About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Πρόκεται πάντως για εισήγηση και όχι απόφαση και δεν είναι καν παραπομπή σε δική. Είναι ουσιαστικά έναρξη ερευνητικής διαδικασίας. Το αρμόδιο τμήμα θα κρίνει εάν θα υπάρξει παραπομπή σε δίκη για τα πρόσωπα και τις ομάδες. Οι όποιες ποινές επιβληθούν είναι εφέσιμες στην Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ και στο CAS.
Προσπερνώντας τους τίτλους και κοιτάζοντας στο λίνκ που έβαλες βλέπουμε.
1) είναι εισήγηση και όχι απόφαση.
2)Δεν είναι καν παραπομπή σε δίκη,αλλά έναρξη ερευνητικής διαδικασίας.
3)Και αφού γίνουν όλα αυτά θα κρίνουν αν θα υπάρξει παραπομπή σε δίκη.
4)Μετά υπάρχουν τα εφετεία και το CAS.
Οταν ελεγα εγω οτι δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να υποβιβαστει ο παοκ το εννοουσα. Το ιδιο πιστευω και για τον Ολυμπιακο,
Αντιθέτως εγώ πιστεύω σαν Ολυμπιακός που είμαι,αν αποδειχθεί η ενοχή,να πέσουμε και ο Βαγγέλας
να εξαφανιστεί.
Χάρες και τροποποιήσεις δεν θέλω.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
https://l.facebook.com/l.php?u=http...QC0itSgYMDo1swGd1mDY7ulLMV7L2Y3-TFSnXNC1QmZNO

Καλως τα μας και μας! Οταν ελεγα εγω οτι δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να υποβιβαστει ο παοκ το εννοουσα. Το ιδιο πιστευω και για τον Ολυμπιακο, οποιος πιστευει οτι με τις δυο μεγαλυτερες ομαδες υποβιβασμενες συν οτι τα γηπεδα θα ειναι κλειστα λογω κορωνοιου, οτι θα μπει ταξη στο ελληνικο πρωταθλημα ή οτι θα βελτιωθει το ελληνικο προιον πλαναται πλανην οικτραν. Το παρατραβηξε το σχοινι ο χοντρος. Να δουμε βεβαια και τι θα αποφασισει το δικαστικο τμημα δεοντολογιας. Νομικος δεν ειμαι αλλα φανταζομαι θα προχωρησει και αυτο οπως προχωρησε και με τον Παοκ αλλιως θα κατηγορηθουν οι αρμοδιοι για σκανδαλο. Αντι να κλεισουμε τους συνδεσμους να βγαλουμε τα ταραχοποια στοιχεια απο τα γηπεδα και να αφαιρεσουμε και κατα συνεπεια την δυναμη των προεδρων αποκοπτοντας τους απο τους οπαδικους στρατους. Ωστε να ετσι να ελεγχονται και πιο ευκολια οι τυχον παρανομιες τους υποβιβασαμε τις ομαδες. Λες και οταν ξαναανεβουν ή οταν αλλαξουν τα προσωπα δεν θα κανουν τα ιδια! Κοροιδευομαστε?
Πρώτον αν προχωρησει όπως του ΠΑΟΚ πρέπει ο Κυριάκος να αλλάξει το νόμο.
Απλά να σε ενημερώσω ότι αυτή η εισήγηση δεν είναι δεσμευτική. Απλά θεωρεί ότι υπάρχουν ενδείξεις. Αν υπάρχουν και αποδείξεις εγώ θέλω ο Ολυμπαικος να πάει στη Δ Εθνική.
Αλλά ο Φυσσας στο ποινικό Δικαστήριο είπε ότι εγώ δεν είπα τίποτα για τον Ολυμπιακό. Ο Οίκτο ο προπονητής τα έχει διαψεύσει.
Τώρα πως αποδειχθεί δεν ξέρω. Ή εισηγήτρια είχε το βούλευμα αλλά τώρα η δίκη είναι σε εξέλιξη
Στην υπόθεση του ΠΑΟΚ υπάρχει συγκεκριμένη διαδρομή χρημάτων αποδεικνυμενη με επίσημα έγγραφα. Δεν είναι το ίδιο
Και επαναλαμβάνω αν αποδειχθεί εμπλοκή του Ολυμπιακού όχι στην Β αλλά στην Δ Εθνική να πέσει
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Απαντω και στους δυο σας. Νομικος δεν ειμαι αλλα καταλαβα οτι εχει δρομο ακομα! Το διαβασα πριν το στειλω! Ειναι απλα εισηγηση, θα ξεκινησει ερευνητικη διαδικασια για να δουμε αν θα γινει παραπομπη σε δικη και μετα προφανως υπαρχουν και τα εφετεια οπως ειπε και ο παν-παν. Αλλα και του παοκ ετσι ξεκινησε και εγω σαν πολιτης δεν πιστευα οτι θα φτασει μεχρι εκει. Αφου ομως εφτασε του παοκ ως εκει πιστευω οτι υπαρχουν πολυ μεγαλες πιθανοτητες να φτασει και του Ολυμπιακου ως εκει. Καλα για παραπομπη σε δικη το εχω σχεδον σιγουρο αλλα μιλω ενστικτωδως αν ενας νομικος εχει αλλη αποψη ευχαριστως να την ακουσω. Αλλα το θεμα μου δεν ειναι αυτο. Το θεμα μου ειναι οτι η ποιοτητα του πρωταθληματος θα ειναι πολυ κατωτερη! Και κανενα απο τα προβληματα που ταλανιζουν το ελληνικο ποδοσφαιρο δεν θα εχει λυθει. Απλα θα ειναι χαλιφης ο Μελισανιδης στην θεση του Σαββιδη χωρις μαλιστα αντιπαλο. Ε και? Τι καλο ειναι αυτο? Θα κατρακυλησει και αλλες θεσεις το ελληνικο πρωταθλημα καμμια ομαδα δεν θα μαζευει βαθμολογια στην Ευρωπη. Και στο τελος δεν θα εχουμε καμια ελληνικη ομαδα να παιζει σε ευρωπαικη διοργανωση. Εμενα αυτη η εξελιξη δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου! Που οχι οτι και με Ολυμπιακο και Παοκ Α εθνικη δεν υπαρχει ο κινδυνος αυτης της εξελιξης, απλα τωρα μεγαλωνει
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Όχι φίλε αν είναι ένοχοι να πέσουν όσες κατηγορίες λέει ο Νομός. Μπορεί το προϊόν να πέσει σε ποιότητα για λίγα χρόνια αλλά οι επόμενοι πρόεδροι κλπ θα ξέρουν ότι αν θα παρανομησουν οι ομάδες τους θα εξαφανιστούν. Οπότε θα αποκτήσουμε πραγματικό ποδόσφαιρο.
Αν οι υποβιβασμοι γίνονται μείον 3 ή μείον 7 δε γίνεται δουλειά και εξυγίανση.
Στην υπόθεση του ΠΑΟΚ επαναλαμβάνω υπάρχουν τραπεζικά έγγραφα κλπ επίσημα στοιχεία μετοχολογια πχ.
Στην υπόθεση του Ολυμπιακου υπάρχουν ενδείξεις για ένα μόνο ματς με μοναδική μαρτυρία ενός πρώην παίκτη του ΠΑΟ που τότε με Αλαφούζο είχε σηκώσει πόλεμο στον Μαρινακη
Ο ίδιος μάρτυρας δε στο ποινικό Δικαστήριο ουδέν είπε για τον Ολυμπιακό.
Και μην ξεχνάς για το ματς Ολυμπιακού Βέροιας που υπήρχαν πιο πολλές μαρτυρίες η εισηγήτρια ουσιαστικά απάλλαξε τον Ολυμπιακό.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Αλλα και του παοκ ετσι ξεκινησε και εγω σαν πολιτης δεν πιστευα οτι θα φτασει μεχρι εκει.
Κακώς δεν πίστευες,Υπήρχαν αποδείξεις μεταφοράς χρημάτων.Δεν εμφανίστηκε ο ξάδερφος
να πει που τα βρήκε τα χρήματα και πως του ήρθε να πάρει το προπονητικό κέντρο της Ξάνθης.
Αφου ομως εφτασε του παοκ ως εκει πιστευω οτι υπαρχουν πολυ μεγαλες πιθανοτητες να φτασει και του Ολυμπιακου ως εκει.
Αν βρεθούν στοιχεί,να πάει.Αλλά μου είπε,του είπα,ή νόμιζα ότι δεν έπαιζαν,αλλά τελικά έπαιζαν
είναι κατηγορίας αντιπροέδρου του Εδεσσαικού.
αν ενας νομικος εχει αλλη αποψη ευχαριστως να την ακουσω.
Απάντησε ο @dik-7
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Οκ ισως αθωωθουμε ή ισως δεν παμε καν σε δικη (που χλωμο το κοβω το δευτερο ειδικα). Θα φανει. Δεν θα επιμεινω σ' αυτο ειστε πιο καλα ενημερωμενοι οσον αφορα το νομικο σκελος της υποθεσης. Μενει να αποδειχθει και στην συνεχεια αυτο που λετε. Τωρα οσον αφορα το ποδοσφαιρικο σκελος που με ενδιαφερει και περισσοτερο δεν ειναι ετσι δικ-7. Αν για λιγα χρονια οπως λες πεσει η ποιοτητα ειναι ικανο αυτο ωστε η βλαβη στην ποιοτητα να ειναι μονιμη. Με τους νεους κανονισμους της Ουεφα αν βγαζουμε ολο και λιγοτερες ομαδες στην Ευρωπη θα ειναι και πιο δυσκολο να ξαναμαζεψουμε βαθμους ωστε να τις κανουμε περισσοτερες. Συν οτι τα λεφτα που θα εισρεουν απο τα ταμεια της Ουεφα προς τις ελληνικες ομαδες θα ειναι ολο και λιγοτερα. Στο τελος το Τσαμπιονς Λιγκ που πανε να το κανουν Ευρωλιγκα (συμβολικα το λεω μην μου πεις τις διαφορες τις ξερω) κλειστου τυπου λιγκα δηλαδη με την ελιτ του ευρωπαικου ποδοσφαιρου οι ελληνικες ομαδες θα μεινουν δια παντος εξω απ' αυτο. (Και το ενα ονειρο τρελο ο θρυλος να σηκωσει το ευρωπαικο θα παει περιπατο) Το ξερω οτι δεν μιλω ορθολογιστικα και οτι κανονικα δεν θα επρεπε να υπαρχει καμια ανοχη στην ανομια και ισως να εχετε δικιο εσεις αν το δεις αντικειμενικα αλλα ως οπαδος αλλα και ως ποδοσφαιροφιλος με θλιβει αυτη η εξελιξη που την θεωρω πολυ πιθανη και πολυ δυσαρεστη καθαρα ποδοσφαιρικα και δεν εξαιρω και τον υποβιβασμο του παοκ απο αυτο.
 
Last edited:

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
https://www.sdna.gr/podosfairo/7146...s-toy-olympiakoy-ki-ena-toy-panathinaikoy-sto
Για να μην κατηγορηθώ εγώ για παραπληροφόρηση λοιπόν σας παραθέτω το λινκ που λέει ότι ο Ολυμπιακός κατηγορείται πειθαρχικά για όλα τα ματς που περιέχονται στο βούλευμα. Απλώς οι ίδιοι έλεγαν για ένα ματς
Το βούλευμα ελέγχεται ποινικά στο αρμόδιο Κακουργιοδικείο και αν ανοίξουν τον Ιούνιο τα δικαστήρια θα έχουμε απόφαση τον Οκτώβριο.
Αν ανατρέξει κάποιος σε δημοσιεύματα όλων των site κοινή πεποίθηση είναι ότι ένοχη του Μαρινακη δεν έχει αποδειχθεί.
Τώρα αν αποδειχθεί τα είπαμε.
Πάντως τουλάχιστον η Εφέσεων της Επο το θεωρώ απίθανο να μην περιμένει την απόφαση της ποινικής διαδικασίας όπου είναι η μόνη διαδικασία που καταθέτουν και ελέγχονται όλοι οι μάρτυρες.

Νίκο η Γιουβέντους έπεσε και δεν εξαφανίστηκε το ιταλικό ποδόσφαιρο. Εγώ είμαι απόλυτος ένοχη Ολυμπιακού στην Δ Εθνική.
Ούτε με την ντροπολογια Κυριακού συμφωνώ ούτε με το Νόμο που έδωσε την ευκαιρία στον Μελισσανιδη να κάνει όσα έκανε και η ΑΕΚ γλίτωσε κάποιες κατηγορίες
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Ο Ολυμπιακός προσέφυγε στο CAS για ΠΑΟΚ και Ξάνθη
Οι Ερυθρόλευκοι προσέφυγαν στο ανώτατο δικαστήριο και ζητούν τον υποβιβασμό του ΠΑΟΚ και της Ξάνθης, που αποδείχθηκε στα δικαστήρια ότι έχουν συνιδιοκτησία. Άμεσος ο κίνδυνος υποβιβασμού για ΠΑΟΚ και Ξάνθη!

https://www.to10.gr/podosfero/super...ybiakos-prosefyge-sto-cas-gia-paok-ke-xanthi/https://www.gazzetta.gr/football/su...fyge-sto-cas-zitontas-ton-ypovivasmo-toy-paokΑφού δεν πάνε αυτοί για να δικαιωθούνε όπως λένε,τους κάνουμε την χάρη εμείς.
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Και για να σταματήσει το παραμύθι του στημένου παιχνιδιού,εδώ η απάντηση του Πιντο
αν έγινε παρέμβαση στο έργο του.
https://www.sdna.gr/podosfairo/716026_sa-pinto-eneplakin-logo-toy-polemoy-ton-aionion
Ο ίδιος μιλώντας στην σερβική εφημερίδα «Informer» τόνισε σχετικά: «Διαψεύδω όλες τις κατηγορίες, οι οποίες είναι αβάσιμες. Δεν έχω δώσει ποτέ το δικαίωμα σε κανέναν να με πιέσει ή να παρέμβει στη δουλειά μου».
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και για να σταματήσει το παραμύθι του στημένου παιχνιδιού,εδώ η απάντηση του Πιντο
αν έγινε παρέμβαση στο έργο του.
https://www.sdna.gr/podosfairo/716026_sa-pinto-eneplakin-logo-toy-polemoy-ton-aionion
Τι να λέμε τώρα ο μοναδικός μάρτυρας κατηγορίας στο ποινικό Δικαστήριο ειπε:

Εισαγγελέας: Διατυπώθηκε ο σκοπός της παρέμβασης στον Σα Πίντο

Φύσσας: Όχι, θεώρησα ότι έγινε παρέμβαση στη δουλειά του. Είναι σοβαρό. Και αυτός το ίδιο θεώρησε. Μετά τη συνομιλία με Κατσουράνη διαπίστωσα ότι Κυβρακίδης και Ναπολεόνι έπαιξαν τελικά.

Εισαγγελέας: Στην ανάκριση είπατε ότι δεν παίξανε

Φύσσας: Στην 11άδα δεν έπαιξαν. Παρακολουθούσα το παιχνίδι από το σπίτι με τα παιδιά μου, έβλεπα αποσπασματικά ορισμένες φάσεις. Ο προπονητής όπως μου τα μετέφερε, με έβαλε στη διαδικασία να ψάξω να βρω ποιοι δεν έπαιξαν. Εγώ αυτά που είπα είναι αυτά που μου μετέφερε. Με πήρε ο προπονητής και μου είπε ότι του ειπώθηκε κάποιοι ποδοσφαιριστές να μην παίξουν

Απαντάει σε ερωτήσεις του δικηγόρου του Βαγγέλη Μαρινάκη, κ. Δημακόπουλο.

Φύσσας: Εγώ δεν μίλησα καθόλου για τον Ολυμπιακό. Πήγα να πω αυτό που μου μετέφερε ο προπονητής. Είπα ακριβώς αυτά. Το σκορ το δείχνει ότι το πάλεψε μέχρι το τέλος.

https://www.google.com/amp/s/www.in...ko-o-atromitos-palepse-mats-mexri-telous/amp/
Η δικαιοσύνη είναι τυφλή και ανεξάρτητη αλλά πείτε μου ποιο δικαστήριο θα καταδικάσει τον Ολυμπιακό για τον συγκεκριμένο ματς με τέτοια κατάθεση και τον Σα Πιντο νφα διαψεύδει πολλάκις τον Φυσσα;
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Ο Ολυμπιακός τους δικηγόρους του ΠΑΟΚ να πάρει,θα κερδίσει την δίκη αν γίνει.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.672
Να ζήσουμε να το θυμόμαστε λοιπόν το PAOK TV που φαλήρισε και έβγαλε μια χρονιά τηλεοπτικά για τον ΠΑΟΚ χωρίς προηγούμενο. Θυμάστε το πρώτο διάστημα από το επίσημο αθηναϊκό σάιτ του ΠΑΟΚ, αυτό της… αλήθειας που έγραφε για τον χαμό που γινόταν, τις εγγραφές, την επανάσταση που έφερε και το πόσο χαζές είναι οι άλλες ΠΑΕ που δεν ακολουθούν το δρόμο του ΠΑΟΚ;
Το άλλο που έλεγαν στην πορεία πως ετοιμάζουν και οι ΑΕΚ και ο ΠΑΟ παρόμοιο σκηνικό;
https://www.to10.gr/podosfero/superleague/902324/paok-tv-itan-ke-pai/Και πάνω που ήθελα να κάνω εγγραφή να βλέπω παιχνίδια Β εθνικής,θα μας αποχαιρετήσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom