Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.117
Likes
41.401
Στοπ στην απόδοση πόντων μετατρέψιμων σε μίλια , ακόμη και για υφιστάμενες προθεσμιακές που θα ωριμάσουν μετά τις 28/2/2023 ( ήδη έγιναν γραπτές ενστάσεις από κατέχοντες, οψόμεθα).
Α ωραια, αρα
1) να μην αγχωνομαι να σπασω στις 28
2) Οι ποντοι που παιρνω απο προθεσμιακη στις 27 Φλεβαρη ειναι οι τελευταιοι μετατρεψιμοι και μετα θα αρχισουμε να αγοραζουμε και κανενα εισιτηριο, τελος ο αυστηρος παρασιτισμος. Αλλης εταιρειας φυσικα, δεν ειμαστε μπατριωτες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446
Άμα στείλω bonus πόντους από κάρτα bonus μου (πλην Aegean) σε τρίτο που έχει Aegean αυτός δε θα μπορεί να τα μετατρέψει σε μίλια.
Αν όμως εν συνεχεία αυτός τα μεταφέρει σε δική μου κάρτα Aegean (οπότε φαντάζομαι θεωρείται μεταφορά από Aegean σε Aegean), εγώ μήπως θα μπορώ να τα κάνω μίλια?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.493
Likes
5.473
Δυστυχώς ,

Πόντοι μετατρέψιμοι σε μίλια που μεταφέρονται από δωρήτρια κάρτα AEGEAN BONUS σε δωρεοδόχο κάρτα AEGEAN BONUS , ....................... θα είναι επίσης μετατρέψιμοι σε μίλια .
Εδώ ξέχασες το ΔΕΝ. Αν δεν το ξέχασες να το βάλεις γιατί δεν είναι μετατρέψιμοι.

Σε Aegean co-branded κάρτα, δύναται να επιτρέπεται η εξαργύρωση για την απόκτηση ειδικών, συγκεκριμένων αγαθών ή υπηρεσιών του Συνεργάτη της έκδοσής της (όπως προσδιορίζονται από αυτόν, και περιλαμβάνονται στην εκάστοτε Ειδική Προσφορά Εξαργύρωσής του), αποκλειστικά των διαθέσιμων πόντων που έχουν συλλεχθεί από το Μέλος μόνο από την χρήση της συγκεκριμένης co-branded κάρτας κατά το τελευταίο 12μηνο και είναι διαθέσιμοι τη στιγμή της εξαργύρωσης, αποκλειόμενων τυχόν πόντων που έχουν συλλεχθεί με τη χρήση και λοιπών Καρτών της Τράπεζας που πιθανώς το Μέλος διαθέτει στον My Bonus Λογαριασμό του ή που μεταφέρονται σε αυτόν από άλλον My Bonus Λογαριασμό ή που έχουν συλλεχθεί από οποιοδήποτε προϊόν Προθεσμιακής Κατάθεσης.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.493
Likes
5.473
Άμα στείλω bonus πόντους από κάρτα bonus μου (πλην Aegean) σε τρίτο που έχει Aegean αυτός δε θα μπορεί να τα μετατρέψει σε μίλια.
Αν όμως εν συνεχεία αυτός τα μεταφέρει σε δική μου κάρτα Aegean (οπότε φαντάζομαι θεωρείται μεταφορά από Aegean σε Aegean), εγώ μήπως θα μπορώ να τα κάνω μίλια?
Αυτή και άλλες απαντήσεις τέτοιου ειδικού περιεχομένου μετά τις 01/03.
To be continued.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.117
Likes
41.401
Άμα στείλω bonus πόντους από κάρτα bonus μου (πλην Aegean) σε τρίτο που έχει Aegean αυτός δε θα μπορεί να τα μετατρέψει σε μίλια.
Αν όμως εν συνεχεία αυτός τα μεταφέρει σε δική μου κάρτα Aegean (οπότε φαντάζομαι θεωρείται μεταφορά από Aegean σε Aegean), εγώ μήπως θα μπορώ να τα κάνω μίλια?
"αποκλειόμενων τυχόν πόντων [.......] που μεταφέρονται σε αυτόν από άλλον My Bonus Λογαριασμό"
Η τραπεζα βλεπει λογαριασμο My Bonus.
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Στοπ στην απόδοση πόντων μετατρέψιμων σε μίλια , ακόμη και για υφιστάμενες προθεσμιακές που θα ωριμάσουν μετά τις 28/2/2023 ( ήδη έγιναν γραπτές ενστάσεις από κατέχοντες, οψόμεθα).
Μα αυτο είναι όντως παράλογο, κάποιος επέλεξε τη προθεσμίακη γι αυτό το λόγο και όταν την έκανε υπέγραψε αυτούς τους όρους είναι παράλογο μετά να του λες δε γίνεται θα έπρεπε απλα μετά τη ληξη των τρεχουσών προθεσμίακων, τόσα χρόνια άντεξαν τόσο τους έπιασε ο ζήλος τώρα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.117
Likes
41.401
Μα αυτο είναι όντως παράλογο, κάποιος επέλεξε τη προθεσμίακη γι αυτό το λόγο και όταν την έκανε υπέγραψε αυτούς τους όρους είναι παράλογο μετά να του λες δε γίνεται θα έπρεπε απλα μετά τη ληξη των τρεχουσών προθεσμίακων, τόσα χρόνια άντεξαν τόσο τους έπιασε ο ζήλος τώρα;
Καλα, δεν υπογραφεις και για μια ζωη. Για λιγους μηνες ειναι οι οροι και αλλαζουν καθε 2 μηνες τωρα τελευταια προς το πιο ευνοικο τα επιτοκια. Δεν σε κρατανε πελατη με το ζορι. Οποιος θελει φευγει σε αλλο προιον μονο με τοκους.
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Καλα, δεν υπογραφεις και για μια ζωη. Για λιγους μηνες ειναι οι οροι και αλλαζουν καθε 2 μηνες τωρα τελευταια προς το πιο ευνοικο τα επιτοκια. Δεν σε κρατανε πελατη με το ζορι. Οποιος θελει φευγει σε αλλο προιον μονο με τοκους.
Μα δεν είπε κανείς για μια ζωή αλλα για τους 3 6 12 μήνες που υπογραφεις δεν υπάρχει κανένας λόγος να σου αλλάξει τους όρους η τράπεζα. Μετα τη λήξη ας κάνει ότι θέλει αλλα σε υπάρχοντες προθεσμιακες θα έπρεπε να αφήσει τους όρους ως τη ληξη τους.
Εντωμεταξύ ότι ολο το πρόβλημα της alpha bank είναι τα μίλια της aegean και όλο με αυτά τρώγεται τα τελευταία χρόνια και πως θα περιορίσει τις μετατροπές τους τι να πω πια πραγματικά απορώ όμως.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.063
Likes
1.612
Μα δεν είπε κανείς για μια ζωή αλλα για τους 3 6 12 μήνες που υπογραφεις δεν υπάρχει κανένας λόγος να σου αλλάξει τους όρους η τράπεζα. Μετα τη λήξη ας κάνει ότι θέλει αλλα σε υπάρχοντες προθεσμιακες θα έπρεπε να αφήσει τους όρους ως τη ληξη τους.
Εντωμεταξύ ότι ολο το πρόβλημα της alpha bank είναι τα μίλια της aegean και όλο με αυτά τρώγεται τα τελευταία χρόνια και πως θα περιορίσει τις μετατροπές τους τι να πω πια πραγματικά απορώ όμως.
Για το πρώτο σκέλος συμφωνώ, απλά φαντάζομαι ότι συστημικά θα ήταν αρκετά πιο δύκολο να υλοποιηθεί, εδώ δεν έχουν ξεπεραστεί τα συνηθισμένα προβλήματα στο IT. Δεν νομίζω να έχει το πρόβλημα η alpha bank, δεν έχει να χάσει κάτι, πόντους έδινε, πόντους δίνει. Το θέμα μάλλον της aegean είναι, αφού για πόντους από συναλλαγές με χρυσές κάρτες τρίτων αναγκάζεται να διαθέσει εισιτήρια με τους προνομιακούς όρους του δικού της προγράμματος. Ούτε από τις προθεσμιακές έχει κάτι ιδιαίτερο να κερδίσει, για καθαρά τραπεζικό προϊόν πρόκειται. Και ας μην ξεχνάμε ότι ήδη είχαν ξεκινήσει γκρίνιες από μέλη ότι το πρόγραμμα έχει γίνει πολύ γενναιόδωρο, που συνεπάγεται δυσκολία ανεύρεσης διαθέσιμων εισιτηρίων...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.268
Μηνύματα
885.756
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom