Aegean 9 ευρωπαϊκές πόλεις με 50%

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.239
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εκπτώσεις ως 50% από την Aegean για 9 προορισμούς: Βιέννη, Βενετία, Βουδαπέστη, Βερολίνο, Βρυξέλλες, Βαρκελώνη, Βαρσοβία, Βελιγράδι & Βουκουρέστι.

Κρατήσεις μέχρι 15/9.

Δείτε ΕΔΩ.


aegean9.JPG
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
879
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.816
Αραγε,το Λ πότε θα το βάλει;...λέω να πάω Λονδίνο τα Χριστούγεννα!
Έχω παρατηρήσει ότι μετά από την έκπτωση 50% σε διάφορους προορισμούς, η aegean βγάζει προσφορά για Λονδίνο.
Μακάρι να τη βάλει. Αλλά και πάλι η περίοδος των Χριστουγέννων και γενικά όποτε υπάρχει αργία δεν περιλαμβάνεται στις προσφορές.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
879
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Χμμμ, έχεις δίκιο vasnorth, προσπαθήστε να ψάχνετε τις τιμές μέσω skyscanner. Πριν δύο χρόνια που έψαχνα εισιτήρια για Χριστουγεννιάτικο Λονδίνο, μου έδωσε τιμές εισιτηρίων με Aegean 36,00€ λιγότερα σε σχέση με την επίσημη ιστοσελίδα και τις άλλες μηχανές αναζήτησης. Δεν την λες και μικρή διαφορά!
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εγω παντως που εψαξα για Βουδαπεστη τον Μαρτη μου εβγαλε 130ε πηγαινε ελα, δλδ χωρις την εκπτωση 50%ποσο θα το επαιρνες 260ε.Θελω να πω οτι ειναι λιγο μουφα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.142
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγω παντως που εψαξα για Βουδαπεστη τον Μαρτη μου εβγαλε 130ε πηγαινε ελα, δλδ χωρις την εκπτωση 50%ποσο θα το επαιρνες 260ε.Θελω να πω οτι ειναι λιγο μουφα
Βουδαπέστη το Μάρτη πάνω από €86.86 δε βρήκα. Ίσως ψάχνεις σε λάθος μέρος ή για ημερομηνίες που η Aegean δεν έχει πτήσεις. Στις περισσότερες ημερομηνίες η τιμή είναι €80.86. Από αυτά, η εταιρία παίρνει €16+€6 (YQ) = €22. Όλα τα παραπάνω, είναι φόροι:
Greece Airport Development Charge (GR) €12.00
Greece Passenger Terminal Facilities Charge (WP) €12.89
Greece Passenger Security Charge (WQ) €5.00
Hungary Security Charge (FE) €4.10
Hungary Airport Departure Tax (HU) €24.87

Οι προσφορές και τα ποσοστά έκπτωσης αφορούν το ναύλο. Οι φόροι είναι φόροι, και το κράτος δεν κάνει προσφορές.

Έκλεισα Βερολίνο στην αιχμή της προ-χριστουγεννιάτικης περιόδου με €86. Πόσο πιο χαμηλά να πέσει η τιμή;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εγω παντως που εψαξα για Βουδαπεστη τον Μαρτη μου εβγαλε 130ε πηγαινε ελα, δλδ χωρις την εκπτωση 50%ποσο θα το επαιρνες 260ε.Θελω να πω οτι ειναι λιγο μουφα
Κοιταξες το low fare calendar;λίγες πτήσεις αλλα στα 80 οπως λέει ο taver
https://el.aegeanair.com/organoste/low-fare-calendar/
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ναι εντάξει κατάλαβα δεν είχα υπολογίσει τους φόρους των αεροδρομίων, αλλά και πάλι οι εκπτώσεις των αεροπορικών παρότι φαίνεται μεγάλη η έκπτωση του 50%ουσιαστικά δεν γλιτώνεις πολλά αφού τα πιο πολλά πάνε στους φόρους
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.239
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε νομίζω ότι αυτό γράψανε τα παιδιά πιο πάνω, για ξαναδές το.
 
Μηνύματα
22
Likes
29
Για Βουδαπέστη 5 άτομα 17-21 Μαρτίου μου βγαίνει 434 ευρώ και είναι στα πιθανά όμως επειδή πήγα πέρυσι τα Χριστούγεννα λέω να δοκιμάσω Βαρσοβία (329 ευρώ) ή Βουκουρέστι (377 ευρώ). Αουτσάιντερ η Βουδαπέστη και η Βιέννη (508 ευρώ).
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.279
Μηνύματα
886.161
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom