About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.162
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλά σήμερα από το πρωί έχω μιλήσει με 5 άτομα. Και τα 5 μου είπαν πως υποστηρίζουν Γαλλία. Τι στο διάολο, μήπως μαλακίες έλεγα ότι είμαστε όλοι με τον Μέσι! ☺
Ελλάς-Γαλλια συμμαχία!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.353
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ούτε ένα ποτό δεν μπορείς να πιείς βλέποντας τον αγώνα...
Ποιος το λέει αυτό; Όχι ότι έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά 5 και κάτι νυχτώνει, μπορούμε ν' αρχίσουμε. ;)

Καλά σήμερα από το πρωί έχω μιλήσει με 5 άτομα. Και τα 5 μου είπαν πως υποστηρίζουν Γαλλία. Τι στο διάολο, μήπως μαλακίες έλεγα ότι είμαστε όλοι με τον Μέσι! ☺
Που τους βρήκες πες την αλήθεια; Απο χθες έχω κουραστεί να διαβάζω ποστ παροξυσμού στα social από όψιμους Αργεντίνους μάλιστα που μιλούν σε πρώτο ενικό.
Αρχίζω να αισθάνομαι άσχημα σιγά-σιγά που δε τη γουστάρω μία αυτή την ομάδα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.730
Likes
50.803
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ όσους ξέρω Αργεντινή είναι στην Ελλάδα εκτός από έναν, που είναι Ελληνογαλλος.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.485
Γιατί; Για τους Κροάτες, ένα κράτος πολύ νέο και με μικρό πληθυσμό, είναι τεράστια υπόθεση η τρίτη θέση, ποιος δε θέλει να γυρίσει πίσω με ένα μετάλλιο; Χώρια ότι υπάρχουν και (τουλάχιστον) δύο εκατομμύρια ευρώ για την κροατική ομοσπονδία ως μπόνους για την τρίτη θέση, που τα υποσχέθηκαν όλα στους παίκτες απ 'ο,τι διάβασα.
Το λέω κυρίως για την απογοήτευση που ίσως νοιώθουν οι Κροάτες γιατί είχαν ήδη μια παρουσία στον τελικό και ίσως ήθελαν το κάτι πάραπανω.. σίγουρα είναι τεράστια επίτευγμα η 3η θέση για μια τόσο μικρή χώρα..





Σήμερα δίνω ελαφρύ προβάδισμα σε Γαλλία αλλά ναι θα ήθελα να δω τον Μέσι με την κούπα...το αξίζει..
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.054
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Που τους βρήκες πες την αλήθεια; Απο χθες έχω κουραστεί να διαβάζω ποστ παροξυσμού στα social από όψιμους Αργεντίνους μάλιστα που μιλούν σε πρώτο ενικό.
Αρχίζω να αισθάνομαι άσχημα σιγά-σιγά που δε τη γουστάρω μία αυτή την ομάδα...
Εεε καλά πιο πολύ χαριτολογώντας το είπα. Απλά έτυχε από το πρωί και ήταν 5-0 το σκορ. Πήγα για καφέ με 3 φιλαράκια το πρωί και οι τρεις με τη Γαλλία μου είπαν πως είναι. Μάλιστα αθλητικογράφοι και οι τρεις. Πως βρίσκουν πιο ρομαντικό να το πάρει η Γαλλία,λ αθλητικογράφοι άνθρωποι, αδυνατω να το καταλάβω. 😁 Μετά μίλησα με τον φούρναρη Γαλλία και αυτός μετά πέτυχα τη μητέρα ενός φίλου μου, με τη Γαλλία και αυτή. Κανένας δεν είχε προσωπική σχέση με τη Γαλλία. 5-0 το σκορ όταν έγραψα το ποστ. Ο ανθοπωλης που πέτυχα πιο μετά μου είπε ότι είναι με Μέσι. Του λέω ααα Αργεντινή είσαι και συ; Μου λέει όχι με τον Μέσι χαρακτηριστικά. Μετά μίλησα με έναν φίλο μου στο τηλέφωνο. Κι αυτός Αργεντινή είναι. Εεε είμαι σίγουρος πως αν ανοίξω και άλλο το δείγμα και κάτσω να σκεφτώ τι υποστηρίζουν οι περισσότεροι από φίλους και γνωστούς Αργεντινή θα είναι. Μειοψηφία είναι οι υποστηρικτές της Γαλλίας αλλά είναι περισσότεροι απ' όσοι νόμιζα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.162
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εεε καλά πιο πολύ χαριτολογώντας το είπα. Απλά έτυχε από το πρωί και ήταν 5-0 το σκορ. Πήγα για καφέ με 3 φιλαράκια το πρωί και οι τρεις με τη Γαλλία μου είπαν πως είναι. Μάλιστα αθλητικογράφοι και οι τρεις. Πως βρίσκουν πιο ρομαντικό να το πάρει η Γαλλία,λ αθλητικογράφοι άνθρωποι, αδυνατω να το καταλάβω. 😁 Μετά μίλησα με τον φούρναρη Γαλλία και αυτός μετά πέτυχα τη μητέρα ενός φίλου μου, με τη Γαλλία και αυτή. Κανένας δεν είχε προσωπική σχέση με τη Γαλλία. 5-0 το σκορ όταν έγραψα το ποστ. Ο ανθοπωλης που πέτυχα πιο μετά μου είπε ότι είναι με Μέσι. Του λέω ααα Αργεντινή είσαι και συ; Μου λέει όχι με τον Μέσι χαρακτηριστικά. Μετά μίλησα με έναν φίλο μου στο τηλέφωνο. Κι αυτός Αργεντινή είναι. Εεε είμαι σίγουρος πως αν ανοίξω και άλλο το δείγμα και κάτσω να σκεφτώ τι υποστηρίζουν οι περισσότεροι από φίλους και γνωστούς Αργεντινή θα είναι. Μειοψηφία είναι οι υποστηρικτές της Γαλλίας αλλά είναι περισσότεροι απ' όσοι νόμιζα.
Αν θες να ξες καλύτερα ρωτα ταξιτζή.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
549
Likes
4.054
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Τσαμπουκάδες, τσαγανό, μούφα γκολ. Όσο Μαραντονίζει τόσο γουστάρουμε.

(Βέβαια ο Μαραντόνα το έκανε με τα κοχόνες του, αυτό ίσως μυρίζει λίγο εντολή Ουέφα)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.988
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom