Aegean χριστουγεννιάτικη προσφορά 1000 μιλίων!

Phanny

Member
Μηνύματα
33
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παιδιά έχετε εξαργυρωσει τους πόντους της Aegean με εισιτήρια; Τρείς φορές προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα. Τη μία η ημέρα επιστροφής ήταν σε αυτές που εξαιρούνται, τις άλλες δύο παρόλο που ένα μήνα πριν και είκοσι μέρες αντίστοιχα πριν την πτήση ζήτησα εισιτήρια δεν μου έδωσαν γιατί είχε κλείσει ο αριθμός των μπόνους για εκείνη τη μέρα. Μήπως , η ιστορία με τα δωρεάν εισιτήρια δεν είναι όπως τα λένε;
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μην το κάνεις online. Πάρε τηλέφωνο και θα συνεννοηθείς μια χαρά.
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Παιδιά έχετε εξαργυρωσει τους πόντους της Aegean με εισιτήρια; Τρείς φορές προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα. Τη μία η ημέρα επιστροφής ήταν σε αυτές που εξαιρούνται, τις άλλες δύο παρόλο που ένα μήνα πριν και είκοσι μέρες αντίστοιχα πριν την πτήση ζήτησα εισιτήρια δεν μου έδωσαν γιατί είχε κλείσει ο αριθμός των μπόνους για εκείνη τη μέρα. Μήπως , η ιστορία με τα δωρεάν εισιτήρια δεν είναι όπως τα λένε;
Σε ενα θεμα για την καρτα bonus (Aegean-Alpha bank) κάποιος ειπε ότι έχει ταξιδέψει 2-3 φορες...οπότε μάλλον ισχυει!
 

Nefeli_

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
.....θα το σκεφτώ!!!
και μια φίλη χρησιμοποίησε τα μίλια της σε τρεις διαδρομές.

Τα δικά μου τα μίλια έγιναν 12300 μόνο 1300 μάζεψα από την χριστουγεννιάτικη προσφορά.
Έχω θέμα όμως με του συζύγου, του λείπουν 4000 μίλια από ένα δρομολόγιο.
Παίρνω τηλέφωνο συνεχώς αλλά τζίφος.
Πήρα στο 210....και με παρέπεμψαν στο 80..... που έπαιρνα από μόνη μου.
Τους εξήγησα ότι δεν το σηκώνουν και μου απάντησαν "λόγω της αναβάθμισης"
άαααντεεεεε λόγω της αναβάαααθμισης ;)

Από πότε αρχίζουν και σβήνουν τα μίλια;
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Tα μίλια που διαγράφονται είναι αυτα για την αναβάθμιση σε άλλο επίπεδο κάρτας και διαγράφονται ένα χρόνο μετά την πτήση για την οποία καταχωρήθηκαν.
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
και μια φίλη χρησιμοποίησε τα μίλια της σε τρεις διαδρομές.

Τα δικά μου τα μίλια έγιναν 12300 μόνο 1300 μάζεψα από την χριστουγεννιάτικη προσφορά.
Έχω θέμα όμως με του συζύγου, του λείπουν 4000 μίλια από ένα δρομολόγιο.
Παίρνω τηλέφωνο συνεχώς αλλά τζίφος.
Πήρα στο 210....και με παρέπεμψαν στο 80..... που έπαιρνα από μόνη μου.
Τους εξήγησα ότι δεν το σηκώνουν και μου απάντησαν "λόγω της αναβάθμισης"
άαααντεεεεε λόγω της αναβάαααθμισης ;)

Από πότε αρχίζουν και σβήνουν τα μίλια;

Δηλαδή, αν ΔΕΝ εχεις μαζεψει 4000 μιλια για να γίνεις Blue ή αλλα 16000 για να γίνεις Gold (μέσα σε ένα χρόνο), τότε θα σου σβηνουν μίλια καθε φορά που θα κλείνει ένος χρόνος απο την ημερομηνία κάθε ταξιδιού. Θα σβήνουν σταδιακά τα μίλια. ΌΜΩΣ αυτά είναι μίλια αναβάθμησης και όχι εξαργυρωσης. Θα μπορείς πάντα να χρησιμοποιήσεις όλα τα μίλια που έχεις μαζεψει (είτε ένα είτε δύο χρόνια πριν) για να ταξιδέψεις. Κάθε φορα να κρατάς τις κάρτες επιβίβασης, γιατί αν γίνει κάτι κ δε σου περάσουν τα μίλια, θα χρειαστείς να την έχεις για να ζητήσεις να σου περάσουν τα μιλιά μετά το ταξίδι (μέχρι και έξι μηνες μετα).
 

Absolutp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,

ξέρει κανείς αν μπορούμε να περάσουμε τα μίλια που μαζέψαμε σε κάρτα miles & more της Lufthansa;

Προσπαθώ εδώ και μέρες να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με την Αegean και όλο πέφτει η γραμμή μετά από 7-8 λεπτά αναμονής :(
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους,

ξέρει κανείς αν μπορούμε να περάσουμε τα μίλια που μαζέψαμε σε κάρτα miles & more της Lufthansa;

Προσπαθώ εδώ και μέρες να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με την Αegean και όλο πέφτει η γραμμή μετά από 7-8 λεπτά αναμονής :(
Όχι. Η προσφορά αφορά μόνο το πρόγραμμα Μiles & Bonus της Αegean, όχι το Μιles & More.
 

Absolutp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μάλιστα, ευχαριστώ!
Κρίμα γιατί μάζευα όλους μου του πόντους (και από την Aegean) στην Miles & More.

Οπότε πρέπει να κάνω καινούρια κάρτα Miles & Bonus για τους νεοσυλλεχθέντες 7000 πόντους μου (χεχεχε).
 

elana

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
επειδη εχω μπερδευτει τι γινεται με αυτες τις καρτες μιλιων, βγαζεις μια και ισχιει για ολες τις εταιρειες που συνεργαζονται με σταρ αλλινσ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom