις που ειναι αυτο το παρκινγκ;;;;

ευχαριστω πολυ
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.918
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ταξιδευω για ιταλια την τριτη απο θεσσαλονικη.εχω εταιρικο αυτοκινητο με λιζινκ απο την AVIS.μετα απο λιγο ψαξιμο καταφερα να κανονισω να το αφησω στο παρκινγκ της AVIS στο αεροδρομιο.ξερει κανεις που ειναι αυτο το παρκινγκ;;;;

ευχαριστω πολυ

ναι,όπως κατευθύνεσαι προς το αεροδρόμιο μετά τη μάνδρα του καζίνο αριστερά σου θα έχεις το νου σου κάποια στιγμή ξεκοίνα ένα μεγάλο πάρκινγκ που είναι για όλες τις εταιρίες των ενοικιαζόμενων αυτο/των.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Πηρα τηλ.στο parking του αεροδρομιου και ρωτησα για 3 μερες μου ειπαν 47,50.
Δεν βλεπω να προλαβαινω το ιδιωτικο.
Με συμφερει να το αφησω εκει απο το να περνω πηγαινε -ελα ταξι,τα ιδια θα μου βγουν.
 

aem72

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
ναι,όπως κατευθύνεσαι προς το αεροδρόμιο μετά τη μάνδρα του καζίνο αριστερά σου θα έχεις το νου σου κάποια στιγμή ξεκοίνα ένα μεγάλο πάρκινγκ που είναι για όλες τις εταιρίες των ενοικιαζόμενων αυτο/των.

ευχαριστω πολυ:D:D:D:D
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
2 μερες πιο γρηγορα δεν μπορουσατε.Απο παρασκευη 11 πρωι εως Δευτερα 2 το μεσημερι 48 ευρω
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
2 μερες πιο γρηγορα δεν μπορουσατε.Απο παρασκευη 11 πρωι εως Δευτερα 2 το μεσημερι 48 ευρω
Κατάλαβες πως το υπολογίζουν??
4 μέρες (Παρ. Σαβ. Κυρ. Δευτ.) Χ 12 = 48
Πολλά λεφτά...
Με το έτσι θέλω...
 

vasilis12

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Κατάλαβες πως το υπολογίζουν??
4 μέρες (Παρ. Σαβ. Κυρ. Δευτ.) Χ 12 = 48
Πολλά λεφτά...
Με το έτσι θέλω...
Καλησπέρα συνταξιδευτές... εδω κάνετε ενα μικρό λάθος η πρώτη μερα στο παρκινγκ του αεροδρομιου Μακεδονια κοστίζει ακουσον ακουσον 23,5 ευρω και 12 ευρω οι υπόλοιπες..ταξιδεψα πριν 2 εβδομαδες για Ντισελντορφ και παρκαρα για 4 ημερες στο αεροδρομιο.. πλήρωσα 59 ευρω σε ενα χωρο με ελλιπεστατη φύλαξη και περπατουσα φορτωμένος ως γαιδαρος με τις αποσκευές μου για πανω απο 5 λεπτά για να φτάσω απο το παρκινγκ εως την εισοδο του κτιρίου του αεροδρομιου..
Με χαρα πληροφορήθηκα απο το φορουμ μας για την εναρξη ενος νεου ιδιωτικου παρκινγκ κοντά στο αεροδρόμιο...στα μεσα Ιουνιου πεταω για Πράγα.. θα κανω χρήση των υπηρεσιων του..και σίγουρα θα σας ενημερώσω..
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
πράγματι πολύ καλή επιχειρηματική και έξυπνη προσπάθεια ...κάτι μου λέει οτι σύντομα θα προσαρμοστούν και οι τιμές του αεροδρομίου ...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
η προσωπική μου άποψη είναι ότι οι τιμές του αεροδρομίου είναι ληστρικές, η νέα ιδιωτική προσπάθεια σαφώς και έχει καλύτερες τιμές και υπηρεσίες αλλά προσωπικά πιστεύω ότι γενικά κι αυτων οι τιμές είναι τσιμπημένες.. νομίζω ήρθε η ώρα σε όλα να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός.... δηλαδή να χάσει την πελατεια του το πάρκινγκ του αεροδρομίου να αναγκαστει να κατεβάσει τιμές και φυσικά μετα να κατεβάσουν και οι ιδιώτες για να διατηρήσουν την σημαντική διαφορά με το αεροδρόμιο. οπότε φουλ στους ιδιώτες;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom