About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
O χειρότερος Ολυμπιακός των τελευταίων ετών κλείδωσε το πρωτάθλημα από τα Χριστούγεννα. Καταντια
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Ματσαρα εχθες στο Άνφιλντ για το Λιγκ Καπ ή αλλώς EFL Καπ (κύπλλο επαγγελματικών ομάδων)..
Ξεκίνησε με τρελλαμένη Λεστερ και αφηνιασμένο Βάρντι που με 2 γκόλ και αν ηταν πιο τυχερός, είχε δοκάρι, θα μπορούσε η ομάδα του να προηγειται απο το πρωτο ημίχρονο με 4-1 αλλά και το 3-1 που ηταν το σκορ στο πρωτο και με τον τρόπο που επαιζε έδειχνε φαβορί.. στο 2ο όμως εκατσε πίσω έμεινε απο δυνάμεις προσπαθούσε αλλά τελικά δεν τα κατάφερε και ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις ...
Στα πέναλτι αμέσως μετά μιας και δεν παιζουν παραταση αποκλειστηκε με 5-4 και ετσι η Λίβερπουλ προκριθηκε μέσα σε ενα ντελίριο που δημιουργησαν οι οπαδοί..

ειναι απο τα παιχνίδια που αγαπάς το ποδόσφαιρο.. πανω κατω η μπάλα ειδικά στο πρωτο, πάθος ποιότητα, τρεξίματα μεχρι το τελος.. πραγματική διαφήμιση.. λυπηθηκα την Λέστερ..
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Έβλεπα το Άρης-ΑΕΚ και υπήρχε ένας τύπος που έβριζε χυδαία. Όταν δεν μπορείς να ελέγξεις 1.000 άτομα πως θα ελέγξεις ένα γεμάτο γήπεδο; Δυστυχώς πλέον στο ελληνικό ποδόσφαιρο κυριαρχούν άνθρωποι αμφιβόλου ηθικής και δολοφόνοι.
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Μεταγραφή αεροδρομίου..
Συγχαρητήρια.
Ένας από τους σπάνιους λόγους που θα, πήγαινε κανείς να δει τον ποδοσφαιρικο Ολυμπιακό στο γήπεδο κι ας υποστηρίζει άλλη ομάδα.
Σύντομα όμως θα ξαναγίνουμε, ήδη γίναμε από την περασμένη Δευτέρα, στο ίδιο κακό έργο θεατές.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Μεταγραφή αεροδρομίου..
Συγχαρητήρια.
Ένας από τους σπάνιους λόγους που θα, πήγαινε κανείς να δει τον ποδοσφαιρικο Ολυμπιακό στο γήπεδο κι ας υποστηρίζει άλλη ομάδα.
Σύντομα όμως θα ξαναγίνουμε, ήδη γίναμε από την περασμένη Δευτέρα, στο ίδιο κακό έργο θεατές.
Αν ο Μαρσελο ειναι σε κατασταση να μπει σχετικα αμεσα, η μεταγραφη εξαφανιζει και εναν απ τους κυριους λογους που το εργο ειναι κακο, τον ανεκδιηγητο Μολδαβο που παριστανει το αριστερο μπακ και ταλαιπωρει τους συμπαικτες του και τα ματια μας με την ανικανοτητα του.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.751
Θα συμφωνούσα μαζί σου, αλλά εκείνη η κορώνα στο έμβλημα της ομάδας
μου βγάζει σπυριά.
Έχεις δίκιο. Αλλά ο ύμνος είναι εξαιρετικός.
Τον έχουμε χορέψει μέχρι τελικής πτώσης.

Η πλάκα ήταν όταν είχα πάει για πρώτη φορά στο γήπεδο. Ήθελα κασκόλ, φανέλες κλπ κλπ. Όμως ήταν όλα κλειστά. Πάω σε ένα καφέ απέναντι κι αρχίζω να πίνω τα κρασιά μου. Με πλησίασαν κάποιοι της γειτονιάς να καταλάβουν το πως βρέθηκα σ' αυτήν την παραμελημένη γειτονιά της Μαδρίτης. Όπως ξέρεις καλύτερα από μένα, οκτώ στάσεις μετρό από το κέντρο της Μαδρίτης.
Με τη συζήτηση γνωριστήκαμε κι αρχίσαμε να πίνουμε. Τους εξήγησα ότι είμαι από Ελλάδα και ότι είμαι φαν της Rayo. Ξαφνιάστηκαν. Τους άρεσε πολύ. Έστειλαν κάποιο, έφερε τη γυναίκα την υπεύθυνη του καταστήματος του γηπέδου και μου δώρισαν φανέλες, κασκόλ κλπ.
Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι με συνόδευσαν από το μπαράκι στο σταθμό του μετρό και ότι η γη έφευγε απ' τα πόδια μας.
Τότε κατάλαβα ότι ακόμα και το κρασί μπορεί να σε φέρει σε κατάσταση ευθυμίας.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
η κορώνα στο έμβλημα της ομάδας
μου βγάζει σπυριά.
Άμα δε το 'λεγες δε θα το πρόσεχα στο μεταξύ. Ψάχνω τώρα να βρω την εξήγηση του, πιθανολογώ κάτι που θα χει να κάνει με τα εργαλεία των εργατών ακριβώς μαζί του.
(πρόσφατο απόκτημα)
IMG_20220917_212811.jpg
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Άμα δε το 'λεγες δε θα το πρόσεχα στο μεταξύ. Ψάχνω τώρα να βρω την εξήγηση του, πιθανολογώ κάτι που θα χει να κάνει με τα εργαλεία των εργατών ακριβώς μαζί του.
(πρόσφατο απόκτημα)
View attachment 404354
Μηπως θελουν να πουν "Βασιλιάς ειναι ο λαος "???
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.189
Μηνύματα
883.390
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom