Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Απέκτησα την premium αρχές Απριλίου με τα 8000 μίλια αναβάθμισης (δεν είχα καθόλου τότε) κ εξαργύρωσης κ μου εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα - αξίζει να κάνω τη μετατροπή 6000 μιλίων εξαργύρωσης για τη μετάβαση σε silver ? Παρεπιμπτοντως δεν κατάλαβα γιατί μου το εμφανίζει εξαρχής αφού κανονικά θέλει 12000 μίλια
Μέχρι 31/5 ισχύουν μειωμένα όρια λόγο covid.
Πολλά είναι 6000 μίλια. Δεν παίρνεις καμμιά πτήση εσωτερικού καλύτερα; Έχεις δυο βδομάδες ακόμα.

IMHO πάντως, το Silver αξίζει μόνο ως ενδιάμεσο βήμα για το gold.
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Μέχρι 31/5 ισχύουν μειωμένα όρια λόγο covid.
Πολλά είναι 6000 μίλια. Δεν παίρνεις καμμιά πτήση εσωτερικού καλύτερα; Έχεις δυο βδομάδες ακόμα.

IMHO πάντως, το Silver αξίζει μόνο ως ενδιάμεσο βήμα για το gold.
Απλά αν αγοράσω πτήση για να προστεθούν δεν πρέπει να την πραγματοποιήσω κιόλας μέχρι 31.5;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.394
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Εάν χάσεις την silver βαθμίδα, παύει να ισχύει και ο λογαριασμός together;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.186
Likes
20.567
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εμένα θα μου λείψει, γιατί έχουμε δύο λογαριασμούς miles & bonus που συγκεντρωνουν αρκετά μίλια και όταν υποβιβαστουμε θα έχουμε τη δυνατότητα να μεταφέρουμε απο τον έναν στον άλλον μόνο 50.000 μίλια ετησίως...
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.441
Απέκτησα την premium αρχές Απριλίου με τα 8000 μίλια αναβάθμισης (δεν είχα καθόλου τότε) κ εξαργύρωσης κ μου εμφανίζει το ακόλουθο μήνυμα - αξίζει να κάνω τη μετατροπή 6000 μιλίων εξαργύρωσης για τη μετάβαση σε silver ? Παρεπιμπτοντως δεν κατάλαβα γιατί μου το εμφανίζει εξαρχής αφού κανονικά θέλει 12000 μίλια
Την αιγαίου πολλοί μίσησαν το στάτους κανείς.
Είσαι πολύ κοντά στην ημερομηνία λήξης και η αγορά μια πτήσης για να σου δώσει τα υπολειπόμενα μίλια χωρίς να ξοδέψεις 6Κ ίσως βγει ακριβή.
Εγώ προσωπικά θα έδινα τα μίλια για την αναβάθμιση, διότι πέρασα από αυτό το στάδιο και μόνο κέρδος είχα.
Τα προνόμια δεν είναι λίγα, με πιο σημαντικό όλων (όπως προ ειπώθηκε) και κατά την δική μου γνώμη η δυνατότητα δημιουργίας λογαριασμού τουγκεδερ. Αν δεν καταφέρεις να διατηρήσεις την βαθμίδα θα σου μείνουν τα μίλια από τους άλλους 5 (6 με εσένα).
Όλο αυτό προϋποθέτει ότι θα πετάς και με την αιγαίου λίγο. Αν κλείνεις τα εισιτήρια σου νωρίς και εκμεταλλεύεσαι τις προσφορές μόνο κέρδος θα έχεις.
Ξοδεύοντας λίγο περισσότερο η και τα ίδια χρήματα από τις χαμηλού κόστους εταιρείες, με καλό προγραμματισμό, κάνεις την αρχή για μελλοντική είσοδο σε ένα οικοσύστημα που λέγετε star alliance που μόνο προνόμια έχει.
Η απόφαση καθαρά δική σου.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.441
Εμένα θα μου λείψει, γιατί έχουμε δύο λογαριασμούς miles & bonus που συγκεντρωνουν αρκετά μίλια και όταν υποβιβαστουμε θα έχουμε τη δυνατότητα να μεταφέρουμε απο τον έναν στον άλλον μόνο 50.000 μίλια ετησίως...
Δυστυχώς έχει κόστος μεταφοράς 15 ευρώ ανά 1000 μίλια με μέγιστο 50κ ετησίως, σύνολο 750 ευρώ.
Η καλύτερη λύση είναι όταν λήξει ο ένας λογαριασμός σας να γίνει ενοποίηση με τον ενεργό.
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Δυστυχώς έχει κόστος μεταφοράς 15 ευρώ ανά 1000 μίλια με μέγιστο 50κ ετησίως, σύνολο 750 ευρώ.
Η καλύτερη λύση είναι όταν λήξει ο ένας λογαριασμός σας να γίνει ενοποίηση με τον ενεργό.
Τα 15€ είναι ανα μεταφορά φυσικά όχι ανά 1000 μιλια, είτε 1000 ειτε 50000 που είναι το μέγιστο 15€ δίνεις.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.186
Likes
20.567
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δυστυχώς έχει κόστος μεταφοράς 15 ευρώ ανά 1000 μίλια με μέγιστο 50κ ετησίως, σύνολο 750 ευρώ.
Η καλύτερη λύση είναι όταν λήξει ο ένας λογαριασμός σας να γίνει ενοποίηση με τον ενεργό.
Όχι, ισχύει αυτό που έγραψα. Δες εδώ https://el.aegeanair.com/milesandbonus/purchase-and-share-miles/transfer-miles/

Αν έπρεπε να πληρώσω τόσα, καλύτερα να πλήρωνα για να μείνω στη βαθμίδα. Πιο λίγα θα έδινα..

Edit: μάλλον το μισό έγραψα, γιατί μίλησα μόνο για ποσότητα μιλίων και όχι για κόστος
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Α
Όχι, ισχύει αυτό που έγραψα. Δες εδώ https://el.aegeanair.com/milesandbonus/purchase-and-share-miles/transfer-miles/

Αν έπρεπε να πληρώσω τόσα, καλύτερα να πλήρωνα για να μείνω στη βαθμίδα. Πιο λίγα θα έδινα..
Τα μίλια εξαργύρωσης μπορούν να μεταφερθούν ανά 1.000 με κόστος συναλλαγής 15€, ανά μεταφορά, ανεξάρτητα από τον αριθμό των μιλίων που θα μεταφέρετε.
Έχω στείλει προφανως αλλα είναι και λογικό αν ήταν έτσι θα συνέφερε να αγοράσεις μίλια κατευθειαν όχι να στείλεις
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.186
Likes
20.567
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Α

Τα μίλια εξαργύρωσης μπορούν να μεταφερθούν ανά 1.000 με κόστος συναλλαγής 15€, ανά μεταφορά, ανεξάρτητα από τον αριθμό των μιλίων που θα μεταφέρετε.
Έχω στείλει προφανως αλλα είναι και λογικό αν ήταν έτσι θα συνέφερε να αγοράσεις μίλια κατευθειαν όχι να στείλεις
Μια χαρά το έχω διαβάσει και το έχω κάνει κιόλας. Έκανα μία προσθήκη στο τελευταίο μου post
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom