Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
γι αυτό που προσφέρει η κάρτα τα 80 ευρώ είναι ψίχουλα.
σταματήστε να γκρινιάζετε και να κάνετε υπολογισμούς λες και δεν έχετε στον ήλιο μοίρα.
από μόνο του το 4=5 στα μίλια είναι όλα τα λεφτά.
1000=1250 μίλια με την καινούρια
1000=750 μίλια με την παλιά
αφήστε πίσω την κανονική πάρτε την πριμιουμ
Ευχαριστουμε, αλλα καποιοι δεν αγοραζουμε κανενα εισιτηριο Aegean ολο τον χρονο γιατι τα εχουμε δωρο, αρα περιττα κουπονια. Ηδη τις προαλλες εληξε κουπονι του Attica, βαρεθηκα να τα πεταω.
Περσι εκαψα μιλια σε διαμονη, τι να τα κανουμε κι αλλα?
Δεν ειναι για ολους, καποιοι τα μιλια τα εχουμε για πεταμα.
 
D

Delmem38110

Guest
Ευχαριστουμε, αλλα καποιοι δεν αγοραζουμε κανενα εισιτηριο Aegean ολο τον χρονο γιατι τα εχουμε δωρο, αρα περιττα κουπονια. Ηδη τις προαλλες εληξε κουπονι του Attica, βαρεθηκα να τα πεταω.
Περσι εκαψα μιλια σε διαμονη, τι να τα κανουμε κι αλλα?
Δεν ειναι για ολους, καποιοι τα μιλια τα εχουμε για πεταμα.
η αιγαίοι πτήσεις δώρο δεν κάνει. τα πληρώνεις η με μίλια και φόρους η με χρήματα.
και στο έχω ξαναπεί, αν είσαι έτσι άπλα και πετάς τα μίλια, να σου δώσω τον αριθμό της κάρτας να μου τα στείλεις εμένα που πάντα δεν μου φτάνουν και πάντα τα χρειάζομαι.
ευχαριστώ.
τώρα αν μιλάς για 10 και 20 χιλιάδες μίλια μόνο, ε τότε να σου δώσω εγώ άλλα 20 να τα πετάξεις όλα μαζί.
έλεος....
 

poised

Member
Μηνύματα
877
Likes
6.516
Και εμένα πάντα ανά τετραετία ανανεωνόταν, ευτυχώς η τελευταία ανανεώθηκε τον Γενάρη και θα ισχύει μέχρι 1ο του 2026. Τα 80 για την πρίμιουμ που μου στέλνουν εμένα είναι εντελώς πεταμένα λεφτά, δεν σκοπεύω να την ενεργοποιήσω.

Για κάποιον που μαζεύει 25000 πόντους το χρόνο, το 75% μετατροπή αφαιρεί 6250 πόντους, δηλαδή μισό ως βαριά ένα one way κοντινής ευρώπης σε προσφορά πόντων (απ' όσο θυμάμαι). Σε αυτά τα εισιτήρια το κόστος (προ δασμών) για αγορά χωρίς μίλια είναι συνήθως κάτω από 40 ευρώ, οπότε μία η άλλη ή αλλιώς μπορεί να μπαίνεις και μέσα. Και αυτό υποθέτοντας ότι θα το πετάξεις για ταξίδι ουσίας και όχι με aegean γιατί έχεις τα μίλια ενώ αν πήγαινες με κάτι άλλο θα σου έβγαινε πολύ φτηνότερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
η αιγαίοι πτήσεις δώρο δεν κάνει. τα πληρώνεις η με μίλια και φόρους η με χρήματα.
και στο έχω ξαναπεί, αν είσαι έτσι άπλα και πετάς τα μίλια, να σου δώσω τον αριθμό της κάρτας να μου τα στείλεις εμένα που πάντα δεν μου φτάνουν και πάντα τα χρειάζομαι.
ευχαριστώ.
τώρα αν μιλάς για 10 και 20 χιλιάδες μίλια μόνο, ε τότε να σου δώσω εγώ άλλα 20 να τα πετάξεις όλα μαζί.
έλεος....
Τα χαριζω στους δικους μου ανθρωπους, ελεος. Πραγματικα ομως, αν δυσκολευεσαι να κατανοησεις οτι καποιοι ηδη υπερκαλυπτουμε τις αναγκες μας, θα πρεπει να το προσπαθησεις λιγο χωρις χαρακτηρισμους.
Παντως δεν εισαι ο πρωτος, αλλος ενας συμφορουμιτης τον Αυγουστο που εκαψα μιλια σε διαμονη με θεωρησε ιεροσυλη, λες και τα εχουμε παρεα. Η που χαριζα μιλια.
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Τα χαριζω στους δικους μου ανθρωπους, ελεος. Πραγματικα ομως, αν δυσκολευεσαι να κατανοησεις οτι καποιοι ηδη υπερκαλυπτουμε τις αναγκες μας, θα πρεπει να το προσπαθησεις λιγο χωρις χαρακτηρισμους.
και τα μίλια ποτέ δεν είναι αρκετά. δεν λήγουν δεν παθαίνουν τίποτε δεν πετιούνται.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
και τα μίλια ποτέ δεν είναι αρκετά. δεν λήγουν δεν παθαίνουν τίποτε δεν πετιούνται.
Καλο ειναι να μην ειμαστε απολυτοι.
Φυσικα, καποιοι το βλεπουν ετσι. Και αλλοι αλλιως, τα κανουν δωρο.
Αυτος δεν ειναι λογος να γινονται μειωτικοι χαρακτηρισμοι σε συμφορουμιτες που τα βρισκουν αρκετα και τους περισσευουν και τα πετανε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.553
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και εμένα πάντα ανά τετραετία ανανεωνόταν, ευτυχώς η τελευταία ανανεώθηκε τον Γενάρη και θα ισχύει μέχρι 1ο του 2026. Τα 80 για την πρίμιουμ που μου στέλνουν εμένα είναι εντελώς πεταμένα λεφτά, δεν σκοπεύω να την ενεργοποιήσω.

Για κάποιον που μαζεύει 25000 πόντους το χρόνο, το 75% μετατροπή αφαιρεί 6250 πόντους, δηλαδή μισό ως βαριά ένα one way κοντινής ευρώπης σε προσφορά πόντων (απ' όσο θυμάμαι). Σε αυτά τα εισιτήρια το κόστος (προ δασμών) για αγορά χωρίς μίλια είναι συνήθως κάτω από 40 ευρώ, οπότε μία η άλλη ή αλλιώς μπορεί να μπαίνεις και μέσα. Και αυτό υποθέτοντας ότι θα το πετάξεις για ταξίδι ουσίας και όχι με aegean γιατί έχεις τα μίλια ενώ αν πήγαινες με κάτι άλλο θα σου έβγαινε πολύ φτηνότερα.
Όπως πάντα σχετικά είναι αυτά, ανάλογα με το πού πετάς. Πχ προ ημερών πτήση από Αβάνα προς ΗΠΑ είχε 33 ευρώ αντί για 480 με αριθμό μιλίων παρεμφερή με αυτόν που λες. Οποιοσδήποτε βρεθεί εκτός Ευρώπης μπορεί να βγάλει με 12.500 μίλια ΠΟΛΛΑ περισσότερα από 80 η 180 η 280 ευρώ.
 
D

Delmem38110

Guest
Και εμένα πάντα ανά τετραετία ανανεωνόταν, ευτυχώς η τελευταία ανανεώθηκε τον Γενάρη και θα ισχύει μέχρι 1ο του 2026. Τα 80 για την πρίμιουμ που μου στέλνουν εμένα είναι εντελώς πεταμένα λεφτά, δεν σκοπεύω να την ενεργοποιήσω.

Για κάποιον που μαζεύει 25000 πόντους το χρόνο, το 75% μετατροπή αφαιρεί 6250 πόντους, δηλαδή μισό ως βαριά ένα one way κοντινής ευρώπης σε προσφορά πόντων (απ' όσο θυμάμαι). Σε αυτά τα εισιτήρια το κόστος (προ δασμών) για αγορά χωρίς μίλια είναι συνήθως κάτω από 40 ευρώ, οπότε μία η άλλη ή αλλιώς μπορεί να μπαίνεις και μέσα. Και αυτό υποθέτοντας ότι θα το πετάξεις για ταξίδι ουσίας και όχι με aegean γιατί έχεις τα μίλια ενώ αν πήγαινες με κάτι άλλο θα σου έβγαινε πολύ φτηνότερα.
δεν είναι απαραίτητα να τα ξοδέψεις με αιγαίου.
νέο Δελχί κολομπο 12.500 μίλια και 22ευρω... λέμε τώρα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Και εμένα πάντα ανά τετραετία ανανεωνόταν, ευτυχώς η τελευταία ανανεώθηκε τον Γενάρη και θα ισχύει μέχρι 1ο του 2026. Τα 80 για την πρίμιουμ που μου στέλνουν εμένα είναι εντελώς πεταμένα λεφτά, δεν σκοπεύω να την ενεργοποιήσω.

Για κάποιον που μαζεύει 25000 πόντους το χρόνο, το 75% μετατροπή αφαιρεί 6250 πόντους, δηλαδή μισό ως βαριά ένα one way κοντινής ευρώπης σε προσφορά πόντων (απ' όσο θυμάμαι). Σε αυτά τα εισιτήρια το κόστος (προ δασμών) για αγορά χωρίς μίλια είναι συνήθως κάτω από 40 ευρώ, οπότε μία η άλλη ή αλλιώς μπορεί να μπαίνεις και μέσα. Και αυτό υποθέτοντας ότι θα το πετάξεις για ταξίδι ουσίας και όχι με aegean γιατί έχεις τα μίλια ενώ αν πήγαινες με κάτι άλλο θα σου έβγαινε πολύ φτηνότερα.
Περιμενε τις ερωτησεις σε λιγο καιρο "τρωγονται τα κουπονια της premium συνδυαστικα? Που να φαω τοσα κουπονια, ποσα εισιτηρια Aegean να αγορασω, δηλαδη ?".
Καπου σ αυτο το νημα ηδη εσκασε ηδη ο πρωτος και μπραβο για το θαρρος του.
 
D

Delmem38110

Guest
Περιμενε τις ερωτησεις σε λιγο καιρο "τρωγονται τα κουπονια της premium συνδυαστικα? Που να φαω τοσα κουπονια, ποσα εισιτηρια Aegean να αγορασω, δηλαδη ?".
Καπου σ αυτο το νημα ηδη εσκασε ηδη ο πρωτος και μπραβο για το θαρρος του.
μπορείς να χρησιμοποιήσεις σχεδόν όλα τα κουπόνια με μια κράτηση.
παράδειγμα χρησιμοποιείς το κουπόνι των 25 ευρώ, τελειώνεις την κράτηση,
μπαίνεις στη διαχείριση της κράτησης σου και αγοράζεις μπροστινή θέση, έξτρα βαλίτσα και φαστ τρακ βάζοντας τους κωδικούς στα αντίστοιχα πεδία.
δοκιμασμένο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom