Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Μήπως γνωρίζει κάποιος τι ισχύει με την κάρτα προσθέτου μέλους της Aegean Bonus Visa Premium; Συγκεκριμένα: Θα πάρει το πρόσθετο μέλος τα μιλια-δώρο για την εκδοση της κάρτας; Θα πάρει το πρόσθετο μέλος τα ετήσια κουπόνια (εκπτωτικα, 1+1 κλπ); Ή δεν θα πάρει απολύτως τίποτα;
Δυστυχώς απολύτως τίποτα! Μόνο μετατροπή μιλίων
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Καλημερα, θα ήθελα τη γνωμη σας για το εξης:
Έχω αιτηθεί την καρτα aegean miles bonus premium
Είχα βαλει στο μάτι κάτι εισιτηρια για βιεννη τον ιουλιο τα οποία κοστιζαν 395€ τα δυο
Χθες είδα οτι έβγαλε προσφορα 50% η aegean κ πλεον κοστιζουν 305€
Να τα παρω χανοντας τα 1500 μιλια της αγορας αν θα έκανα χρήση της κάρτας ή είναι πολύ πιθανό να ξαναβγαλει προσφορά η aegean εως τοτε κ να περιμενω;
Υπάρχει κάποιο μοτιβο με τις προσφορες της aegean μεσα στο χρονο;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Καλημερα, θα ήθελα τη γνωμη σας για το εξης:
Έχω αιτηθεί την καρτα aegean miles bonus premium
Είχα βαλει στο μάτι κάτι εισιτηρια για βιεννη τον ιουλιο τα οποία κοστιζαν 395€ τα δυο
Χθες είδα οτι έβγαλε προσφορα 50% η aegean κ πλεον κοστιζουν 305€
Να τα παρω χανοντας τα 1500 μιλια της αγορας αν θα έκανα χρήση της κάρτας ή είναι πολύ πιθανό να ξαναβγαλει προσφορά η aegean εως τοτε κ να περιμενω;
Υπάρχει κάποιο μοτιβο με τις προσφορες της aegean μεσα στο χρονο;
Μοτίβο συγκεκριμένο δεν υπάρχει, θα ξαναβγεί λογικά έκπτωση, αλλά δε μπορείς να ξέρεις τι κόστος θα έχουν τότε τα εισιτήρια για την ημερομηνία που θα θέλεις να ταξιδέψεις.
Για να κάνεις χρήση και των δύο (γενική έκπτωση Aegean + κουπόνι), από τη στιγμή που υπάρχει ήδη μείωση στην αξία του ναύλου λόγω της προσφοράς, το όφελος από τη χρήση κουπονιού είναι μικρότερο. Για τα εισιτήρια σου χονδρικά η αξία των φόρων είναι 150 ευρώ, οπότε η επιπλέον μείωση που θα είχες είναι κοντά στα 75 ευρώ.
Νομίζω αξίζει να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι σε πιο ακριβούς προορισμούς ή ακριβότερη κατηγορία ναύλου.
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Μοτίβο συγκεκριμένο δεν υπάρχει, θα ξαναβγεί λογικά έκπτωση, αλλά δε μπορείς να ξέρεις τι κόστος θα έχουν τότε τα εισιτήρια για την ημερομηνία που θα θέλεις να ταξιδέψεις.
Για να κάνεις χρήση και των δύο (γενική έκπτωση Aegean + κουπόνι), από τη στιγμή που υπάρχει ήδη μείωση στην αξία του ναύλου λόγω της προσφοράς, το όφελος από τη χρήση κουπονιού είναι μικρότερο. Για τα εισιτήρια σου χονδρικά η αξία των φόρων είναι 150 ευρώ, οπότε η επιπλέον μείωση που θα είχες είναι κοντά στα 75 ευρώ.
Νομίζω αξίζει να χρησιμοποιήσεις το κουπόνι σε πιο ακριβούς προορισμούς ή ακριβότερη κατηγορία ναύλου.
Σ´ευχαριστω για την απάντηση σου
Το κουπόνι δεν θα το χρησιμοποιουσα, είχα κάνει την σχετική έρευνα. Τα μίλια είναι το θέμα μου, αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι, μίλια εξαργυρωσης είναι, δεν είναι αναβαθμισης. Πιο εύκολα μαζεύονται😉
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έκπτωση που να καλύπτει και τη θερινή περίοδο θα δείς το πολύ 0-2 φορές ακόμα φέτος. Θα έλεγα να μην υπολογίζεις. 1500 μίλια δεν είναι κάτι σοβαρό για να χάσεις €90.00 γι αυτά.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
566
Καλημερα, θα ήθελα τη γνωμη σας για το εξης:
Έχω αιτηθεί την καρτα aegean miles bonus premium
Είχα βαλει στο μάτι κάτι εισιτηρια για βιεννη τον ιουλιο τα οποία κοστιζαν 395€ τα δυο
Χθες είδα οτι έβγαλε προσφορα 50% η aegean κ πλεον κοστιζουν 305€
Να τα παρω χανοντας τα 1500 μιλια της αγορας αν θα έκανα χρήση της κάρτας ή είναι πολύ πιθανό να ξαναβγαλει προσφορά η aegean εως τοτε κ να περιμενω;
Υπάρχει κάποιο μοτιβο με τις προσφορες της aegean μεσα στο χρονο;
Σιγουρα θα ξαναβγει προσφορα.
Το αν θα ειναι φτηνοτερα ή υψηλοτερα ειναι bet, εξαρταται απο πολλους παραγοντες.
Αν το βρισκεις φτηνο συμφωνα με τις προσδοκιες σου χτυπα το. Τα 1500 μιλια εξαργυρωσης δεν ειναι σοβαρος λογος να το αναβαλλεις.
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Καλησπέρα!
Πηγαίνω στον παραπάνω σύνδεσμο για να μετατρέψω τα μίλια μου και ενώ λέει πως η μετατροπή είναι 4:4 με Aegean Bonus Visa... όταν πάω να κάνω την μετατροπή μου γράφει 4:3. Γιατί;
 

dflyer

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Δεν είμαι ακόμα κάτοχος της κάρτας, αλλά θέλω να ρωτήσω εάν γίνεται να έχω ενεργές και την χρεωστική και την πιστωτική aegean; Το bonus ενεργοποίησης θα το πάρω και από τις δύο;
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλησπέρα! Δεν είμαι ακόμα κάτοχος της κάρτας, αλλά θέλω να ρωτήσω εάν γίνεται να έχω ενεργές και την χρεωστική και την πιστωτική aegean; Το bonus ενεργοποίησης θα το πάρω και από τις δύο;
Φυσικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom