Aεροδρομιο μακεδονια parking

sotosn

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Στο Parking ειναι απαραδεκτοι. 25 ευρω την ημερα. Αφηνεις τις βαλιτσες στο αεροδρομιο επιστρεφεις στο καζινο η στην γεφυρα πριν απο αυτο και πισω με τα ποδια. Το πολυ 10 λεπτα περπατημα. Καλο ταξιδι.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Το καζινο ειναι στην γωνία πριν την ευθεια του αεροδρομιου;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.014
Για το Ελευθέριος Βενιζέλος υπάρχουν ήδη 4 ιδιώτες που παρκάρεις πολύ φθηνότερα από το πάρκινκ του αεροδομίου και φυσικά σε σύγκριση με το Μακεδονία θεωρούνται τζάμπα. Εννοείται ότι σε μεταφέρουν δωρεάν με τις βαλίτσες σου προς και από την πύλη του αεροδρομίου, όπως τα ταξί. Δεν θα βρεθεί κάποιος ιδιώτης να κάνει το ίδιο και στο αεροδρόμια Μακεδονία; Και οι 4 είναι γεμάτοι. Πολύ καλή επιχείρηση. Βοηθώ με διευθύνσεις: Euro United Long Term Parking For The Airport
Parking airport Athens - Πάρκιν Αεροδρομίου ΕΛEΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ - Παρκινγκ Αεροδρομιο Αθηνα Ελ. Βενιζελος | xtrimairportparking.gr
AetoiParking
Αρχική Σελίδα - Park2Fly.gr
Είδα το ίδιο σύστημα και στο Stansted πριν λίγες μέρες που γύρισα. Δεν ήξερα ότι υπήρχε και στην Ελλάδα. Πολύ έξυπνη επιχείρηση. Χτυπάν στο μισό τις τιμές του αεροδρομίου και η οργάνωσή τους είναι απίστευτη. Σε περιμένει το βανάκι τη στιγμή που φτάνεις και σε πάει στο αυτοκίνητο σε ένα μικρό πάρκινγκ, το οποίο όσες μέρες λείπεις είναι παρκαρισμένο σε άλλο μεγαλύτερο πάρκινγκ, ακόμη πιο μακριά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τωρα δεν ηξερα που να το γραψω και ειπα να ρωτησω εδω.

Ποση ωρα λετε να κανει το λεωφορειο 78 απο το κτελ μακεδονια μεχρι το αεροδρομιο?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μία ώρα στο νερό, και δεν είναι και συχνό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.014
Ευχαριστω φενια.

Ειδα στο site του οασθ οτι εχει καθε 40-45 λεπτα.

Φανταζομαι με ταξι κανενα μισαωρο και γυρω στα 15 ευρω?
Κάνω τη διαδρομή 2-3 φορές το χρόνο. Εξαρτάται από τη μέρα, αλλά κυρίως την ώρα. Έχει τακτικά δρομολόγια, όπως είδες στο site. Έχω κάνει τη διαδρομή και σε 50 λεπτά, έχω κάνει και σε 1.5 ώρα (Χριστούγεννα)
Το ταξί κάνει μισάωρο σε ώρες μη αιχμής. Η Θεσσαλονίκη έχει τρελλά μποτιλιαρίσματα λόγω έργων μετρό, οπότε αν αργεί το λεωφορείο, αργεί και το ταξί. Τα 15 ευρώ σε περίπτωση μποτιλιαρίσματος στο κέντρο είναι πολύ λίγα, μπορεί να φτάσεις και τα διπλά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κάνω τη διαδρομή 2-3 φορές το χρόνο. Εξαρτάται από τη μέρα, αλλά κυρίως την ώρα. Έχει τακτικά δρομολόγια, όπως είδες στο site. Έχω κάνει τη διαδρομή και σε 50 λεπτά, έχω κάνει και σε 1.5 ώρα (Χριστούγεννα)
Το ταξί κάνει μισάωρο σε ώρες μη αιχμής. Η Θεσσαλονίκη έχει τρελλά μποτιλιαρίσματα λόγω έργων μετρό, οπότε αν αργεί το λεωφορείο, αργεί και το ταξί. Τα 15 ευρώ σε περίπτωση μποτιλιαρίσματος στο κέντρο είναι πολύ λίγα, μπορεί να φτάσεις και τα διπλά.
Ευχαριστω για την απαντηση.

Σββατο πρωι λεω να το παρω στις 11.30.
Η πτηση ειναι στις 13.40

Με βλεπω για ταξι και περιφερειακο,οπως μου ειπε και μια ψυχη;)
 

Sailor Moon

Member
Μηνύματα
106
Likes
44
Ευχαριστω για την απαντηση.

Σββατο πρωι λεω να το παρω στις 11.30.
Η πτηση ειναι στις 13.40

Με βλεπω για ταξι και περιφερειακο,οπως μου ειπε και μια ψυχη;)
Μποτιλιαρισματα εχουμε αλλα οχι και κατι φοβερο εκτος απο εξαιρετικες περιπτωσεις.Γυρω στη μια ωρα θα κανεις μπορει και λιγοτερο κτελ-αεροδρομιο,δηλ μεχρι τις 12:30 θα εχεις φτασει.Το 78 το παιρνω σχεδον καθε μερα και κανει ακριβως τον ιδιο χρονο,εκτος απροοπτου.Εγω λεω να το παρεις εκτος και αν θελεις να εχεις την ανεση του ταξι γιατι στο λεωφορειο ανετα δε θα εισαι,πιστεψε με.Δεν ξερω αν στο ειπαν πριν,το εισιτηριο κοστιζει 0,80 και αν το κοψεις στο μηχανημα του λεωφορειου,το οποιο δεν δινει ρεστα, εχει προστιμο 0,10.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Με βλεπω για ταξι και περιφερειακο,οπως μου
ειπε και μια ψυχη;)[/QUOTE]

...πρόσεχε μόνο μην πέσεις σε μποτιλιάρισμα στον περιφερειακό...

Εκει να δεις κλααααμα

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Travel stories
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
............
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.410
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom