About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Πάντως η πανδημία δημιούργησε τεραστιες "τρυπες" στα οικονομικα των μεγάλων ομάδων.. Στη Βαρκελώνη ένα παραπάνω γιατί οπως ειπε ο Πικέ μέχρι και τον τουρισμό της πόλης αυξησε όλα αυτά τα χρόνια ο Μέσι.. Κάποτε θα ερχόταν η μεταΜέσι εποχή.. ε ήρθε τωρα και λίγο απότομα αλλά οχι ότι εκπλαγήκανε όλοι τελείως.. Το φλέρτ γινόταν ήδη εδω και κάποια χρόνια..

Στα ποδοσφαιρικά τωρα θέλω να δω Μ' Παπέ να τροφοδοτείται απο Μέσι (απο αυτες τις τρελές πάσες που κάνει) να βγαίνει σφαιρα να ρίχνει το γκολάκι και να γίνονται μια αγκαλιά Μέσι Ράμος και λοιποί..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
ο Πικέ μέχρι και τον τουρισμό της πόλης αυξησε όλα αυτά τα χρόνια ο Μέσι..
Αυτό είναι γεγονός. Από όλο τον πλανήτη έρχονταν για να δούνε ένα παιχνίδι.
Το φλέρτ γινόταν ήδη εδω και κάποια χρόνια..
Μα πως; Αφού έλεγαν ότι δεν είχαν συμφωνήσει τίποτα!!! Όλα έγιναν (και καλά )
την τελευταία στιγμή.
Le Parisien: 'Ο Μέσι θα πάρει 122 εκατ. ευρώ για δύο χρόνια στην Παρί'
Στο χωριό μου το λένε show me the money
Όταν η κυρία Μέσσι έπαιρνε το νοικιασμένο αεροπλάνο να πάει για ψώνια στο Παρίσι,
τώρα το Παρίσι είναι στα πόδια της.
Αααα και το χαρτί αφορολόγητο, χωρίς ενοχλητικές Ισπανικές εφορίες. Μ αρέσει που αντέδρασε ο κόσμος στην κλειστή λίγκα. Θα μαζευτούν δέκα πετρελαιάδες και δέκα Ρώσοι και θα αγοράζουν ότι καλό υπάρχει και όλοι οι άλλοι ή θα είναι νεροκουβαλητές ή θα είναι παραδουλεύτρες.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Οκ περάσαμε στην επόμενη φάση αλλά δεν ειμαστε έτοιμοι ... μετά απο κανενα μηνα και βλέπουμε.. Έπρεπε να έχουμε ρίξει 4 με 5 γκολ σε μια ομάδα που ναι μεν δεν επειθε αλλά στο τελος παραλίγο να μας πήγαινε παράταση.. λειπουν τρεξίματα, η άμυνα δεν εμπνέει καμία σιγουριά.. Απαιτείται ενίσχυση και μια προσευχή για τα πλει οφ..

Γιατί δεν εχει ΒΑΡ ρε να πάρει ευχή.. τόσο πολύ κοστίζει την ΟΥΕΦΑ..

@panpan και για την Μπάρτσα πλέον η λύση είναι Άραβες και πετροδόλαρα.. το ποδόσφαιρο πλέον γίνεται σόου.. μαθαίνω ότι πάει και το FFP.. πάει να αντικατασταθεί με κάτι άλλο..
Times: «Η UEFA εξετάζει την αντικατάσταση του FFP με salary cap και φόρο πολυτελείας
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Στα ποδοσφαιρικά τωρα θέλω να δω Μ' Παπέ να τροφοδοτείται απο Μέσι (απο αυτες τις τρελές πάσες που κάνει) να βγαίνει σφαιρα να ρίχνει το γκολάκι και να γίνονται μια αγκαλιά Μέσι Ράμος και λοιποί..
Μπορει αυτή τη... τροφοδοσία να μην την δεις, γιατί οργιάζουν οι φήμες ότι ο Εμπαπέ θα κουνήσει μαντίλι πολύ σύντομα στο Παρίσι 😜
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Μπορει αυτή τη... τροφοδοσία να μην την δεις, γιατί οργιάζουν οι φήμες ότι ο Εμπαπέ θα κουνήσει μαντίλι πολύ σύντομα στο Παρίσι 😜
Αντε, όλο φευγει και αυτός και ολο εκει ειναι.. Θα δώσει η ΡΕΑΛ 200+;;
Με Μέσι, Εμπαπέ και Νειμάρ θα το εχει σιγουράκι το CL η ΠΑΡΙ (γιατί αν όχι και έτσι ε τότε πως;; ).. και μετά να φύγει για ΡΕΑΛ ... επίσης του χρόνου μπορεί να πάει και ο Ρονάλντο στην Παρί .. λένε..
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Πεταξτε Βολο-Ιωνικο-Παναιτωλικο-Λαμια εκτος πρωταθληματος αφου δε τους αρεσει το τηλεοπτικο συμβολαιο που τους προσφερεται.

Μια χαρα λιγκα 10 ομαδων θα χουμε και χωρις αυτες τις 4. Μην πω καλυτερη χωρις τον Μπεο και τον Ιωνικο που ολοι ξερουν πως ανεβηκε κατηγορια περσι.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να βγάλω σχετικά οικονομικά εισιτήρια για αγώνες της Μπάγερν και της Στουτγάρδης περίπου στα τέλη Απριλίου;
Πιθανές ημερομηνίες 23/4 για το Μπάγερν - Ντόρτμουντ και 30/4 για το Στουτγάρδη - Βόλφσμπουργκ.
Για την Μπάγερν βρίσκω κάποιες εξωφρενικές τιμές που κυμαίνονται μεταξύ 350 και 500 € ανά εισιτήριο, ενώ για την Στουτγάρδη πρακτικά δεν βρίσκω κάτι.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.532
Likes
8.474
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να βγάλω σχετικά οικονομικά εισιτήρια για αγώνες της Μπάγερν και της Στουτγάρδης περίπου στα τέλη Απριλίου;
Πιθανές ημερομηνίες 23/4 για το Μπάγερν - Ντόρτμουντ και 30/4 για το Στουτγάρδη - Βόλφσμπουργκ.
Για την Μπάγερν βρίσκω κάποιες εξωφρενικές τιμές που κυμαίνονται μεταξύ 350 και 500 € ανά εισιτήριο, ενώ για την Στουτγάρδη πρακτικά δεν βρίσκω κάτι.
Δεν γνωρίζω συγκεκριμένα για Γερμανία οπότε μπορεί και να κάνω λάθος αλλά νομίζω είναι υπερβολικά νωρίς για να βγάλεις εισιτήριο για τον Απρίλιο. Δεν έχω ξανακούσει μεμονωμένο εισιτήριο να πωλείται τόσους μήνες πριν από έναν αγώνα.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Δεν γνωρίζω συγκεκριμένα για Γερμανία οπότε μπορεί και να κάνω λάθος αλλά νομίζω είναι υπερβολικά νωρίς για να βγάλεις εισιτήριο για τον Απρίλιο. Δεν έχω ξανακούσει μεμονωμένο εισιτήριο να πωλείται τόσους μήνες πριν από έναν αγώνα.
Πιθανώς να είναι κι έτσι. Το θέμα όμως είναι πως και για αγώνες που θα γίνουν πολύ νωρίτερα οι τιμές που βρίσκω είναι εξωφρενικές, ειδικά για αγώνες της Μπάγερν. Στο δε επίσημο site της μπορείς να βγάλεις εισιτήριο μόνο αν είσαι μέλος.
Στο site της Στουτγάρδης μπορείς να βγάλεις εισιτήριο ακόμη κι αν δεν είσαι μέλος καμιά βδομάδα πριν την ημερομηνία του αγώνα.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο να βγάλω σχετικά οικονομικά εισιτήρια για αγώνες της Μπάγερν και της Στουτγάρδης περίπου στα τέλη Απριλίου;
Πιθανές ημερομηνίες 23/4 για το Μπάγερν - Ντόρτμουντ και 30/4 για το Στουτγάρδη - Βόλφσμπουργκ.
Για την Μπάγερν βρίσκω κάποιες εξωφρενικές τιμές που κυμαίνονται μεταξύ 350 και 500 € ανά εισιτήριο, ενώ για την Στουτγάρδη πρακτικά δεν βρίσκω κάτι.
Αυτα που βρισκεις τωρα ειναι μαλλον απο resellers κι οχι επισημα γι αυτο ειναι και τοσο ακριβα. Καλο ειναι να μπεις στη σελιδα της καθε ομαδας και να δεις τι πολιτικη εχουν για general sale σε εισιτηρια για να ξερεις να εχεις το νου σου. Τουλαχιστον σε premier league ετσι εχω κανει ολες τις φορες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom