Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγω από το μήνυμα καταλαβαίνω ότι επηρεάζονται μόνο οι πόντοι/μίλια από καταθέσεις κι όχι η μεταφορά πόντων από μη aegean κάρτα bonus σε κάρτα aegean bonus. Ή διαβάζω ό,τι θέλω;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Οριστε, αν μπειτε στους νεους ορους. Ονομαζει την Aegean ως co branded, πραγμα που σημαινει οτι σφιγγουν τα γαλατα. Αυτο σημαινει οτι αναγκαστικα θα πρεπει τα bonus της προθεσμιακης να πανε σε Mastercard και βλεπουμε.
Screenshot_20230224_202618_Gallery.jpg
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Εγω από το μήνυμα καταλαβαίνω ότι επηρεάζονται μόνο οι πόντοι/μίλια από καταθέσεις κι όχι η μεταφορά πόντων από μη aegean κάρτα bonus σε κάρτα aegean bonus. Ή διαβάζω ό,τι θέλω;
Από το συγκεκριμένο μήνυμα μπορεί να ισχύει αυτό που λες, από τους όρους και προϋποθέσεις όχι. Το μήνυμα απλά είναι ενημερωτικό και προφανώς στέλνεται σε όσους ήδη έχουν προθεσμιακές καταθέσεις για να ενημερώσει για τη συγκεκριμένη αλλαγή, δεν ενημερώνει για τα πάντα.
Άσε που μάλλον ήδη απαγορεύονταν αυτό που λες, αλλά δεν προλαβαίνω να κοιτάξω τώρα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Δηλαδή βρε παιδιά εξηγήστε μου για να καταλάβω και εγώ, με απλά λόγια θα μπαίνουνε πόντοι στις προθεσμιακές ή όχι ; γιατί αν το θέμα είναι μόνο ότι δεν θα μπορούμε να τα μετατρέψουμε σε μίλια έχει καλώς (ας πούμε) Αν όμως δεν μπαίνουνε καθόλου πόντοι ; Τελικά τι ισχύει δεν μπορώ να καταλάβω. Ειναι πολυ αόριστο το σμσ

Κι αν το θέμα είναι μόνο ότι θα μπαίνουν αλλά δεν θα μπορούν να συνδεθούν με τις κάρτες της Aegean αλλά μπορούν να συνδεθούν με mastercard να το κάνουμε, να την αλλάξουμε τη κάρτα τη συνεδεμένη, αλλά άμα δεν μπαίνουν καθόλου τι γίνεται; τέλος; γιατί το διαφημίζουν τότε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Δηλαδή βρε παιδιά εξηγήστε μου για να καταλάβω και εγώ, με απλά λόγια θα μπαίνουνε πόντοι στις προθεσμιακές ή όχι ; γιατί αν το θέμα είναι μόνο ότι δεν θα μπορούμε να τα μετατρέψουμε σε μίλια έχει καλώς (ας πούμε) Αν όμως δεν μπαίνουνε καθόλου πόντοι ; Τελικά τι ισχύει δεν μπορώ να καταλάβω
Αν εχεις ηδη προθεσμιακη συνδεδεμενη με Aegean bonus Visa νομιζω οτι δεν θα αλλαξει μεχρι να ληξει. Απο 1η Μαρτιου σε νεα προθεσμιακη θα μπορεις να συνδεσεις μονο καρτα της τραπεζας και οχι Aegean.
Κατα τη γνωμη μου αν σε συμφερει προλαβαινεις να ανοιξεις προθεσμιακη μεχρι 1η Μαρτη με συνδεση με Aegean Bonus Visa και να σωσεις το προγραμμα για 12 μηνες με τα bonus ως μιλια.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.078
Likes
2.494
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν εχεις ηδη προθεσμιακη νομιζω οτι δεν θα αλλαξει μεχρι να ληξει. Απο 1η Μαρτιου σε νεα προθεσμιακη θα μπορεις να συνδεσεις μονο καρτα της τραπεζας και οχι Aegean.
Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί εγώ κατάλαβα ότι αυτοί το αλλάζουν όπως γουστάρουν, αν πάρω παράδειγμα από την τελευταία φορά που άλλαξαν οι πόντοι πριν λήξει η προθεσμιακή και δεν το πήρα χαμπάρι και έπαιρνα ελάχιστους αντί για πολλούς όπως πέρναμε αρχικά. Γιατί να μην το κάνουνε και τώρα αυτό; κ εισαι τόσο σίγουρη ότι θα μπορούμε να βάλουμε άλλη κάρτα; απλή; τέλος πάντων θα δείξει
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.450
Likes
5.355
Οι όροι παραμένουν σχεδόν οι ίδιοι, με μόνη διαφορά τις προθεσμιακές. Μένει να δούμε εάν θα εφαρμοστούν και πως.
Κάρτα κατοχής μου που δίνει Χ8 (και που χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά για τη συλλογή των πόντων) σε έναν κοινό μπόνους λογαριασμό με την κάρτα της Aegean, κατά την τη διαδικασία μετατροπής, βλέπει και τους πόντους της. Δεν συμβαίνει το ίδιο με μια απλή μπόνους κάρτα αναλήψεων ούτε με τις άλλες πιστωτικές.
Σε περίπτωση που μετά την 01/03 θα γίνετε διαχωρισμός ακόμα και από μεταφορά τρίτου, δεν θα υπάρχει άλλη επιλογή από την δρομολόγηση όλων των αγορών μέσω της κάρτας της Aegean χάνοντας βέβαια το 50%, που είναι σεβαστό νούμερο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί εγώ κατάλαβα ότι αυτοί το αλλάζουν όπως γουστάρουν, αν πάρω παράδειγμα από την τελευταία φορά που άλλαξαν οι πόντοι και δεν το πήρα χαμπάρι και έπαιρνα ελάχιστους αντί για πολλούς όπως περνάμε αρχικά. Γιατί να μην το κάνουνε και τώρα αυτό; κ εισαι τόσο σίγουρη ότι θα μπορούμε να βάλουμε άλλη κάρτα; απλή; τέλος πάντων θα δείξει
Αφου σε ρωταει η φορμα ποια καρτα θες να συνδεσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Μέχρι τώρα..απο 1η Μάρτη θα δούμε αν κ τι θα ρωτάει

Επίσης είχα σκοπό να να σπάσω την προθεσμιακή για να μπούνε τα καινούργια επιτόκια λέτε να μην το κάνω ; Θα θεωρείται νέα;
Εγω εσπασα πριν τα Χριστουγεννα και εχασα ψιχουλα. Πριν την 1η Μαρτη θα την ξανασπασω και δεν χανω ψιχουλα ακριβως αλλα θα ρεφαρω με τα νεα επιτοκια.
Αν πατησεις το κουμπι εξαργυρωσης σου δειχνει τι χανεις πριν οριστικοποιησεις και αποφασιζεις.
 

croce

Member
Μηνύματα
227
Likes
404
Δυστυχώς ,

στοπ στις τριγωνικές συναλλαγές ( έτσι όπως τις ξέραμε). Δηλαδή πόντοι που προέρχονται από αγορές που έγιναν όχι με την AEGEAN BONUS , δε μπορούν ήδη να μετατραπούν σε μίλια.

Στοπ στην απόδοση πόντων μετατρέψιμων σε μίλια , ακόμη και για υφιστάμενες προθεσμιακές που θα ωριμάσουν μετά τις 28/2/2023 ( ήδη έγιναν γραπτές ενστάσεις από κατέχοντες, οψόμεθα).

Απ’ ότι καταλαβαίνω, κάρτα AEGEAN BONUS θα μπορεί να συσχετισθεί με προθεσμιακή κατάθεση με bonus , όμως οι αποδιδόμενοι πόντοι δε θα είναι μετατρέψιμοι.

Πόντοι μετατρέψιμοι σε μίλια που μεταφέρονται από δωρήτρια κάρτα AEGEAN BONUS σε δωρεοδόχο κάρτα AEGEAN BONUS , θα είναι επίσης μετατρέψιμοι σε μίλια .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.348
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom