Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.066
Εγώ πάλι θα έλεγα να κρατήσει τη χρεωστική, αφού ούτως ή άλλως θα κάνει πληρωμές, για να τη χρησιμοποιεί αντί για μετρητά. Μετά θα μεταφέρει τους πόντους του στον πατέρα του, που έχει πιστωτική, ο οποίος θα τους κάνει μίλια και έτσι θα βγάζει αεροπορικά.
Αλλιώς χαμένοι θα πάνε οι πόντοι, για πληρωμές που ούτως ή άλλως θα έκανε με μετρητά, αφού κυκλοφορεί.

20€ ισοφαρίζονται και με τα 3.000 μίλια welcome bonus και με κάποια ερωτηματολόγια και προσφορές που θα βγαίνουν κατά καιρούς, οπότε 5.000€ που είναι one way Ελλάδα μέσα σε έναν χρόνο θα τους μαζέψει.
Νομιζω οτι ενας 18ρης με πολυετη εμπειρια στην αναζητηση εισιτηριων για Αμερικη δεν χρειαζεται σχεδον τις συμβουλες μας.
Υποδεχομαστε τη νεα γενια που θα μας κανει γατακια.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
15
Ευχαριστώ πολύ!

Νομιζω οτι ενας 18ρης με πολυετη εμπειρια στην αναζητηση εισιτηριων για Αμερικη δεν χρειαζεται σχεδον τις συμβουλες μας.
Υποδεχομαστε τη νεα γενια που θα μας κανει γατακια.
😂 Εννοείται πως τις χρειάζομαι. Ακόμα στην Ελλάδα αυτοί που ψάχνονται είναι λίγοι. Αν πατήσεις "Aegean Bonus Visa" στο YouTube ή στο Google για να δεις τις εμπειρίες άλλων ή να πάρεις κάποια ιδέα του τι πρόκεται, δεν σου βγάζει τπτ. Μόνο εδώ, στο insomnia και στο Reddit έχει Έλληνες που μιλάνε και λένε για την εμπειρία τους σχετικά με αυτά τα θέματα
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα σε όλους,

First post here!! Καταρχάς να πω πως είμαι 18 χρονών και ψάχνω και εγώ να βγάλω την πρώτη μου πιστωτική/χρεωστική και να εμπλακώ στο παιχνίδι των πόντων και των μιλίων επιβράβευσης.

Πριν από λίγο έβγαλα και εγώ την δική μου χρεωστική Aegean Bonus Visa (δεν την έχω ενεργοποιήσει ακόμα). Όμως, η συνδρομή των 20€ με "ξινίζει" λίγο και θέλω να την αποφύγω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου επιστραφούν τα 20€? Επειδή πιστεύω πως το πόσο είναι αρκετό για ετήσια συνδρομή, μπορώ παρόλο που υπέγραψα να μην ενεργοποιήσω ποτέ την κάρτα? Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική που προτείνεται? Θα αξίζε να την κρατήσω μόνο για ένα έτος?



Σας ευχαριστώ θερμά!
Αν ο πατέρας σου έχει την πιστωτική aegean visa και εσύ έχεις σκοπό να χρησιμοποιείς την χρεωστική, τότε να τη βγάλεις γιατί θα μπορείς να μεταφέρεις τους πόντους στην πιστωτικη κ θα τους μετατρέπεις σε μίλια με τους όρους της πιστωτικής.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
15
Αν ο πατέρας σου έχει την πιστωτική aegean visa και εσύ έχεις σκοπό να χρησιμοποιείς την χρεωστική, τότε να τη βγάλεις γιατί θα μπορείς να μεταφέρεις τους πόντους στην πιστωτικη κ θα τους μετατρέπεις σε μίλια με τους όρους της πιστωτικής.
Ναι! Απλώς από την τράπεζα μου έδωσαν να κατάλαβω ότι όσοι πόντοι κερδίζονται με την χρεωστική της Aegean μετατρέπονται σε μίλια με την αναλογία 4 πόντοι = 2 μίλια εξαργύρωσης, εκτός αν γίνει η αγορά με την πιστωτική της Aegean Bonus Visa. Οπότε αν θέλω εγώ να έχω το "προνόμιο" της αναλογίας 4 πόντοι = 4 μίλια εξαργύρωσης θα πρέπει να γίνω πρόσθετο μέλος στην κάρτα του πατέρα μου.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ναι! Απλώς από την τράπεζα μου έδωσαν να κατάλαβω ότι όσοι πόντοι κερδίζονται με την χρεωστική της Aegean μετατρέπονται σε μίλια με την αναλογία 4 πόντοι = 2 μίλια εξαργύρωσης, εκτός αν γίνει η αγορά με την πιστωτική της Aegean Bonus Visa. Οπότε αν θέλω εγώ να έχω το "προνόμιο" της αναλογίας 4 πόντοι = 4 μίλια εξαργύρωσης θα πρέπει να γίνω πρόσθετο μέλος στην κάρτα του πατέρα μου.
Το κάνω κ σου λέω ότι δεν ισχύει αυτό. Όσοι πόντοι μπαίνουν στην credit aegean απ' όπου κ αν προέρχονται (αγορές, μεταφορές κτλ), όταν τους μεταφέρεις στο account της aegean για να γίνουν μίλια, μπαίνουν με τους όρους μετατροπής της credit.
 
D

Delmem38110

Guest
Ναι! Απλώς από την τράπεζα μου έδωσαν να κατάλαβω ότι όσοι πόντοι κερδίζονται με την χρεωστική της Aegean μετατρέπονται σε μίλια με την αναλογία 4 πόντοι = 2 μίλια εξαργύρωσης, εκτός αν γίνει η αγορά με την πιστωτική της Aegean Bonus Visa. Οπότε αν θέλω εγώ να έχω το "προνόμιο" της αναλογίας 4 πόντοι = 4 μίλια εξαργύρωσης θα πρέπει να γίνω πρόσθετο μέλος στην κάρτα του πατέρα μου.
λίγο πιο πάνω ανέφερες ότι είσαι ήδη πρόσθετο μέλος στην κάρτα του πατέρα σου, ενώ εδώ λες ότι θα πρέπει να γίνεις.
ψάχνεις να κάνεις λογαριασμό στην Αμερική. τι λογαριασμό;
ενδιαφέρεσαι για το πάσο της αιγαίου γιατί;
τι πραγματικά ψάχνεις. εμένα πραγματικά με μπέρδεψες...
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
15
λίγο πιο πάνω ανέφερες ότι είσαι ήδη πρόσθετο μέλος στην κάρτα του πατέρα σου, ενώ εδώ λες ότι θα πρέπει να γίνεις.
ψάχνεις να κάνεις λογαριασμό στην Αμερική. τι λογαριασμό;
ενδιαφέρεσαι για το πάσο της αιγαίου γιατί;
τι πραγματικά ψάχνεις. εμένα πραγματικά με μπέρδεψες...
Όντως είμαι πρόσθετο μέλος. Τον λογαριασμό για Αμερική το έχω σαν στόχο μελλοντικά. Τώρα δεν μπορώ, γτ ούτε έχω το επαρκές εισόδημα ούτε υπηκοότητα αμερικανική, ώστε να ανοίξω λογαριασμό στις ΗΠΑ
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
15
Το κάνω κ σου λέω ότι δεν ισχύει αυτό. Όσοι πόντοι μπαίνουν στην credit aegean απ' όπου κ αν προέρχονται (αγορές, μεταφορές κτλ), όταν τους μεταφέρεις στο account της aegean για να γίνουν μίλια, μπαίνουν με τους όρους μετατροπής της credit.
Ναι, αλλά όσες αγορές γίνονται με την χρεωστικη, οι ποντοι αυτοί δεν μετριούνται ξεχωριστά, και μπορούν να μετατραπούν μόνο σε αναλογία 4 ποντοι = 2 μιλια? Εκτός αν μπορώ να στείλω bonus πόντους στον λογαριασμό του πατέρα μου, και να κανει εκεινος την μετατροπη. Αυτό δεν το γνωρίζω.
 
D

Delmem38110

Guest
Όντως είμαι πρόσθετο μέλος. Τον λογαριασμό για Αμερική το έχω σαν στόχο μελλοντικά. Τώρα δεν μπορώ, γτ ούτε έχω το επαρκές εισόδημα ούτε υπηκοότητα αμερικανική, ώστε να ανοίξω λογαριασμό στις ΗΠΑ
λογαριασμό τραπεζικό;
να τον κάνεις τι στην Αμερική;
να πάρεις αμερικάνικη υπηκοότητα πως;
που κολλάει η βίζα της αιγαίου με όλα αυτά.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
15
λογαριασμό τραπεζικό;
να τον κάνεις τι στην Αμερική;
να πάρεις αμερικάνικη υπηκοότητα πως;
που κολλάει η βίζα της αιγαίου με όλα αυτά.
Απλώς ρώτησα να δω αν έχει κανείς επιχειρήσει κάτι τέτοιο. Δεν έχουν σχέση
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εκτός αν μπορώ να στείλω bonus πόντους στον λογαριασμό του πατέρα μου, και να κανει εκεινος την μετατροπη. Αυτό δεν το γνωρίζω.
Αυτό ακριβώς σου λέω. Γίνεται κ μέσα από το web και μέσα από το app του bonus. Πώς αλλιώς να στο πω βρε άνθρωπε...
IMG_20220916_193521.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom