Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σημερα που παρελαβα την νεα, γραφει ξεκαθαρα οτι αν θελω δεν την ενεργοποιω και κραταω την παλια αν θελω.
Δεν μου έχει έρθει τίποτα ακόμα. Αν λέει τέτοιο πράγμα θα την κρατήσω μέχρι να λήξει, και για να λήξει έχω ακόμα δρόμο.....Εκτός αν έρθει ενημέρωση με το νέο έτος οτι τις καταργούν. Αν δεν μου τη καταργήσουν με το ζόρι θα την κρατήσω όσο μπορώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.919
Likes
40.748
Δεν μου έχει έρθει τίποτα ακόμα. Αν λέει τέτοιο πράγμα θα την κρατήσω μέχρι να λήξει, και για να λήξει έχω ακόμα δρόμο.....Εκτός αν έρθει ενημέρωση με το νέο έτος οτι τις καταργούν. Αν δεν μου τη καταργήσουν με το ζόρι θα την κρατήσω όσο μπορώ.
Εγω τη ζητησα προκειμενου να ειμαι ετοιμη για την αλλαγη της αναλογιας μετατροπης μιλιων. Θα την ενεργοποιησω κιολας γιατι τη χρησιμοποιω ασταματητα και δεν θελω δυσαρεστες εκπληξεις.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εγω τη ζητησα προκειμενου να ειμαι ετοιμη για την αλλαγη της αναλογιας μετατροπης μιλιων.
Αυτό το πρόβλημα το έχω λύσει ήδη με την Premium.
Θα την ενεργοποιησω κιολας γιατι τη χρησιμοποιω ασταματητα και δεν θελω δυσαρεστες εκπληξεις.
Σαν τι έκπληξη; Το πολύ πολύ να γίνει αυτόματη εξόφληση της κάρτας για τις αγορές μου και να την καταργήσουν. Αν και νομίζω οτι κανονικά θα πρέπει να σε ειδοποιήσουν πρώτα!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Η υπάλληλος μου είπε θα καταργηθούν μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2022.
Αφορά αποφάσεις σε διοικητικό επίπεδο, η κάρτα είναι co-branded, θεωρώ χλωμό να ήξερε ο υπάλληλος τι σου έλεγε. Λογικά πάντα, θα ακολουθήσει την πορεία των μη εμπορικά διαθέσιμων καρτών, εξάλλου ακόμη κυκλοφορούν κάρτες Novabank, Εμπορικής, Αγροτικής και δεν συμμαζεύεται. Απλά θα θέτουν αντικίνητρα, όπως τη μετατροπή μιλίων 4:3, που μπορεί να χειροτερέψει. Ή την αύξηση της συνδρομής για όσους δεν την έχουν δωρεάν για πάντα ή δωρεάν για ετήσιες συναλλαγές άνω των 2.000€.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.919
Likes
40.748
Αυτό το πρόβλημα το έχω λύσει ήδη με την Premium.

Σαν τι έκπληξη; Το πολύ πολύ να γίνει αυτόματη εξόφληση της κάρτας για τις αγορές μου και να την καταργήσουν. Αν και νομίζω οτι κανονικά θα πρέπει να σε ειδοποιήσουν πρώτα!
Τοτε λεμε το ιδιο, τη νεα καρτα Aegean πηρα και καταργω την παλια.
Εκπληξεις εννοω τον 1 μηνα και βαλε που εκανα να λαβω καρτα απο επανεκδοση, γιατι χαθηκε στην αποστολη 2 φορες πριν 2 χρονια.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.111
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εκπληξεις εννοω τον 1 μηνα και βαλε που εκανα να λαβω καρτα απο επανεκδοση, γιατι χαθηκε στην αποστολη 2 φορες πριν 2 χρονια.
Δεν μου έχει τύχει τέτοια στραβή, τι να πω. Αλλά και πάλι αν δεν μου την καταργήσουν με το ζόρι δεν την καταργώ απο μόνη μου.
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Καλησπέρα,

επειδή έχω χάσει λίγο τα μηνύματα για τη νέα Aegean Visa και μπερδεύτηκα γιατί μου στείλαν και εμένα mail να κάνω μια αίτηση για να πάρω την καινούρια (φαντάζομαι για να κόπτονται να την αλλάξω πριν την λήξη της, κάτι προς το χειρότερο για εμένα θα έχει η αλλαγή;;; ).

Έχω και την Platinum απ' όπου εκεί κάνω όλες τις αγορές όταν πρόκειται για συνεργάτη Alpha (για μη συνεργάτες Alpha τις κάνω από κάρτα άλλης τράπεζας που εκεί έχω άλλα πλεονεκτήματα).

Ο μόνος λόγος που την έχω την Aegean Visa είναι για να μπορώ να κάνω κάποια στιγμή μετατροπή 1:1 τους πόντους σε μίλια (θα μου πεις οτι με την aegean δεν κανεις αγορές αρα δεν μπορείς να μετατρέψεις τους πόντους της platinum σε μίλια 1:1, αλλά θυμάμαι παλιά υπήρχε κάποιο κολπάκι να το κάνεις, δεν υφίσταται πλεόν; )

Αν δεν συμφέρει σε κάτι, να την καταργήσω μια και καλή ή αν όντως έχει κάποιο πλεονέκτημα η καινούρια, να την αλλάξω..
Τα φώτα σας παρακαλώ!
Ευχαριστώ!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
D

Delmem38110

Guest
κλείσαμε διαμονή με το γραφείο των Ιμαλαΐων. θα σα πω πόσο χρόνο χρειάζονται για να μπουν οι πόντοι.
εμφανίζετε ο πίνακας της αλφα με δυνατότητα εξαργύρωσης πόντων επίσης. τα χρήματα τα παίρνουν αμέσως, έχεις όμως δικαίωμα ακύρωσης και επιστροφής ανάλογα με την κράτηση, οι όροι αναγράφονται πριν την πληρωμή.
λίγο περίπλοκο το σύστημα αναζήτησης και κράτησης θα έλεγα.
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Να επιβεβαιώσω και εγώ ότι πολλές φορές πέφτεις σε υπάλληλο που δεν είναι πλήρως ενημερωμένο.
Εχθές μιλούσα με υπάλληλο της Gold και επέμενε ότι τα Αλερτ στην πιστωτική Γκολντ χρεώνεται. Όταν της διάβασα από το φυλλάδιο που συνοδεύει την κάρτα, με έβαλε στην αναμονή και όταν επέστρεψε μου ζήτησε συγγνώμη και μου είπε ότι είχα δίκιο.
 
D

Delmem38110

Guest
Εχθές μιλούσα με υπάλληλο της Gold και επέμενε ότι τα Αλερτ στην πιστωτική Γκολντ χρεώνεται. Όταν της διάβασα από το φυλλάδιο που συνοδεύει την κάρτα, με έβαλε στην αναμονή και όταν επέστρεψε μου ζήτησε συγγνώμη και μου είπε ότι είχα δίκιο.
η γκολντ δεν εχει κανέναν υπάλληλο. Η άλφα ναι. Εκτός και αν πήρες στο τηλέφωνο της άλφα για τους γκολντ πελάτες τησ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
η γκολντ δεν εχει κανέναν υπάλληλο. Η άλφα ναι. Εκτός και αν πήρες στο τηλέφωνο της άλφα για τους γκολντ πελάτες τησ.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Νόμιζα ότι έγραφα στο νήμα της Άλφα και ότι ήταν αυτονόητο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom