About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Εγω παντως εχω δει ματς και απο κινητο και απο λαπτοπ παρα πολυ ευκολα και χωρις διακοπες (μεσω ant1 web)... μια συνδεση με τον λογαριασμο που εχω στην google εκανα, και μπηκε κατευθειαν..
Και εγώ σύνδεση με google έκανα αλλά ματς δεν βλέπω...Βλέπω κανονικά στο λαπτοπ όλα τα άλλα κανάλια ..
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Ακλαφτος ο όμιλος της φωτιάς.. Μίλερ δώσε στον Λεβαντοφσκι ρε συ.. Αχ καημένε τι έχεις να ακούσεις.. Κέιν επιτέλους ξύπνησες..
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Αδιανοητο οτι δεν εχει φαει γκολ ακομα η Αγγλια, και δικαιωνεται το γιομοποδοσφαιρο της με τα γομαρια σεντερ μπακ, τα γομαρια αμυντικα χαφ και το μισο μηδεν.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Από τον όμιλο του θανάτου δεν επέζησε κανείς!
Επέζησε. Το ποδόσφαιρο... :haha: :haha:
Εντάξει, για να μην είμαι άδικος η Γαλλία ήταν θεαματική. Ομάδα δεν ήταν και φάνηκε και χθες.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Αυτό που χάλασε στο Αγγλία-Γερμανία ήταν ότι δεν γινόταν να αποκλειστούν και οι δύο…
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Αυτό που χάλασε στο Αγγλία-Γερμανία ήταν ότι δεν γινόταν να αποκλειστούν και οι δύο…
Μην άγχεσαι, ευκαιρία είναι να αποκλειστεί από κανένα λιμό, ως συνήθως.
Αν και τη πιστεύω περισσότερο σ' αυτή τη διοργάνωση.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τραγικη η γερμανια χθες...βασικα δεν αξιζανε για κατι παραπανω...
καλα το κραξιμο που πεφτει ειναι για πολυ γελιο....η Bild ειδικα ειναι απολαυστικη
ενταξει οσο για την Αγγλια....
οταν εκανα το μεταπτυχιακο στην Ουαλια ειχαμε φτιαξει μια ομαδα και παιζαμε με αλλα τημηματα....μαλλον παιζαμε καλυτερα απο οτι παιζανε αυτοι χθες....
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Το να μην παίζεις με κλασσικό σεντερ φορ γίνεται και μάλιστα μπορεις να ρίξεις και 5αρες... υπάρχουν ομως παιχνίδια που χρειάζεται οπωσδήποτε, και ο προπονητης πρεπει να καταλαβαινει πότε... η μύτη του Λεβ, παρα την "περιποίηση" της, δεν μυρίστηκε κάτι..

Η Γερμανία φαινοταν οτι δεν θα πάει μακρυά αλλά η Γαλλία μας εξέπληξε επειδή έχει φοβερή ποιότητα αλλά και μια ποδοσφαιρική αλλαζονεία που την έχει στοιχίσει κατα καιρούς και χάνει την συγκέντρωσή της..

Τωρα στην επόμενη φαση θα εχει σιγουρα ενα αουτσαινερ Δανία ή Τσεχία και ίσως και Ελβετία .. Δεν μπορώ να φανταστώ Ουκρανία οχι ότι είναι αδύνατο αλλά θα λυπηθω πολύ μόνο για τον Στέρλινγκ που πρεπει να τον κάνουν άγαλμα δίπλα στο μνημειο Βασιλικού πυροβολικού (you Know εκει στο Wellington Arch Λονδίνο, είμαστε και ταξιδιτικό φόρουμ μην ξεχναμε).. Η πιο εύκολη πρόβλεψη είναι με Αγγλια Ιταλία ή Βέλγιο ε αντε και Ισπανία τελικό αλλά μην ξεχναμε οτι το κύπελλο το έχουν σηκώσει κάτι Ελλάδες κάτι Δανίες οπότε προσέξτε BETζήδες ο κουβάς παραμονεύει..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ειμαι φανατικα με τους (αλβανο)Ελβετους και τους Βελγους
οχι αλλο τα παιδακια της Ισπανιας που μοιαζουν πιο πολυ με κιθαριστες στην Λα Ραμπλα ουτε τα ομορφοπαιδα με το gel στο μαλλι της Ιταλιας...
καλα για τους αλλαζονες Αγγλους δεν το συζηταω... κριμα που δεν παιζει ο Andrij πια...
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Εγω απο τις "μεγαλες" ειμαι ξεκαθαρα με την Ιταλια, γιατι ειναι η μονη που παιζει ως ομαδα και οχι "εχουμε 2-3 παικταραδες, να αμυνθουμε και θα μας ξελασπωσουν αυτοι". Επισης γιατι αγαπω τον Μπαρελα που αν επαιζε σε πιο "εμπορικη" ομαδα απο την Ιντερ θα τον αποθεωνε ολη η Ευρωπη για τη σεζον που εχει κανει.

Απο τις πιο μικρες, η Δανια παιζει ωραιο ποδοσφαιρο (αν και οπως εχω πει δεν ειναι ακριβως μικρη), η Τσεχια εχει τον υποτιμημενο Σικ και δειχνει επισης ομαδα, ενω και η Ουκρανια παροτι μοιαζει "τυχαιο" οτι εφτασε ως εδω, εχει πισω της μια 3ετια καλων εμφανισεων με τον Σεφτσενκο στον παγκο και εχει αλλαξει το "Ρωσικο" στιλ παιχνιδιου (αμυνα και βαρια κορμια) παιζοντας πιο ανοιχτα και δημιουργικα.

Η Ελβετια η αληθεια ειναι δε μου λεει κατι, χαρηκα που εβγαλε τους αλαζονες Γαλλους, θα χαρω παλι αν κανει την κηδεια στους Ισπανους, αλλα φαν του Τσακα του Σακιρι του Ελβεντι και του Σεφεροβιτς δε μπορω να πω οτι ειμαι.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.405
Τελικά πέρασαν τα φαβορί στους 4 ... Η Αγγλία πλέον σε πολύ καλο μομέντουμ και με φόρα, θέτει πλέον σοβαρή υποψηφιοτητα για την κούπα και μάλιστα μπροστα στο κοινό της στο Γουέμπλει .. Και αν οχι τωρα πότε;;
Πιο πιθανό το Αγγλία Ιταλία για τελικό αλλά ποτε δεν ξερεις.. Εγω πάντως εξακολουθω να πιστευω ότι η Ιταλία μεχρι τωρα εχει την πιο ομάδα και αν δεν ηταν το Γουέμπλει θα της εδινα προβάδισμα.. Όλα αυτά προυποθέτουν βέβαια να περάσει την Ισπανία, που δεν δειχνει αυτη τη στιγμή τουλάχιστον, να μπορει να σταθεί εμπόδιο.. Τιποτα δεν είναι σίγουρο ομως στο ποδόσφαιρο όταν μιλάς για προβλέψεις, οπότε "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λές" ... Παίζει ο άλλος σύστημα 14-4-2 (λεωφορείο), μια επίθεση, ένα σουτ κόντρα και γκόλ και αντε γεια.. Η μπάλα είναι πό@@η, somebody said...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom