Aegean Airlines: 39 EURO για 17 προορισμούς στην Ελλάδα

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Η προσφορά αφορά σε απευθείας πτήσεις από/προς Αθήνα και Θεσσαλονίκη, ισχύει για κρατήσεις έως 31/05/2009 και για πτήσεις από 01/06/2009 έως 30/09/2009. Ο ναύλος ισχύει για απλή μετάβαση, περιλαμβάνει όλους τους φόρους και τη χρέωση συναλλαγής 6€ ανά επιβάτη για αγορά εισιτηρίου από το site της Aegean. Δεν επιτρέπονται αλλαγές στο εισιτήριο, ενώ σε περίπτωση ακύρωσης δεν επιστρέφεται η αξία του ναύλου. *Η προσφορά αφορά στις απευθείας πτήσεις από Θεσσαλονίκη προς τους προορισμούς: Ηράκλειο, Χανιά, Κω, Μυτιλήνη, Ρόδο.
 
Last edited by a moderator:

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
προσφορά aegean

Σε περίπτωση ακύρωσης επιστρέφονται οι φόροι αεροδρομίων, που δεν αναφέρονται δυστυχώς ακόμη στο site της εταιρείας.
 

sotisdiv

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Εγώ πάντως ''χτύπησα'' ένα SKG-HER-SKG με 78 ευρώ για Σαββατοκύριακο.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το βάζω εδώ για να μην ανοίγουμε καινούργιο topic...

Η Aegean oργανώνεται και ανακοινώνεται επίσημα ότι θα αποτελέσει το 26 μέλος της Star Alliance...

Και εις ανώτερα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.994
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το βάζω εδώ για να μην ανοίγουμε καινούργιο topic...

Η Aegean oργανώνεται και ανακοινώνεται επίσημα ότι θα αποτελέσει το 26 μέλος της Star Alliance...

Και εις ανώτερα...
Δηλαδή τώρα η Aegean:
- Θα κάνει codeshare πτήσεις με την Egyptair και την Turkish (επίσης μέλη του Star Alliance)?
- Θα είναι το μόνο "πλήρες" μέλος του συνασπισμού που δεν θα έχει καθόλου long haul πτήσεις (εκτός ίσως από τη Spanair, αλλά κι αυτοί ξεκινάνε πτήσεις για BJL)?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δηλαδή τώρα η Aegean:
- Θα κάνει codeshare πτήσεις με την Egyptair και την Turkish (επίσης μέλη του Star Alliance)?
- Θα είναι το μόνο "πλήρες" μέλος του συνασπισμού που δεν θα έχει καθόλου long haul πτήσεις (εκτός ίσως από τη Spanair, αλλά κι αυτοί ξεκινάνε πτήσεις για BJL)?
-Ενδεχομένως ναι... που είναι το κακό?
-Ε και? η ένταξη της στη συμμαχία έγινε για 2 λόγους... πρώτον για να προλάβουν ενδεχόμενες εξελίξεις της Ο.Α και δεύτερον λόγω της μεγάλης επέκτασης της Α3 στη Βαλκανική αγορά...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.994
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
-Ενδεχομένως ναι... που είναι το κακό?
-Ε και? η ένταξη της στη συμμαχία έγινε για 2 λόγους... πρώτον για να προλάβουν ενδεχόμενες εξελίξεις της Ο.Α και δεύτερον λόγω της μεγάλης επέκτασης της Α3 στη Βαλκανική αγορά...
- Ότι μπορεί να θες να ταξιδέψεις με τις αεροσυνοδές της Α3 και επειδή η πτήση θα είναι codeshare, να σου προκύπτει μια εσάνς Καΐρου...
- Θα μπορούσε να είχε γίνει regional member, όπως είναι ήδη η Adria και η Croatia, που έχουν εξίσου μεγάλη - αν όχι μεγαλύτερη - επέκταση στα βαλκάνια.

Εν πάσει περιπτώση, δεν παραπονιέμαι: Με την εξέλιξη αυτή, ως Star Alliance Gold επιβάτης (που λογικά θα είμαι μετά το καλοκαίρι), με την αλλαγή αυτή κερδίζω μια καλύτερη μεταχείρηση όταν θα πετάω μαζί τους!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
- Ότι μπορεί να θες να ταξιδέψεις με τις αεροσυνοδές της Α3 και επειδή η πτήση θα είναι codeshare, να σου προκύπτει μια εσάνς Καΐρου...
- Θα μπορούσε να είχε γίνει regional member, όπως είναι ήδη η Adria και η Croatia, που έχουν εξίσου μεγάλη - αν όχι μεγαλύτερη - επέκταση στα βαλκάνια.

Εν πάσει περιπτώση, δεν παραπονιέμαι: Με την εξέλιγη αυτή, ως Star Alliance Gold επιβάτης (που λογικά θα είμαι μετά το καλοκαίρι), με την αλλαγή αυτή κερδίζω μια καλύτερη μεταχείρηση όταν θα πετάω μαζί τους!
-Πάντα ξέρεις με τι εταιρία και αεροπλάνο πετάς...

-Εμ το ζουμί, οι πιέσεις, το κόψιμο της Βιέννης, η αγορά των Airbus έγιναν για να γίνει πλήρες μέλος και όχι regional!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
καλοί μου κύριοι!
εχω μερικές άγνωστες εκφράσεις της αεροπλοϊας!
codeshare πτήσεις?
- long haul πτήσεις
μη με μαλώσετε που δεν κατέχω την σχετική ορολογία!:cool:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.994
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλοί μου κύριοι!
εχω μερικές άγνωστες εκφράσεις της αεροπλοϊας!
codeshare
long haul
μη με μαλώσετε που δεν κατέχω την σχετική ορολογία!:cool:
codeshare: Η πτήση έχει πολλούς flight codes ταυτόχρονα, από διαφορετικές εταιρίες, αλλά εκτελείται μόνο από μια. Για όλες τις άλλες είναι μια codeshare πτήση. Παράδειγμα, οι περισσότερες πτήσεις της Aegean είναι codeshare πτήσεις για τη Lufthansa.

long haul: Χοντρικά, πτήση μεγάλης απόστασης (π.χ. υπερατλαντική).

Για περισσότερες πληροφορίες, περίμενε την απάντηση του ειδικού :), ή δες:
Codeshare agreement - Wikipedia, the free encyclopedia
Flight length - Wikipedia, the free encyclopedia
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
codeshare πτήσεις= πτήσεις που εκτελούνται με αεροσκάφη άλλης εταιρίας...
long haul πτήσεις= διηπειρωτικές πτήσεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.743
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom