Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.641
Εμένα θα μου λείψει, γιατί έχουμε δύο λογαριασμούς miles & bonus που συγκεντρωνουν αρκετά μίλια και όταν υποβιβαστουμε θα έχουμε τη δυνατότητα να μεταφέρουμε απο τον έναν στον άλλον μόνο 50.000 μίλια ετησίως...
Δεν κατάλαβα γιατί θα πρέπει να μεταφέρει μίλια ο ένας στον άλλον. Αν ο ένας έχει επαρκή μίλια, μπορεί να κλείσει εισιτήριο για τον άλλον.
Είμαι στη φάση που προσπαθώ να καταλάβω τα οφέλη του together, αλλά μέχρι στιγμής...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.192
Likes
41.643
Δεν κατάλαβα γιατί θα πρέπει να μεταφέρει μίλια ο ένας στον άλλον. Αν ο ένας έχει επαρκή μίλια, μπορεί να κλείσει εισιτήριο για τον άλλον.
Είμαι στη φάση που προσπαθώ να καταλάβω τα οφέλη του together, αλλά μέχρι στιγμής...
Γι αυτο δεν μου ελειψε. Βγαζω εισιτηρια για οποιον θελω, αλλα δεν ξεπερνω τις 28.000 ανα ατομο.
Αν ομως θες να βγαλεις εισιτηρια που χρειαζονται παρα πολλα μιλια, η μεταφορα θα συγκεντρωσει ικανο αριθμο για να επιτρεψει το κλεισιμο ταυτοχρονα για 2 ατομα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.694
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν κατάλαβα γιατί θα πρέπει να μεταφέρει μίλια ο ένας στον άλλον. Αν ο ένας έχει επαρκή μίλια, μπορεί να κλείσει εισιτήριο για τον άλλον.
Είμαι στη φάση που προσπαθώ να καταλάβω τα οφέλη του together, αλλά μέχρι στιγμής...
Με τις αυξήσεις που έχουν γίνει στη ποσότητα μιλίων προς εξαργύρωση για πτήσεις εκτός Ευρώπης δεν θα επαρκούν τα μίλια του καθενός για 2 εισιτήρια. Με το ρυθμό μας και τις πενιχρες δυνατότητες που μας δίνει η
Aegean θα χρειαστούμε πολυ περισσότερο χρόνο ο καθένας για να συγκεντρωσουμε τέτοια ποσότητα μιλίων. Εντός Ευρώπης αλλάζει, αλλά και πάλι ο together λογαριασμός είναι αυτό που αξίζει πραγματικά για εμάς στη silver βαθμίδα.
Γι αυτό θεωρώ ότι ο καθένας έχει τις δικές του προτεραιότητες και ανάγκες
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.563
Likes
5.644
Με τις αυξήσεις που έχουν γίνει στη ποσότητα μιλίων προς εξαργύρωση για πτήσεις εκτός Ευρώπης δεν θα επαρκούν τα μίλια του καθενός για 2 εισιτήρια. Με το ρυθμό μας και τις πενιχρες δυνατότητες που μας δίνει η
Aegean θα χρειαστούμε πολυ περισσότερο χρόνο ο καθένας για να συγκεντρωσουμε τέτοια ποσότητα μιλίων. Εντός Ευρώπης αλλάζει, αλλά και πάλι ο together λογαριασμός είναι αυτό που αξίζει πραγματικά για εμάς στη silver βαθμίδα.
Γι αυτό θεωρώ ότι ο καθένας έχει τις δικές του προτεραιότητες και ανάγκες
Υπάρχει τρόπος να γλιτώσεις πολλά μιλια αν ξέρεις να ψάξεις σωστά.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.694
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Υπάρχει τρόπος να γλιτώσεις πολλά μιλια αν ξέρεις να ψάξεις σωστά.
Προσπαθώ και κανω ότι μπορώ πάντα με τα δικά μας δεδομένα και ανάγκες. Αλλά αν δεν έχεις μεγάλη ευελιξία χρόνου ή κάποια πράγματα πρέπει να τα κάνεις συγκεκριμένες χρονικές στιγμές σε κάποιους προορισμούς, τότε βραστα...
Στο επερχόμενο ταξίδι πάντως γλυτώσαμε ~ 800€/ άτομο για τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή που θέλαμε
 

nick07

Member
Μηνύματα
311
Likes
582
Δεν κατάλαβα γιατί θα πρέπει να μεταφέρει μίλια ο ένας στον άλλον. Αν ο ένας έχει επαρκή μίλια, μπορεί να κλείσει εισιτήριο για τον άλλον.
Είμαι στη φάση που προσπαθώ να καταλάβω τα οφέλη του together, αλλά μέχρι στιγμής...
Δεν εχει κανενα ωφελος εκτος αν με το αθροισμα μπορεις να βγαλεις εισιτηριο που δν μπορεις με τα μιλια του ενος. Αντε ισως και να παρεις τα λιγοστα μιλια καποιου μελους της οικογενειας που κανει 1-2-3 ταξιδια το χρονο.
Εγω ειχα together στο παρελθον, ο οποιος ειχε απενεργοποιηθει οταν εχασα τη βαθμιδα. Τωρα 4 χρονια gold δεν τον εχω ενεργοποιησει καν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.192
Likes
41.643
. Αντε ισως και να παρεις τα λιγοστα μιλια καποιου μελους της οικογενειας που κανει 1-2-3 ταξιδια το χρονο.
Με τη πολιτικη της Aegean να μοιραζει μιλια στους περαστικους εξω απο το Attica ως τους θεατες μαραθωνιου, δεν νομιζω οτι υπαρχει μελος οικογενειας του φορουμ με "λιγοστα μιλια". Ολη η οικογενεια παιρνει μιλια απο το πουθενα και τα εξαργυρωνουμε κατα βουληση χωρις να χρειαζεται να μπουν στο δικο μου together.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.515
Likes
29.277
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δυστυχώς έχει κόστος μεταφοράς 15 ευρώ ανά 1000 μίλια με μέγιστο 50κ ετησίως, σύνολο 750 ευρώ.
Η καλύτερη λύση είναι όταν λήξει ο ένας λογαριασμός σας να γίνει ενοποίηση με τον ενεργό.
Όχι. Με €15 μεταφέρεις όλα τα 50000 μίλια.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.426
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ακόμα τίποτα οι πόντοι από τις λεύκες συσκευές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.321
Μηνύματα
887.885
Μέλη
38.982
Νεότερο μέλος
panagiotis_skal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom