Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.290
άρα το έχουν κλείσει από παντού αυτή τη φορά απλά δεν έχει εφαρμοστεί ακόμα το νέο σύστημα... :cry:
Το καινούριο μέτρο είναι ο αποκλεισμός των προθεσμιακών.
Κατά τα άλλα οι όροι είναι οι ίδιοι με τους παλιούς.
Δεν εφαρμόστηκαν τότε και δείχνει πως δεν θα εφαρμοστούν και τώρα.
Μόλις έκανα μεταφορά και μετατροπή.
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Συνηθως οι ποντοι απο προθεσμιακες καταθεσεις μπαινουν 2-3 μερες μετα την ημερομηνια που η προθεσμιακη ανανεωνεται . Ισως .... οσοι χθες και σημερα κανατε μεταφορα των ποντων και μετατροπη σε μιλια να αφορουσαν ποντους απο προθεσμιακες που ειχαν ημερομηνια 28 φεβρουαριου . Ας κανουμε υπομονη μερικες ημερες για να το τσεκαρουμε οριστικα καθως για τις προθεσμιακες που ειναι 1 μαρτιου η 2 μαρτιου ακομη δεν κατατεθησαν οι ποντοι .
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.290
Συνηθως οι ποντοι απο προθεσμιακες καταθεσεις μπαινουν 2-3 μερες μετα την ημερομηνια που η προθεσμιακη ανανεωνεται . Ισως .... οσοι χθες και σημερα κανατε μεταφορα των ποντων και μετατροπη σε μιλια να αφορουσαν ποντους απο προθεσμιακες που ειχαν ημερομηνια 28 φεβρουαριου . Ας κανουμε υπομονη μερικες ημερες για να το τσεκαρουμε οριστικα καθως για τις προθεσμιακες που ειναι 1 μαρτιου η 2 μαρτιου ακομη δεν κατατεθησαν οι ποντοι .
Έκανα μεταφορά μετατροπή πόντων από αγορές. Όχι από προθεσμιακές.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Έκανα μεταφορά μετατροπή πόντων από αγορές. Όχι από προθεσμιακές.
Βασικά αν συνεχίζουν να παίζουν οι μεταφορές πόντων και το σύστημα δε μπορεί να βλέπει από που προέρχονται θα συνεχίσει να παίζει κανονικά η τριγωνική μεταφορά είτε απλοί πόντοι είτε από προθεσμιακες. Αλλα φοβάμαι δε θα γίνεται μελλοντικά αποστολή πόντων σε κάρτες aegean μακάρι να μη γίνει αλλα φαίνονται οργανωμένοι αυτή τη φορά
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.290
Βασικά αν συνεχίζουν να παίζουν οι μεταφορές πόντων και το σύστημα δε μπορεί να βλέπει από που προέρχονται θα συνεχίσει να παίζει κανονικά η τριγωνική μεταφορά είτε απλοί πόντοι είτε από προθεσμιακες. Αλλα φοβάμαι δε θα γίνεται μελλοντικά αποστολή πόντων σε κάρτες aegean μακάρι να μη γίνει αλλα φαίνονται οργανωμένοι αυτή τη φορά
Δεν υπάρχει απαγόρευση μεταφοράς πόντων από κάρτα σε κάρτα.
Υποτίθεται ότι οι εκ μεταφοράς πόντοι δεν θα αναγνωρίζονται κατα την μετατροπή τους σε μίλια.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Εντάξει τα συστήματα της aegean έχουν καταντήσει αηδία πια, προσπαθούμε από το πρωί να βγάλουμε με aegean premium 1+1 κωδικό, εισιτήρια. Αδύνατον δεν εμφανίζει έκπτωση και αν προχωρήσεις μέχρι το τελευταίο βήμα και το κλείσεις μετά όταν ξαναπας σου βγάζει ότι ο κωδικός έχει χρησιμοποιηθεί. Περιμένεις κανά δεκάλεπτο πάλι τα ίδια.
Μιλάμε στο τηλέφωνο άρχισαν τις παπαριές να βάλουμε το κωδικό εκτός προφίλ και όταν επιλέξουμε να βάλουμε μετά τους κωδικούς του μέλους (τις παπάτζες που μου έλεγαν εμένα όταν προσπαθούσα να κάνω αλλαγή). Έτσι δείχνει την έκπτωση αρχικά αλλά όταν πας στο επόμενο βήμα σου πετάει ξαφνικά εκτός το κωδικό και σου επαναφέρει την αρχική τιμή.
Και φυσικά με τόσες προσπάθειες επειδή είχε 2 εισιτήρια στη τιμή αυτή ανάθεμα κι αν θα τα ξαναβγάλει. Τι να σχολιάσω άλλο...
 

Billouk

Member
Μηνύματα
497
Likes
1.628
Εγώ από κάρτες Bonus, έχω μόνο την Aegean με συνέπεια να μην μου επιτρέπει να την καταχωρίσω σε νέα προθεσμιακή. Οκ για τα μίλια το καταλαβαίνω αλλά πλέον δεν μπορώ να ανοίξω καθόλου προθεσμιακή με bonus.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.062
Εγώ από κάρτες Bonus, έχω μόνο την Aegean με συνέπεια να μην μου επιτρέπει να την καταχωρίσω σε νέα προθεσμιακή. Οκ για τα μίλια το καταλαβαίνω αλλά πλέον δεν μπορώ να ανοίξω καθόλου προθεσμιακή με bonus.
Δεν ειναι για να σκας. Αλλη τραπεζα δινει υπερδιπλασιο επιτοκιο και ρεφαρεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.062
Πριν λιγο μετετρεψα ολα τα bonus ακομη κι αυτα που συνελεξα με mastercard.
Γιατι μας φοβεριζουν για κατι που δεν ισχυει τελικα?
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Πριν λιγο μετετρεψα ολα τα bonus ακομη κι αυτα που συνελεξα με mastercard.
Γιατι μας φοβεριζουν για κατι που δεν ισχυει τελικα?
Nαι όλα παίζουν ακόμα κανονικά, όλοι οι πόντοι από τη platinum μέχρι και σήμερα μαζεμένοι η aegean τους βλέπει κανονικά προς μετατροπή και δεν είδα κάτι για παράταση εφαρμογής στο νέο λογαριασμό. Τι να πω άβυσσος η ψυχή και της alpha και της aegean...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Βρε, κάποιες εμπειρίες κρατήστε τες ή pm, είπαμε υπάρχουν bugs, εσείς έχετε φαγωθεί να βγει εντομοκτόνο...
Πάμε παρακάτω: Άλλη μια «πρωτοποριακή» προσφορά της Aegean Bonus: 20% έκπτωση (για μία φορά) με κάθε νέα κάρτα.
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2023/20discount_abv_mar23/
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.062
Βρε, κάποιες εμπειρίες κρατήστε τες ή pm, είπαμε υπάρχουν bugs, εσείς έχετε φαγωθεί να βγει εντομοκτόνο...
Αυτη η παραινεση, την οποια δεχτηκα και απο μελος-"μακαριτη" του φορουμ με πολυ αποτομο υφος καποτε, ειναι προσβλητικη μαλλον για τα μελη της κοινοτητας που δεν ειναι καλα δικτυωμενα ωστε να παιρνουν πριβε πληροφοριες.

Εγω θα τα γραφω δημοσια. Κοινοτητα θα πει κοινοτητα. Αν βρειτε λογο να φαω ριπορτ, να το κανετε. Αλλα δεν παραβιαζω ορους ουτε θεωρω οτι πρεπει να μιλαμε μονο οι παρεες.
Επισης επειδη ειμαι χρονια εδω μεσα, δεν θυμαμαι αυτη την κουλτουρα παλιοτερα. Ειναι κατι καινουριο πιθανον, η παραινεση σε καποιο ειδος ενδοεπικοινωνιας. Δεν με αφορα αυτο, αφορα τα μελη που την ασπαζονται.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.941
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom