Aegean 9 ευρωπαϊκές πόλεις με 50%

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εκπτώσεις ως 50% από την Aegean για 9 προορισμούς: Βιέννη, Βενετία, Βουδαπέστη, Βερολίνο, Βρυξέλλες, Βαρκελώνη, Βαρσοβία, Βελιγράδι & Βουκουρέστι.

Κρατήσεις μέχρι 15/9.

Δείτε ΕΔΩ.


aegean9.JPG
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Αραγε,το Λ πότε θα το βάλει;...λέω να πάω Λονδίνο τα Χριστούγεννα!
Έχω παρατηρήσει ότι μετά από την έκπτωση 50% σε διάφορους προορισμούς, η aegean βγάζει προσφορά για Λονδίνο.
Μακάρι να τη βάλει. Αλλά και πάλι η περίοδος των Χριστουγέννων και γενικά όποτε υπάρχει αργία δεν περιλαμβάνεται στις προσφορές.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Χμμμ, έχεις δίκιο vasnorth, προσπαθήστε να ψάχνετε τις τιμές μέσω skyscanner. Πριν δύο χρόνια που έψαχνα εισιτήρια για Χριστουγεννιάτικο Λονδίνο, μου έδωσε τιμές εισιτηρίων με Aegean 36,00€ λιγότερα σε σχέση με την επίσημη ιστοσελίδα και τις άλλες μηχανές αναζήτησης. Δεν την λες και μικρή διαφορά!
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εγω παντως που εψαξα για Βουδαπεστη τον Μαρτη μου εβγαλε 130ε πηγαινε ελα, δλδ χωρις την εκπτωση 50%ποσο θα το επαιρνες 260ε.Θελω να πω οτι ειναι λιγο μουφα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.024
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγω παντως που εψαξα για Βουδαπεστη τον Μαρτη μου εβγαλε 130ε πηγαινε ελα, δλδ χωρις την εκπτωση 50%ποσο θα το επαιρνες 260ε.Θελω να πω οτι ειναι λιγο μουφα
Βουδαπέστη το Μάρτη πάνω από €86.86 δε βρήκα. Ίσως ψάχνεις σε λάθος μέρος ή για ημερομηνίες που η Aegean δεν έχει πτήσεις. Στις περισσότερες ημερομηνίες η τιμή είναι €80.86. Από αυτά, η εταιρία παίρνει €16+€6 (YQ) = €22. Όλα τα παραπάνω, είναι φόροι:
Greece Airport Development Charge (GR) €12.00
Greece Passenger Terminal Facilities Charge (WP) €12.89
Greece Passenger Security Charge (WQ) €5.00
Hungary Security Charge (FE) €4.10
Hungary Airport Departure Tax (HU) €24.87

Οι προσφορές και τα ποσοστά έκπτωσης αφορούν το ναύλο. Οι φόροι είναι φόροι, και το κράτος δεν κάνει προσφορές.

Έκλεισα Βερολίνο στην αιχμή της προ-χριστουγεννιάτικης περιόδου με €86. Πόσο πιο χαμηλά να πέσει η τιμή;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εγω παντως που εψαξα για Βουδαπεστη τον Μαρτη μου εβγαλε 130ε πηγαινε ελα, δλδ χωρις την εκπτωση 50%ποσο θα το επαιρνες 260ε.Θελω να πω οτι ειναι λιγο μουφα
Κοιταξες το low fare calendar;λίγες πτήσεις αλλα στα 80 οπως λέει ο taver
https://el.aegeanair.com/organoste/low-fare-calendar/
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ναι εντάξει κατάλαβα δεν είχα υπολογίσει τους φόρους των αεροδρομίων, αλλά και πάλι οι εκπτώσεις των αεροπορικών παρότι φαίνεται μεγάλη η έκπτωση του 50%ουσιαστικά δεν γλιτώνεις πολλά αφού τα πιο πολλά πάνε στους φόρους
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε νομίζω ότι αυτό γράψανε τα παιδιά πιο πάνω, για ξαναδές το.
 
Μηνύματα
22
Likes
29
Για Βουδαπέστη 5 άτομα 17-21 Μαρτίου μου βγαίνει 434 ευρώ και είναι στα πιθανά όμως επειδή πήγα πέρυσι τα Χριστούγεννα λέω να δοκιμάσω Βαρσοβία (329 ευρώ) ή Βουκουρέστι (377 ευρώ). Αουτσάιντερ η Βουδαπέστη και η Βιέννη (508 ευρώ).
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom