a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Επειδη στα εισιτηρια που εχω βρει υπαρχει δυνατοτητα για πτηση και με τις δυο εταιριες καθως εχουν πτησεις κοινου κωδικου για το κομματι LHR-JFK και τουμπαλιν, ποια απο τις δυο ειναι καλυτερη για το ταξιδι πανω απο τον Ατλαντικο?
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
πόσα μέτωπα έχεις ανοίξει σήμερα? δεν σε προλαβαίνουμε :xmas_mrgreen:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Επειδη στα εισιτηρια που εχω βρει υπαρχει δυνατοτητα για πτηση και με τις δυο εταιριες καθως εχουν πτησεις κοινου κωδικου για το κομματι LHR-JFK και τουμπαλιν, ποια απο τις δυο ειναι καλυτερη για το ταξιδι πανω απο τον Ατλαντικο?
Αφου ειναι πτηση κοινου κωδικου κλεισε με την πιο φτηνη.
 
Μηνύματα
93
Likes
76
τσεκαρε το καλυτερα, απο οσο θυμαμαι μεσω της σελιδας της ΑΑ σου δινει την δυνατοτητα για πτηση κοινου κωδικου με ΒΑ αλλα οταν προχωρας στην αγορα η τιμη αυξανεται αρκετα... Παντως απο την εμπειρια μου με ΑΑ μακρια...χρεπακια Β767 και service που ανταγωνιζεται την ryanair.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ιδια τιμη ειναι... Μονο νομιζω η μια ειναι δυο ωρες πιο αργα...
Ε; Πως γινεται πτηση κοινου κωδικου να ειναι δυο ωρες πιο αργα; Μιλας για 2 διαφορετικες πτησεις;
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
τσεκαρε το καλυτερα, απο οσο θυμαμαι μεσω της σελιδας της ΑΑ σου δινει την δυνατοτητα για πτηση κοινου κωδικου με ΒΑ αλλα οταν προχωρας στην αγορα η τιμη αυξανεται αρκετα... Παντως απο την εμπειρια μου με ΑΑ μακρια...χρεπακια Β767 και service που ανταγωνιζεται την ryanair.
Μαλιστα, ενδιαφερον, νομιζω 777 ειναι το αεροσκαφος
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
στο route LHR- JFK η ΑΑ νομίζω έχει boeing 777. Ο κανόνας πάντως λεει οτι οι ευρωπαϊκές εταιρίες είναι καλύτερες από τις αμερικανικές. Οπότε pick up BA για να σε ήσυχος..
 
Μηνύματα
93
Likes
76
τα Β777 ειναι νεοτερα και καλυτερα απο τα Β767. Τι να σου πω...εαν ειμουν στη θεση σου και η τιμη ηταν ιδια θα διαλεγα ΒΑ...γενικα για θεσεις αεροσκαφων και καθυστερησεις πολυ ενημερωμενη σελιδα ειναι το Airline Seating Charts - Best Airplane Seats - SeatGuru . κανε τις συγκριση και αποφασισε :xmas_biggrin:
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
τα Β777 ειναι νεοτερα και καλυτερα απο τα Β767. Τι να σου πω...εαν ειμουν στη θεση σου και η τιμη ηταν ιδια θα διαλεγα ΒΑ...γενικα για θεσεις αεροσκαφων και καθυστερησεις πολυ ενημερωμενη σελιδα ειναι το Airline Seating Charts - Best Airplane Seats - SeatGuru . κανε τις συγκριση και αποφασισε :xmas_biggrin:
κοιτα απο θεμα θεσεων ειναι σχεδον το ιδιο, η ΑΑ ειναι ελαφρως καλυτερη στο 777. Περισσοτερο ηθελα καποιος να γραψει αν εχει πεταξει με τη συγκεκριμενη εταιρια και τι εντυπωση του εκανε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom