Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Billouk

Member
Μηνύματα
497
Likes
1.628
Μέχρι τον Νοέμβριο του 2021, δεν είχα καμία από τις κάρτες της Aegean. Διάβασα σχεδόν όλα τα νήματα από την αρχή σε σχέση με το πρόγραμμα Alpha bonus και Αegean visa και έγινα "σοφότερος". Πριν την απόφαση για την premium, είχα 13.500 μίλια εγώ και 10.500 η σύζυγος.
Πλέον, εκμεταλλευόμενος τα πάντα...έχουμε εναν together λογαριασμό με 120.000+ μίλια, έχουμε εξαργυρώσει ήδη 60.000 και τα κουπόνια από την κάρτα μας έδωσαν εκπτώσεις μεγαλύτερες των 80 ευρώ.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λοιπόν αν καταλαβαίνω καλά, πλέον όσοι είχαμε Platinum Mastercard που έδινε 8πλάσιους πόντους σε Βασιλόπουλους και λοιπούς ευεργέτες την πετάμε, σωστά; Εννοώ οι πόντοι από αυτή την κάρτα (που ήταν διπλάσιοι της Aegean Premium Bonus Visa)δε γίνονται μίλια. Τα έχω καταλάβει καλά;
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
Λοιπόν αν καταλαβαίνω καλά, πλέον όσοι είχαμε Platinum Mastercard που έδινε 8πλάσιους πόντους σε Βασιλόπουλους και λοιπούς ευεργέτες την πετάμε, σωστά; Εννοώ οι πόντοι από αυτή την κάρτα (που ήταν διπλάσιοι της Aegean Premium Bonus Visa, δε γίνονται μίλια. Τα έχω καταλάβει καλά;
Περιμενε λιγο να μπει ο Μαρτης. Εχει ξαναπαιξει αυτο το σηριαλ και μετατρεπαμε κανονικα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Περιμενε λιγο να μπει ο Μαρτης. Εχει ξαναπαιξει αυτο το σηριαλ και μετατρεπαμε κανονικα.
Λοιπόν αν καταλαβαίνω καλά, πλέον όσοι είχαμε Platinum Mastercard που έδινε 8πλάσιους πόντους σε Βασιλόπουλους και λοιπούς ευεργέτες την πετάμε, σωστά; Εννοώ οι πόντοι από αυτή την κάρτα (που ήταν διπλάσιοι της Aegean Premium Bonus Visa)δε γίνονται μίλια. Τα έχω καταλάβει καλά;
Όπως τα λέει η paefstra αναμονή να δούμε τι θα μας ξημερώσει ο Μάρτης.
Και αυτό το πετάμε είναι δύσκολο να το πεις γιατί παίρνοντας τα διπλά σε πόντους με τη platinum και κάποιος που μπορεί να συλλέγει εξτρα πόντους από προθεσμιακές ή ειδικές προωθητικές ενέργειες (πχ κωτσόβολο) και δεν έχει τη premium για το +25% μπορεί να εξαργυρώνει και κάποια εισιτήρια μεσω κλασικής εξαργύρωσης (16000 ή 22000 bonus πόντους που και εδώ κάποιες φορές βγάζει προωθητικές με 50% λιγότερα μίλια)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όπως τα λέει η paefstra αναμονή να δούμε τι θα μας ξημερώσει ο Μάρτης.
Και αυτό το πετάμε είναι δύσκολο να το πεις γιατί παίρνοντας τα διπλά σε πόντους με τη platinum και κάποιος που μπορεί να συλλέγει εξτρα πόντους από προθεσμιακές ή ειδικές προωθητικές ενέργειες (πχ κωτσόβολο) και δεν έχει τη premium για το +25% μπορεί να εξαργυρώνει και κάποια εισιτήρια μεσω κλασικής εξαργύρωσης (16000 ή 22000 bonus πόντους που και εδώ κάποιες φορές βγάζει προωθητικές με 50% λιγότερα μίλια)
Nαι αλλά αυτό αφορά πτήσεις μόνο με την aegean, έτσι δεν είναι; Δεν μπορώ με τους πόντους να πάω με τη singapore στην Ιαπωνία, ή έχω καταλάβει κάτι λάθος;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
Όπως τα λέει η paefstra αναμονή να δούμε τι θα μας ξημερώσει ο Μάρτης.
Και αυτό το πετάμε είναι δύσκολο να το πεις γιατί παίρνοντας τα διπλά σε πόντους με τη platinum και κάποιος που μπορεί να συλλέγει εξτρα πόντους από προθεσμιακές ή ειδικές προωθητικές ενέργειες (πχ κωτσόβολο) και δεν έχει τη premium για το +25% μπορεί να εξαργυρώνει και κάποια εισιτήρια μεσω κλασικής εξαργύρωσης (16000 ή 22000 bonus πόντους που και εδώ κάποιες φορές βγάζει προωθητικές με 50% λιγότερα μίλια)
Υπηρξε φορα που μετανιωσα που δεν ειχα bonus καβατζα. Σε προσφορες με 11.000 bonus κλεινεις με βαλιτσαΡΑ εισιτηριο που θελει 14.000μιλια.
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Υπηρξε φορα που μετανιωσα που δεν ειχα bonus καβατζα. Σε προσφορες με 11.000 bonus κλεινεις με βαλιτσαΡΑ εισιτηριο που θελει 14.000μιλια.
Το έχω προσέξει και εγώ και την εχω πατήσει με τον ίδιο τρόπο. Αυτό που δε ξέρω είναι αν στα εισιτήρια με Bonus κάνεις δωρεάν αλλαγές στα award όπως κάνεις πλέον στα με μίλια
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
Το έχω προσέξει και εγώ και την εχω πατήσει με τον ίδιο τρόπο. Αυτό που δε ξέρω είναι αν στα εισιτήρια με Bonus κάνεις δωρεάν αλλαγές στα award όπως κάνεις πλέον στα με μίλια
Φυσικα, αφου βγαζεις flex.
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Περιμενε λιγο να μπει ο Μαρτης. Εχει ξαναπαιξει αυτο το σηριαλ και μετατρεπαμε κανονικα.
Πολύ αισιόδοξη σε βλέπω.
Έχω πρόσβαση σε 2 παλιές κάρτες ( χωρίς συνδρομή), οπότε θα αντικαταστήσω τη μία με μια premium , μόλις θα βγει κάποια προσφορά .
Μετά από 11 μήνες θα την καταργήσω , αφού θα μεταφέρω όλους τους συσσωρευμένους πόντους και μετά θα χρησιμοποιώ την άλλη παλιάς έκδοσης.
Λίγο πριν τη λήξη των πόντων που θα συγκεντρωθούν με τη 2η κάρτα , ξαναβγάζω την premium κοκ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
Πολύ αισιόδοξη σε βλέπω.
Έχω πρόσβαση σε 2 παλιές κάρτες ( χωρίς συνδρομή), οπότε θα αντικαταστήσω τη μία με μια premium , μόλις θα βγει κάποια προσφορά .
Μετά από 11 μήνες θα την καταργήσω , αφού θα μεταφέρω όλους τους συσσωρευμένους πόντους και μετά θα χρησιμοποιώ την άλλη παλιάς έκδοσης.
Λίγο πριν τη λήξη των πόντων που θα συγκεντρωθούν με τη 2η κάρτα , ξαναβγάζω την premium κοκ.
Αν δεν βαριεσαι αυτο το παιχνιδι, μια χαρα ειναι.
Εγω δεν μπηκα σ' αυτο το τριπακι του συνεχους κυνηγιου γιατι πεταμε Ευρωπη και μου περισσευει 6ψηφιος αριθμος καθε χρονο. Δεν εχω λογο. Τα μισα εισιτηρια που βγαζω με early booking δεν ειναι Aegean και κοστιζουν περιπου 30-35 ευρω, δεν αξιζει να τρεχω τοση στρατηγικη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
Εμενα πριν λιγο μου ηρθε αυτο και δεν φαινεται τοσο καταστροφικο οσο ειπωθηκε αρχικα, οτι δηλαδη δεν θα γινονται μιλια τα bonus προθεσμιακης που κατευθυνονται σε Aegean bonus Visa. Φαινεται πως τρωνε πορτα οι συνεργαζομενες καρτες.
Screenshot_20230224_191106_Gallery.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.006
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom