Aegean:9 προορισμοί εξωτερικού με έκπτωση έως 20%

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγω που βάζω ταξιδι παλι Ρουμανία μετα από 2ετία, μη φαίνεται ήδη σύντομο πάντως. Και γενικά φροντίζω να απέχει λίγο η μια επίσκεψη από την άλλη στην ιδια χωρα, εκτος από Ιταλία που βρισκω παντα πολυ φτηνα για 3 ημερο και εχει παντα να δεις κατι διαφορετικο.
Εγώ συνήθως όταν πάω κάπου, μετά δεν ξαναπάω! Και στο Βουκουρέστι δεν έχω πάει :D You know what I mean..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Οταν προκειται για πολεις που δεν εχουν πολλα να δεις, και το Βουκουρεστι ειναι μια απο αυτες, τις αφηνω για κανενα βολικο stop over μιας νυχτας ας πουμε. Παντως μου φαινεται οτι ειναι πολλα τα 80- 100 για τριημερο Βουκουρέστι. Με τοσα θα εκλεινα εναν πιο πλούσιο προορισμο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τι εννοείς με αυτό;
Εννοώ ότι τότε που έγραψα το ποστ υπήρχαν πολλά ζευγάρια πτήσεων SKG-OTP μέσα στον Οκτώβρη με 105 ευρώ r/t (petas.gr) και λαμβάνοντας υπόψη ότι οι φόροι για τις 4 αυτές πτήσεις είναι 85 ευρώ, απομένουν 20 ευρώ ναύλος για την A3, δηλαδή 5 ευρώ κέρδος για κάθε πτήση. To επόμενο στάδιο για την Α3 θα ήταν να γεμίζει τις πτήσεις αλά Ryanair με μηδέν ναύλο. Πόσο πιο καθαρά να το γράψω ότι χαμηλότερα δε γίνεται;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Πόσο πιο καθαρά να το γράψω ότι χαμηλότερα δε γίνεται;
Καταρχήν δεν χρειάζεται να εξαπτόμαστε!
Και κατα δεύτερον, στην πρώτη ανάγνωση του μηνύματος σου "προσπέρασα" αυτή την λεπτομέρεια, η οποία με μπέρδεψε όταν ξαναδιάβασα το μήνυμα σου και ήθελα απλά να μου την διευκρινήσεις. Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Εν κατακλείδι, δεν με ενδιαφέρει πόσα θα κερδίσει η Aegean, αλλά πόσα θα κερδίσει η τσέπη μου! Όταν μία εταιρεία σαν την Aegean πωλεί ένα προϊόν της τόσο χαμηλά, αυτό σημαίνει οτι ένα άλλο το πωλεί πολύ πιο ακριβά ή "κόβει" απο κάπου αλλού! Η Aegean δεν είναι κανένα φιλανθρωπικό ίδρυμα!

Υ.Γ. Δεν έχω μπεί στο forum για να κάνω οικονομοτεχνικές μελέτες. Εγώ σταματώ εδώ!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Νομίζω πως κάποια δρομολόγια όπως η Ποντγκοριτσα είναι επιδοτούμενα. Γι’αυτο επιτυγχάνεται αυτή η χαμηλή τιμή.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
επιδοτουμενα απο ποιον;
Ποντγκόριτσα βλεπω τον ιουνιο , τον φθηνοτερο συνδυασμο με πηγαινε 75 ευρώ και 59 γυρισμος, χωρις ομως να υπαρχει συχνα εντος του μηνα αυτος ο συνδυασμος.

Ειναι ομως χαμηλες τιμες κατι τετοιο;
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Και εμένα φθηνή δεν μου φαίνεται σε καμία περίπτωση. Την κοιτάζω την Ποντγκόριτσα εδώ και καιρό,αλλά οικονομική ή επιδοτούμενη για την αποσταση που είναι δεν τη λες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τι εννοείς δε σου φαίνεται φθηνή, διαισθητικά καταλαβαίνεις αν είναι ακριβή μια πτήση; Οι τιμές δεν έχουν σχέση μόνο με την απόσταση, έχουν και με τον ανταγωνισμό και την πληρότητα.
Μη βλέπεις μόνο πόσο κοντά είναι η Ποντγκόριτσα, δες με ποιους άλλους τρόπους μπορείς να φτάσεις εκεί και πόσο θα κοστίσει για να καταλάβεις διαισθητικά αν τα 75 και 59 είναι πολλά ή λίγα.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
προφανως και δεν μετρανε τα χιλιομετρα για να κατσει ο μαστωρ να υπολογισει τι μπιτζινα θα καψει το αρεοπλανο και να κανει τα κουμαντα του, ναι. Απλα το θωρουμε, το μετραμε ως απολυτο αριθμο, ενα αντιτιμο, γι αυτο και λεμε πωπω ακριβο.

παντως, για Ποντγκοριτσα, αρχας απριλίου, εψαχνα πτησεις για τελη ιουνιου, ευρισκα τιμας που με εκαναν να σκεπτομαι ότι πιο φθηνα θα ηταν αν πήγαινα εποχουμενος. Αφησα την αναζητηση ενεκα η Λαμπρη, την Τρίτη του Πάσχατος αρχισα παλι αναζητησεις, οι ημερομηνιες που με ενδιεφεραν όχι απλως ακριβαι αλλά πλέον χωρις πτησεις, εβρισα την σχόλη της μαγειριτσας, αλλά στα καπακια ήλεγξα την περιπτωση με εξαργυρωση… Βρηκα για τελη Ιουνιου (και το αγορασα εν τελει) εισιτηριο με 56 εουρος και 14.000 μίλια· καλον ντηλ θα ελεγον.

Ἐν τῷ μεταξύ, πολυ με την σπαει που το Σαραγεβο παραμενει ορφανο πτησιακως εξ Αθηνων!
 
Last edited:

irtat

Member
Μηνύματα
30
Likes
6
Οταν προκειται για πολεις που δεν εχουν πολλα να δεις, και το Βουκουρεστι ειναι μια απο αυτες, τις αφηνω για κανενα βολικο stop over μιας νυχτας ας πουμε. Παντως μου φαινεται οτι ειναι πολλα τα 80- 100 για τριημερο Βουκουρέστι. Με τοσα θα εκλεινα εναν πιο πλούσιο προορισμο.
τι λαθος που κανεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom