About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Με Αταλάντα. Οκ αντίο Ευρώπη. Παίρνουμε διαρκείας για να δούμε 3-4 βαριά 5 ματς που αξίζουν. Στα άλλα απλά πάμε επειδή έχουμε το διαρκείας. Εντάξει άτυχοι ήμασταν στην κλήρωση για άλλη μια φορά, αλλά δεν σου φταίει κανένας που σε κέρδισε μέσα έξω η Άιντραχτ. Βέβαια η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τρομερό φιάσκο με την επανάληψη της κλήρωσης του Champions League.

Ίσως η μόνη φορά που συμφωνώ με την Ρεάλ. Δεν έπρεπε να μπει το ζευγάρι Ρεάλ-Μπενφίκα στην επανάληψη της κλήρωσης, από την στιγμή που ήταν το πρώτο που είχε βγει και δεν επηρεάστηκε από τις γκάφες από εκεί και μετά.

Το ζευγάρι ΠΑΟΚ-Μίντιλαντ, επηρεάζει και την θέση της Ελλάδας καθ'ότι είμαστε μαζί με τους Δανούς στο ranking της UEFA.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Τρομερό φιάσκο με την επανάληψη της κλήρωσης του Champions League.

Ίσως η μόνη φορά που συμφωνώ με την Ρεάλ. Δεν έπρεπε να μπει το ζευγάρι Ρεάλ-Μπενφίκα στην επανάληψη της κλήρωσης, από την στιγμή που ήταν το πρώτο που είχε βγει και δεν επηρεάστηκε από τις γκάφες από εκεί και μετά.

Το ζευγάρι ΠΑΟΚ-Μίντιλαντ, επηρεάζει και την θέση της Ελλάδας καθ'ότι είμαστε μαζί με τους Δανούς στο ranking της UEFA.
Πολύ καλή κλήρωση για τον ΠΑΟΚ ας ελπίσουμε να μην πετάξει αυτή την ευκαιρία στα σκουπίδια μπας και πάρει βαθμούς η χώρα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland

gkalla

Member
Μηνύματα
1.252
Likes
6.728
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Last edited:

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μην κοροιδευόμαστε ο σημερινός Ολυμπιακός δεν έχει τύχη με την Αταλάντα.
Μόνη ελπίδα να κηνυγάει το πρωτάθλημα η Αταλάντα και να μην πολυασχοληθεί μιας και βλέπω ότι παιζει με Γιουβέντους, Φιορεντίνα και Σαμπντορια αλλά και πάλι μεγάλο φαβορί οι Ιταλοί.

Ο ΠΑΟΚ μπορεί και πρέπει να περάσει, ούτως ή αλλως στο πρωτάθλημα δεν κηνυγαει τιποτα.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Εγώ πάλι είμαι της παλιάς σχολής. Όσο χάλια και να παίζει η ομάδα μου, ακόμα κι αν σε ένα παιχνίδι χάνει με 2-0 στο 88 , πιστεύω ότι μέχρι το τέλος θα νικήσουμε.
Καλά σε αυτό δεν έχεις άδικο και εγώ Κοκκαλικός είμαι. Έχουμε αποδείξει ότι μπορούμε να κάνουμε την ανατροπή και μετά τη λήξη του αγώνα .Η μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία του αθλήματος (μεγαλύτερη κι από τον τελικό Τσάμπιονς λιγκ Μαντσεστερ- Μπάγερν) ήταν αυτή που πήραμε πρωτάθλημα στα χαρτιά κατ'οπιν απόφασης ΚΑΣ με την υπόθεση Βάλνερ. Το πιο δίκαιο πρωτάθλημα εβερ απεφάνθη και η δικαιοσύνη γι' αυτό. Μεγάλες συγκινήσεις αυτή η ομάδα! Φέραμε την επανάσταση στο ποδόσφαιρο διδάσκοντας πως η ανατροπή μπορεί να έρθει ακόμα και μετά τη λήξη και ως αιρετικοί όχι μόνο δεν νιώθουμε καμμία διάθεση να απολογηθούμε αλλά νιώθουμε και περηφάνια γι' αυτό!
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Καλά σε αυτό δεν έχεις άδικο και εγώ Κοκκαλικός είμαι.
Μπα, εγώ πιο παλιός είμαι. Γεννήθηκα την χρονιά που ο Ολυμπιακός έκανε παγκόσμιο
ρεκόρ κατακτώντας για έκτη συνεχόμενη χρονιά το πρωτάθλημα. Από τότε απέκτησε
το παρατσούκλι Θρύλος. Έχω δει στο γήπεδο Σιδέρη, Γιούτσο, Δεληκάρη, Κρητικόπουλο κλπ
Είμαι της νοοτροπίας, θα περάσουμε. Ακόμα κι όταν παίξουμε άσχημα και χάσουμε με 7-0
Τουλάχιστον είμασταν εκεί. Οι πουθενάδες που κοροιδεύουν, τα γήπεδα της Ευρώπης τα
ξέρουν από φωτογραφίες του Θρύλου. Θα παίξουμε και θα προκριθούμε.
Κι αν τύχει και αποκλειστούμε, του χρόνου πάλι.
Θρύλος. Κι ας κοροιδεύουν οι πιτσιρικάδες λέγοντας θρήνος.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Δεν περναμε σε καμια περιπτωση την Αταλαντα οπως ειμαστε τωρα.
Γενικα εγω βλεπω η ομαδα (διοικηση και κοσμος) εχει βολευτει στη νοοτροπια "1οι στο χωριο" και "καλα ειναι μεχρι 32 Europa, αν παρουμε και λεφτα Τσ.λιγκ ακομα καλυτερα".
Μερος της ευρυτερης ελληνικης νοοτροπιας αυτης της 10ετιας στον αθλητισμο οτι η στασιμοτητα ειναι κατι...καλο και "το επιπεδο ανεβαινει". Εμ προφανως ανεβαινει γιατι αυξανονται οι παικτες που βαζουν χρηματα ενω εδω θεωρουμε θριαμβο να μην...πεφτει το μπατζετ ολα υπο την ομμπρελα του "κοιτα που ειναι ο ΠΑΟΚ, η ΑΕΚ, ο ΠΑΟ". Αμα κοιταμε αυτους δε θα προχωρησουμε ποτε Ευρωπαϊκα. Θα φτασει το ελληνικο πρωταθλημα σε επιπεδο Μαλτας, θα ναι ο Ολυμπιακος σε επιπεδο Ρουμανιας, θα το παιρνει, και ολα καλα ;

12-2-0 εχουμε στο πρωταθλημα, με εκλαμψεις ατομικης ποιοτηας μερικων παικτων και ελαχιστα καλα ματς. Αυτο απλα τα λεει ολα για το πρωταθλημα.

Καποια στιγμη πρεπει να κοιταξουμε πως θα μεγαλωσουμε Ευρωπαϊκα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom