Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
κάθε χρόνο για όσους πληρώνουν συνδρομή για την premium mastercard, σε μένα που είναι άνευ συνδρομής ήρθε μόνο μια φορά, δεν το χρησιμοποίησα και δεν ξαναηρθε ποτε
Κάτι μπερδεύεις. Η κάρτα της Aegean είναι Visa, όχι Mastercard.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αν εννοείς την Platinum, 3-4 χρόνια τώρα που έχει βγει δεν έχω πληρώσει καθόλου συνδρομή και τα 2*25€ κουπόνια τα παίρνω κανονικά. Αν δεν σου έχουν έρθει, υπάρχει στο site φόρμα που συμπληρώνεις τα στοιχεία της κάρτας και σου έρχονται.

https://www.alpha.gr/el/idiotes/kar...um-bonus-mastercard-ekptotikoi-kodikoi-aegean
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Επειδή την έβγαλα απλα αναμένω εκτύπωση πλαστικού με ενημέρωσε επίσημα η alpha ότι είναι ετήσια ολα αυτα και έρχονται κάθε χρόνο πλην των μιλίων καλοσωρισματος
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Καλησπέρα σε όλους,

First post here!! Καταρχάς να πω πως είμαι 18 χρονών και ψάχνω και εγώ να βγάλω την πρώτη μου πιστωτική/χρεωστική και να εμπλακώ στο παιχνίδι των πόντων και των μιλίων επιβράβευσης.

Πριν από λίγο έβγαλα και εγώ την δική μου χρεωστική Aegean Bonus Visa (δεν την έχω ενεργοποιήσει ακόμα). Όμως, η συνδρομή των 20€ με "ξινίζει" λίγο και θέλω να την αποφύγω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου επιστραφούν τα 20€? Επειδή πιστεύω πως το πόσο είναι αρκετό για ετήσια συνδρομή, μπορώ παρόλο που υπέγραψα να μην ενεργοποιήσω ποτέ την κάρτα? Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική που προτείνεται? Θα αξίζε να την κρατήσω μόνο για ένα έτος?



Σας ευχαριστώ θερμά!
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Ρώτησε αν μετά από κάποιο ποσό δεν χρειάζεται να πληρώσεις τα 20.
Όταν την είχα εγώ αν έκανα πάνω από περίπου 2000€ ή 2500€ συναλλαγές τον χρόνο, δεν πλήρωνα κάτι. Δεν ξέρω αν ακόμη ισχύει αυτό,.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Καλησπέρα σε όλους,

First post here!! Καταρχάς να πω πως είμαι 18 χρονών και ψάχνω και εγώ να βγάλω την πρώτη μου πιστωτική/χρεωστική και να εμπλακώ στο παιχνίδι των πόντων και των μιλίων επιβράβευσης.

Πριν από λίγο έβγαλα και εγώ την δική μου χρεωστική Aegean Bonus Visa (δεν την έχω ενεργοποιήσει ακόμα). Όμως, η συνδρομή των 20€ με "ξινίζει" λίγο και θέλω να την αποφύγω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου επιστραφούν τα 20€? Επειδή πιστεύω πως το πόσο είναι αρκετό για ετήσια συνδρομή, μπορώ παρόλο που υπέγραψα να μην ενεργοποιήσω ποτέ την κάρτα? Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική που προτείνεται? Θα αξίζε να την κρατήσω μόνο για ένα έτος?



Σας ευχαριστώ θερμά!
Δοκιμασε για 1 ετος.
Στα 18 χρειαζεται επαρκες εισοδημα για να βγαλεις πιστωτικη και καλο αυτοελεγχο που ερχεται με την εμπειρια. Μια χαρα ειναι η χρεωστικη. Λογικα θα μαζεψεις αρκετα για ενα ταξιδι Ευρωπη με επιστροφη. Δεν ειναι πολλα τα 20 ευρω αν αξιοποιησεις τα δωρεαν εισιτηρια τη σωστη περιοδο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους,

First post here!! Καταρχάς να πω πως είμαι 18 χρονών και ψάχνω και εγώ να βγάλω την πρώτη μου πιστωτική/χρεωστική και να εμπλακώ στο παιχνίδι των πόντων και των μιλίων επιβράβευσης.

Πριν από λίγο έβγαλα και εγώ την δική μου χρεωστική Aegean Bonus Visa (δεν την έχω ενεργοποιήσει ακόμα). Όμως, η συνδρομή των 20€ με "ξινίζει" λίγο και θέλω να την αποφύγω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου επιστραφούν τα 20€? Επειδή πιστεύω πως το πόσο είναι αρκετό για ετήσια συνδρομή, μπορώ παρόλο που υπέγραψα να μην ενεργοποιήσω ποτέ την κάρτα? Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική που προτείνεται? Θα αξίζε να την κρατήσω μόνο για ένα έτος?



Σας ευχαριστώ θερμά!
Αν περιμένεις πως από τη χρήση της κάρτας θα έχεις οικονομικό όφελος κάτω από €20 συνολικά σε ένα χρόνο, τότε γιατί μπήκες στη διαδικασία εξ' αρχής; Ακύρωσέ τη. Αν πάλι περιμένεις όφελος παραπάνω, τότε ενεργοποίησε και χρησιμοποίησέ τη, κερδισμένος θα είσαι.
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα σε όλους,

First post here!! Καταρχάς να πω πως είμαι 18 χρονών και ψάχνω και εγώ να βγάλω την πρώτη μου πιστωτική/χρεωστική και να εμπλακώ στο παιχνίδι των πόντων και των μιλίων επιβράβευσης.

Πριν από λίγο έβγαλα και εγώ την δική μου χρεωστική Aegean Bonus Visa (δεν την έχω ενεργοποιήσει ακόμα). Όμως, η συνδρομή των 20€ με "ξινίζει" λίγο και θέλω να την αποφύγω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου επιστραφούν τα 20€? Επειδή πιστεύω πως το πόσο είναι αρκετό για ετήσια συνδρομή, μπορώ παρόλο που υπέγραψα να μην ενεργοποιήσω ποτέ την κάρτα? Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική που προτείνεται? Θα αξίζε να την κρατήσω μόνο για ένα έτος?



Σας ευχαριστώ θερμά!
η κάρτα που έβγαλες είναι ασύμφορη από πλευράς μετατροπής πόντων σε μίλια. σου τρώει το 50%
δες αν κάποιος γονέας μπορεί να σου χορηγήσει μια πραγματική πιστωτική για να έχεις όλα τα προνόμια
με Χαμηλό πιστωτικό όριο.
αν θέλεις να κρατήσεις αυτή μην μετατρέπεις τους πόντους σε μίλια. κατά καιρούς βγαίνουν προσφορές με πόνους για αγορές εισιτηρίων. οι πόντοι λήγουν μετά από δυο χρόνια.
Alpha Bonus Εξαργύρωση
στη θέση σου όσο νέος και να ήμουν δεν θα έμπαινα καν στον κόπο.
είναι καθαρή απάτη. αν μπορεί ένας γονέας να πάρει πιστωτική θα ήταν το καλύτερο.
όλες οι κάρτες μπόνους της άλφα έχουν κάποιο κόστος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Θα ηθελα να γνωρισω τον γονιο που δινει πιστωτικη σε 18χρονο, ετσι απο περιεργεια, κι οχι χρεωστικη/προπληρωμενη.
 
Last edited:

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας. Ο πατέρας μου με έχει ως πρόσθετο μέλος στην πιστωτική της Aegean. Ψάχνω χρόνια για πόντους και μίλια, αλλά δυστυχώς τα περισσότερα που βρίσκω είναι για Αμερική και όχι Ελλάδα. Στόχος μου είναι να χρησιμοποιώ την πιστωτική σαν χρεωστική, και να παίρνω τα προνόμια όμως της πιστωτικής.

Το θέμα μου είναι αν αξίζει να πληρώσω για ένα έτος 20 ευρώ, και μετά να την ακυρώσω ή να την ακυρώσω καλά καν πριν την ενεργοποιήσω? Δηλαδή, 20 ευρώ για 3.000 μίλια αναβάθμισης και εξαργύρωσης, αξίζει?

Να ψάξω για Eurobank χρεωστική, που φαίνονται καλύτερα τα πράγματα?
 
D

Delmem38110

Guest
Τα ανήψια μου έχουν και τις διαχειρίζονται μια χαρα. Δεν υπάρχει καμία διαφορά.
είναι θέμα παιδείας. Ξέρουν ότι αν κάνουν κάτι στραβό θα χάσουν το προνόμιο.
τόσο απλα.
αλλα ξεφεύγουμε απο το θεμα.
η χρεωστική ειναι απάτη.
διαφορετικα θα την είχαμε ολοι.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Μου είπαν πως δεν ισχύει αν κάνω αγορές 2.000 - 2.500 ευρώ, και πως η συνδρομή δεν ακυρώνεται/επιστρέφεται με άλλον τρόπο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.480
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom