About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Άμυνα για σεμινάριο. Το φοβήθηκε το μάτι μου. Οι μόνοι που πέρασαν μέχρι στιγμής στα 90 λεπτά. Και δεν νομίζω πως οι Πορτογάλοι παίξανε αλαζονικά ή τους υποτίμησαν. Ίσα ίσα που μπήκαν και συντηρητικά μέσα γιατί φοβόντουσαν τις αντεπιθέσεις. Αξία νίκη του Μαρόκου. Που ενώ όλοι παίζανε πίσω έκανε και πιο επικίνδυνες φάσεις.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Τον εβαλε τελικά και δεν εκανε τιποτα..


ΜΑΡΟΚΟοοοοοοοοοοοοο τιναφτορε

οπως Ελλάδα 2004 .. πολυ καλη αμυντική διάταξη 2πλη ζωνη αμυνας κοντα οι γραμμές ...Αμραμπατ σαν να λέμε Μπεκενμπάουερ..

Το υποσχεθηκα ειμαι με το Μαρόκο πλέον..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Μαροκάρααα πέταξε έξω όλη την Ιβηρική!

Πάμε τώρα έξω κ την Αγγλία :cool:
Σόρυ @Nikos1986 ...
Χαχα δεν παίζει. Το αγγλικό ποδόσφαιρο δεν πεθαίνει. Το γαλλικό είναι χτεσινό. Επιβάλλεται να είμαστε με τη χώρα με την ποδοσφαιρική κουλτούρα και όχι με την παρέα του κακομαθημένου της Παρί.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.001
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Ε γαμωτο έχασα κι όλα τα κέρδη του Μουντιάλ συν αλλά πόσα. Έχασα σήμερα τα κέρατα μου γαμωτο. Δεν σταματιεται αυτή η Γαλλία είναι γρήγορη, δυνατή με 4,5 επικίνδυνους παίκτες μπροστά που ποιον να πρωτοστατήσεις. Καλοδουλεμένη μηχανή στο φουλ. Η ομάδα που αντιπαθώ περισσότερο.

Από την άλλη έχεις μια Αργεντινή που ναι μεν έλεγχε τον ρυθμό και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλα τα παιχνίδια αλλά με εμφανώς υποδεέστερους αντιπάλους. Εμφανείς οι αδυναμίες της Αργεντινής στην άμυνα και από τη μέση και πάνω σχεδόν ό,τι καλό ξεκινάει από τον Μέσι. Αν το πάρει αυτό το Μουντιάλ ο Μέσι κόντρα σε αυτή τη Γαλλία θα είναι πολύ μάγκας.

Edit: Υποθέτω βέβαια πως θα περάσει Γαλλία και Αργεντινή αλλά για να δούμε.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Aγγλια Γαλλία δεν ξέρω αν ήταν το καλύτερο ματς του μουντιάλ αλλά νομίζω ότι σίγουρα ήταν με τον υψηλότερο ρυθμό.
Για μια ακόμη φορά επιβεβαίωθηκε ότι δεν είναι καλή ιδέα ο ίδιος παίκτης να εκτελεί 2 πέναλτι στην κανονική διάρκεια.
Και τώρα Αργεντινή Κροατία
Γαλλία Μαρόκο
Ειχα προβλεψει στους 16 Βραζιλία Αργεντινή
και Γαλλία Ισπανία
2 στα 4.λοιπον.
Οπως και οι δυο προηγούμενοι φιναλίστ είναι στους 4..
Τι λέτε θα την πατήσει καποιο φαβορι;
Θα είναι η Αργεντινή και θα έχουμε τελικό επανάληψη ή το Μαροκο θα κάνει και άλλη εκπληξη;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
E πάλι "no it isn't'';;;

Ζητουνται συνταγές για την μπεκάτσα που σκοτωσε ο Κειν..

Πολυ καλο παιχνιδι ... ποιοτικοι ποδοσφαιριστες ... οχι παρα πολλές φασεις αλλά θα μπορουσε και η Αγγλία πιστευω να το παρει.. Θα μπορούσε κάλλιστα να ειναι ο τελικός.. υπαρχει κατάρα τελικά;;


Το αγγλικό ποδόσφαιρο δεν πεθαίνει.
πρεπει να αναστηθει παρόλα αυτά..

Edit: Υποθέτω βέβαια πως θα περάσει Γαλλία και Αργεντινή αλλά για να δούμε.
αστο καλυτερα με τις υποθεσεις βγηκαμε ολοι οφσαιτ... Μαροκο-Κροατία λεω εγω..πφ

Εχετε καταλάβει ολοι τι κηδειες έχουν κανει Μαροκο και Κροατία ;;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.472
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Άλλο ένα μεγάλο ματς που ο Mbappe δεν υπάρχει πουθενά. Η Αγγλία είχε μεγαλύτερες ευκαιρίες και ήταν πιο απειλητικη. Πολύ τυχερή η Γαλλία σήμερα. Δεν ξέρω. Δεν βλέπω κάτι τρομερό σε αυτή τη Γαλλία.

Αν ο τελικός είναι πάλι Γαλλία Κροατία δεν θα ασχοληθώ καν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom