Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

tatooine

Member
Μηνύματα
1.441
Likes
5.258
Καλώς, αυτό το καταλαβαίνω και συμφωνώ, εγώ προσωπικά δεν ανταλλάσω πληροφορίες με pm, αλλά φαντάστηκα ότι κάποιοι το κάνουν γι' αυτό το έγραψα, άλλο ήταν το point της σχετικής δημοσίευσης.
Πληροφορίες σαν και αυτή είναι στην κρίση του καθενός αν θέλει να τις μοιραστεί η όχι.
Το ίδιο το φορούμ θα μπορούσε ίσως να κλειδώσει τέτοιου είδους νήματα κάνοντας τα ορατά μόνο για τα εγγεγραμμένα μέλη. Ο @Defkalion θα μπορούσε να δει αν είναι εφαρμόσιμο. Βέβαια η γνώμη σου είναι σεβαστή και η άποψη μου είναι όμοια με την δικιά σου.
 
Last edited:

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.266
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ναι, το χρησιμοποίησα κι ολας πριν 3 βδομαδες.
Μου ήρθε κι εμένα το e-mail για ελεύθερη πρόσβαση στο lounge για πτήσεις εκτός Σένγκεν. Έγραφε όμως ότι η ελεύθερη πρόσβαση στο lounge ισχύει μόνο όταν ταξιδεύεις με Aegean. Είναι απόλυτο αυτό ή στην πράξη ισχύει και όταν ταξιδεύεις με εταιρίες της Star Alliance;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Μου ήρθε κι εμένα το e-mail για ελεύθερη πρόσβαση στο lounge για πτήσεις εκτός Σένγκεν. Έγραφε όμως ότι η ελεύθερη πρόσβαση στο lounge ισχύει μόνο όταν ταξιδεύεις με Aegean. Είναι απόλυτο αυτό ή στην πράξη ισχύει και όταν ταξιδεύεις με εταιρίες της Star Alliance;
Δε θυμαμαι τι έλεγε ακριβώς αλλά επειδή πετούσα με Α3 το χρησιμοποίησα χωρίς πρόβλημα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.908
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Η κάρτα για όποιον δεν είναι Τειρεσία βγαίνει ανετα μς νορμάλ μισθούς. Αυτά περί 30.000 είναι κουταμαρες.
Σήμερα ήρθε email στην κουνιάδα μου και της έλεγε να βγάλει την aegean bonus visa. Δεν έχει λογαριασμό στην Alpha bank.
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Βασικά αν συνεχίζουν να παίζουν οι μεταφορές πόντων και το σύστημα δε μπορεί να βλέπει από που προέρχονται θα συνεχίσει να παίζει κανονικά η τριγωνική μεταφορά είτε απλοί πόντοι είτε από προθεσμιακες. Αλλα φοβάμαι δε θα γίνεται μελλοντικά αποστολή πόντων σε κάρτες aegean μακάρι να μη γίνει αλλα φαίνονται οργανωμένοι αυτή τη φορά
Ενημερώνω σε κολλητό με καινούργια προθεσμιακή Φεβρουαρίου συνδεδεμένη με aegean bonus visa, οι πόντοι που έπεσαν χθες στη κάρτα από το πρωτο μήνα φαίνονται κανονικοτατα από την aegean προς μετατροπή, οπότε προς το παρον όλα παραμένουν ίδια γιατί και σε μένα όλοι οι πόντοι της platinum φαίνονται κανονικά. Αρα πιθανολογώ και οι πόντοι που πέφτουν σε αλλες κάρτες θα φαίνονται κανονικά η άμεσα η μετά από αποστολή τους σε aegean visa
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.441
Likes
5.258
Ενημερώνω σε κολλητό με καινούργια προθεσμιακή Φεβρουαρίου συνδεδεμένη με aegean bonus visa, οι πόντοι που έπεσαν χθες στη κάρτα από το πρωτο μήνα φαίνονται κανονικοτατα από την aegean προς μετατροπή, οπότε προς το παρον όλα παραμένουν ίδια γιατί και σε μένα όλοι οι πόντοι της platinum φαίνονται κανονικά. Αρα πιθανολογώ και οι πόντοι που πέφτουν σε αλλες κάρτες θα φαίνονται κανονικά η άμεσα η μετά από αποστολή τους σε aegean visa
Θα μπορούσες να ενημερώσεις και την άλφα απευθείας να το δουν στο τι κάνουν λάθος ακόμα και φαίνονται οι πόντοι. Έχετε φαγωθεί με τις ενημερώσεις. Το είπατε μια το είπατε δυο.
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
Δυστυχώς σήμερα στην τράπεζα φαίνεται ότι επικρατεί ένα μπάχαλο.
Η κάθε υπάλληλος της τηλ. εξυπηρέτησης , παρουσιάζει από το σπίτι της ( ίσως και από το κρεβάτι της) , προσωπικές εκτιμήσεις ή στην καλύτερη περίπτωση προθέσεις ή αποφάσεις της διοίκησης που δεν υλοποιούνται, ως βεβαιότητα.
Ιδού και η έγγραφη απάντηση της τράπεζας , σε ερώτημα μου σχετικά με την καταχώρηση των πόντων από τις προθεσμιακές :
[email protected] <[email protected]>
Προς:……….
Aγαπητέ κύριε
Σε απάντηση του ηλεκτρονικού μηνύματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το αίτημά σας, δεν δύναται να ικανοποιηθεί.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνιση και στο τηλέφωνο 210 326 0000.
Με εκτίμηση

Οι πόντοι πάντως αποδόθηκαν κανονικά στην AEGEAN BONUS.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.441
Likes
5.258
Δυστυχώς σήμερα στην τράπεζα φαίνεται ότι επικρατεί ένα μπάχαλο.
Η κάθε υπάλληλος της τηλ. εξυπηρέτησης , παρουσιάζει από το σπίτι της ( ίσως και από το κρεβάτι της) , προσωπικές εκτιμήσεις ή στην καλύτερη περίπτωση προθέσεις ή αποφάσεις της διοίκησης που δεν υλοποιούνται, ως βεβαιότητα.
Ιδού και η έγγραφη απάντηση της τράπεζας , σε ερώτημα μου σχετικά με την καταχώρηση των πόντων από τις προθεσμιακές :
[email protected] <[email protected]>
Προς:……….
Aγαπητέ κύριε
Σε απάντηση του ηλεκτρονικού μηνύματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το αίτημά σας, δεν δύναται να ικανοποιηθεί.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνιση και στο τηλέφωνο 210 326 0000.
Με εκτίμηση

Οι πόντοι πάντως αποδόθηκαν κανονικά στην AEGEAN BONUS.
Έτσι, τερμάτισε το.
Στείλε και άλλα γραπτά μηνύματα στην τράπεζα ώσπου κάποια στιγμή θα πέσουν στο κατάλληλο άτομο και θα λάβεις το μήνυμα όπου θα λέει, κύριε σας ευχαριστούμε που μας υποδείξατε το συστημικό μας λάθος.
Από σήμερα και στο εξής πόντοι γιοκ από προθεσμιακές και μεταφορές.
Πετάξτε που και που με κάνα αεροπλάνο να τους μαζέψετε.
Βγάλατε τα ματάκια σας μόνος σας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Έτσι, τερμάτισε το.
Στείλε και άλλα γραπτά μηνύματα στην τράπεζα ώσπου κάποια στιγμή θα πέσουν στο κατάλληλο άτομο και θα λάβεις το μήνυμα όπου θα λέει, κύριε σας ευχαριστούμε που μας υποδείξατε το συστημικό μας λάθος.
Από σήμερα και στο εξής πόντοι γιοκ από προθεσμιακές και μεταφορές.
Πετάξτε που και που με κάνα αεροπλάνο να τους μαζέψετε.
Βγάλατε τα ματάκια σας μόνος σας.
Εν τω μεταξυ οι ιδιοι οι υπαλληλοι αξιοποιουν το προγραμμα ως εχει , αλλα κατα τα αλλα τα μαθαινουν απο ανωνυμο φορουμ.
Δεν πιστευω να ασπαζεσαι κι εσυ τη θεωρια οτι υπαρχουν σε καποια υπογεια χακερς που διαβαζουν τα φορα και παιρνουν αποφασεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.269
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom