Aν βρεθεί επιγραφή στα… σλαβικά, θα τη στείλουμε στα Σκόπια!

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Φυσικά ο τίτλος είναι ειρωνικός. Το παρακάτω το έβαλε ένας από τις επαφές μου και μου φάνηκε καταπληκτικό, σαν ανέκδοτο. Αλλά δεν είναι!
"Ο πρόεδρος της κοινότητας Μεσολακκιάς, κύριος Θανάσης Ζουρνατζής, λέει πως είδε και Σκοπιανούς να έχουν έρθει στην περιοχή ως επισκέπτες και ο αντιπεριφερειάρχης Σερρών, Γιάννης Μωυσιάδης, αποκάλυψε πως Σκοπιανοί ζήτησαν να στείλουν αρχαιολόγους για να… βοηθήσουν στην ανασκαφή. Ο αντιπεριφερειάρχης αρνήθηκε απαντώντας με εμφανή δόση ειρωνείας ότι αν βρεθεί επιγραφή στα… σλαβικά, θα τη στείλει στα Σκόπια!" "

Το παραπάνω προέρχεται από ένα άρθρο με αφορμή τα όσα γίνονται στην Αμφίπολη. Πλήρες άρθρο εδώ
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πάντως πρέπει να είναι μεγάλη πίκρα να υποστηρίζεις ότι είσαι Μακεδόνας και να μην μπορείς να βρεις πουθενά γραμμένη την επιγραφή Амфиполис στον υποτιθέμενο τόπο των προγόνων σου χαχαχα...
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Πάντως πρέπει να είναι μεγάλη πίκρα να υποστηρίζεις ότι είσαι Μακεδόνας και να μην μπορείς να βρεις πουθενά γραμμένη την επιγραφή Амфиполис στον υποτιθέμενο τόπο των προγόνων σου χαχαχα...
Από την άλλη, πόσο τραγικοί είμαστε εμείς που παγκοσμίως η χώρα τους λέγεται Μακεδονία.
Γιατί αν νομίζετε ότι ο Αμερικάνος λέει "θα πάω στην που-γου-δου-μου", γελιέστε.

Edit.
Να και οι φίλοι μας οι Άγγλοι
http://m.bbc.com/news/world-europe-17550407
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.674
Likes
50.524
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ πάντως έναν που γνώρισα έλγε ότι θα πάει sto pee dee gee em.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.735
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom