Ισπανία Aπο girona - barcelona

Evangeliaeva

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα στις 29/4 πετάω για χιρόνα και φτάνω 23:50, λίγο πριν τα μεσάνυχτα δηλαδή. Διάβασα πως τα λεωφορεία που υπάρχουν στην περιοχή του αεροδρομίου έχουν δρομολόγιο ανάλογα με την άφιξη της κάθε πτήσης. Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει λεωφορείο εκείνη την ώρα; Έχει φτάσει κάποιος εκείνη την ώρα και πήρε λεωφορείο για Βαρκελώνη;
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Καλησπέρα στις 29/4 πετάω για χιρόνα και φτάνω 23:50, λίγο πριν τα μεσάνυχτα δηλαδή. Διάβασα πως τα λεωφορεία που υπάρχουν στην περιοχή του αεροδρομίου έχουν δρομολόγιο ανάλογα με την άφιξη της κάθε πτήσης. Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει λεωφορείο εκείνη την ώρα; Έχει φτάσει κάποιος εκείνη την ώρα και πήρε λεωφορείο για Βαρκελώνη;
Υπάρχει το σχετικό θέμα https://www.travelstories.gr/community/threads/aπο-girona-barcelona.25087/page-13#post-733995
Που θα σου λύσει την απορία
(spoiler πάντα υπάρχει λεωφορείο!)
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Θα κάνω ένα μιξ ερωτήσεων..
1) Βρήκα απευθείας δρομολόγιο από αεροδρόμιο Βαρκελώνης σε Αεροδρόμιο Ζιρόνα. Γνωρίζουμε πόση ώρα κάνει;
2) Επειδή έχω μία και μοναδική εμπειρία με vueling, στην οποία είχαμε κανένα 40λεπτο καθυστέρηση, γενικά η vueling καθυστερεί; Ρωτάω γιατί αν πάρω την πρώτη πρωινή πτήση για Βαρκελώνη, φτάνω μεν μία ώρα πριν την αναχώρηση για το αεροδρόμιο της Ζιρόνα, θα έχω όμως βαλίτσα και δε ξέρω αν θα είναι ριψοκίνδυνο (τόσο το να κλείσω τόσο κοντά χρονικά την πτήση για Βαρκελώνη όσο και το να κλείσω τόσο κοντά χρονικά λεωφορείο για Ζιρόνα, αλλά δεν έχει άλλο).

Ευχαριστώ α πριόρι

edit: άκυρο το 1) είδα ότι κάνει 1 ώρα 15 λεπτά, οπότε η επόμενή μου ερώτηση είναι: είναι ακριβές;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Βρήκα απευθείας δρομολόγιο από αεροδρόμιο Βαρκελώνης σε Αεροδρόμιο Ζιρόνα.
Το 1 ώρα και 15 είναι με ιδανικές συνθήκες.Πολύ δύσκολο.
γενικά η vueling καθυστερεί;
Ναι πολλές φορές.

θα έχω όμως βαλίτσα και δε ξέρω αν θα είναι ριψοκίνδυνο
Από αεροπλάνο έως την έξοδο ,σου παίρνει περίπου 3/4 της ώρας.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο

en1970

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλημέρα,

Στις 14-10 πετάω για Τζιρόνα με την οικ. μου, φτάνουμε στις 11.50, μάλλον θα μείνουμε το βράδυ στην Τζιρόνα και την επόμενη θα ταξιδέψουμε με το τρενο για Βαρκελώνη. Έχω κλίσει ξενοδοχείο κοντά στην Πλατεία Ισπανίας. Θα ήθελα να μου πείτε 1. Αν υπάρχει λεωφορείο εκείνη την ώρα στο αεροδρόμιο για Τζιρόνα και που σταματήσει για να μπορώ κλείσω ξενοδοχείο εκεί κοντά και να μην περιφερόμαστε την νύχτα με τα παιδιά. και 2. Την επομένη θα πάρουμε μάλλον το τρένο( ή συμφέρει καλύτερα να πάρουμε λεωφορείο) για Βαρκελώνη, σε ποιο σταθμό θα κατεβούμε και με ποιο τρόπο θα πάμε από εκεί στην Πλατεία Ισπανίας.

Ευχαριστώ πολύ εκ' των προτέρων , κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη.

:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom