Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
H παλιά όχι έχει τους παλιούς όρους που πάνω από 2000€ το έτος κάνει απαλλαγή συνδρομής, εμένα μου το γράφει και καθε Γενάρη στο λογαριασμό.
Που ακριβώς το γράφει αυτο; Άνοιξα το λογαριασμό του Ιανουαρίου και δεν μπορώ να καταλάβω που αναγράφεται αυτό που λες
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εμενα δεν μου εγραψε ποτε απαλλαγη συνδρομης τοσα χρονια η δεν το προσεξα. Απλα δεν χρεωθηκε ποτε.
Όταν έκανα αίτηση το 2017 για την μπλε της Aegean μου είχε πει ο υπάλληλος στην Άλφα ότι δεν έχει συνδρομή
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.066
Που ακριβώς το γράφει αυτο; Άνοιξα το λογαριασμό του Ιανουαρίου και δεν μπορώ να καταλάβω που αναγράφεται αυτό που λες
Και σε μενα δεν εχει γινει ποτε χρεωση και αφαιρεση, θα το ειχα δει τοσα χρονια.
Αν ηταν χωρις χρεωση δια βιου θα το ελεγε οταν την παρελαβα και δεν το εγραφε. Εγραφε οτι εχει συνδρομη. Παρολα αυτα δεν χρεωθηκα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μπερδεύτηκα... Ποια ειναι η διαφορά μεταξύ της παλιάς μπλε και της απλής μπλε πιστωτικής;
Εκτός απο αυτο
4:3 η παλια μπλε, 4:4 η κανονικη.
Δεν έχει και συνδρομή. Ο αδερφός μου που την χρησιμοποιεί ελάχιστα δεν έχει χρεωθεί ποτέ συνδρομή
 

Pel

Member
Μηνύματα
753
Likes
3.813
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εγώ τότε έχω την παλιά μπλε. Η οποία αν κατάλαβα καλά, θεωρείται άλλο προϊόν από την premium και μπορείς να έχεις και τις δυο;
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Δεν είμαι σίγουρη αν εννοούμε το ίδιο, αλλά η παλιά μπλε όταν αντικατασταθεί, με την λήξη της, αντικαθίσταται με μπλε πάλι και δεν παίρνεις τίποτα από μίλια. Για αντικατάσταση πριν την λήξη προφανώς ισχύει ο,τι λέει η @Sassenach77 που το έκανε. Δηλαδή δεν γίνεται αντικατάσταση αλλά έκδοση νέας.
Αν ληξει η παλια ή αν την χασεις ή αν φθαρει και ζητησεις αντικατασταση, αντικαθισταται με την παλια. Απο εκει και περα συμφωνα με τους τρεχοντες ορους της Alpha που παρεθεσα, ο οποιοσδηποτε κατοχος παλιας καρτας που εκδοθηκε πριν την 1 Ιουνιου 2021 δικαιουται να ζητησει αντικατασταση της με καποια απο τις 2 καινουριες. Αυτο συμφωνα με τους ορους που ειναι αναρτημενοι στις ιστοσελιδες των Alpha - Aegean. Το τι ισχυει στην πραξη δεν το γνωριζω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.066
Απο εκει και περα συμφωνα με τους τρεχοντες ορους της Alpha που παρεθεσα, ο οποιοσδηποτε κατοχος παλιας καρτας που εκδοθηκε πριν την 1 Ιουνιου 2021 δικαιουται να ζητησει αντικατασταση της με καποια απο τις 2 καινουριες. Αυτο συμφωνα με τους ορους που ειναι αναρτημενοι στις ιστοσελιδες των Alpha - Aegean. Το τι ισχυει στην πραξη δεν το γνωριζω.
Θεωρειται αναβαθμιση
Γι αυτο δινει 3000 μιλια.
Αντικατασταση ειναι οταν χαθει η ληξει.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Δεν έχει και συνδρομή. Ο αδερφός μου που την χρησιμοποιεί ελάχιστα δεν έχει χρεωθεί ποτέ συνδρομή
Αυτο ισχυει ισως για τους πολυ παλιους κατοχους ή για οσους την απεκτησαν με καποιου τετοιου ειδους προσφορα. Εγω πληρωνα (και συνεχιζω να πληρωνω) 24 ευρω το χρονο.

Επισης η παλια μου Aegean Visa ληγει τον Ιουνιο και βλεπω τωρα στο app της Alpha οτι μου εχει σταλει η καινουρια απλη Aegean bonus η οποια εμφανιζεται προς ενεργοποιηση (και οχι η παλια η μπλε). Οταν την παραλαβω και ισχυει αυτο, θα τσεκαρω με την Alpha.

Edit: Τελικα το δευτερο δεν ισχυει, μου εχουν στειλει την απλη μπλε. Η αλλη που εμφανιζεται στο app ειναι αυτη που μου ειχαν στειλει και δεν ενεργοποιησα ποτε.

Θεωρειται αναβαθμιση
Γι αυτο δινει 3000 μιλια.
Αντικατασταση ειναι οταν χαθει η ληξει.
Σωστα, χρησιμοποιησα λαθος λεξη παρασυρομενος απο τους ορους που το αναγραφουν ως αντικατασταση! :)

H παλιά όχι έχει τους παλιούς όρους που πάνω από 2000€ το έτος κάνει απαλλαγή συνδρομής, εμένα μου το γράφει και καθε Γενάρη στο λογαριασμό.
Αυτο ισχυει και με τη δικη μου κι επειδη την χρησιμοποιω ελαχιστα πληρωνω τα 24 ευρω.
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αυτο ισχυει ισως για τους πολυ παλιους κατοχους ή για οσους την απεκτησαν με καποιου τετοιου ειδους προσφορα. Εγω πληρωνα (και συνεχιζω να πληρωνω) 24 ευρω το χρονο.
Το παράδειγμα του αδερφού μου δεν αποτελεί ουσιαστικά παράδειγμα οπότε το αφήνω. Εγώ χρησιμοποιούσα κατά κόρον τη δική μου κάρτα και δεν έχω πληρώσει ποτέ συνδρομή, ούτε έχει γίνει ποτέ κάποια ανάλογη χρεωπιστωση. Πρέπει να έχω κρατήσει τα αρχικά έγγραφα με την έκδοση της, οπότε θα τα κοιτάξω, γιατί μπορεί να έχεις δίκιο. Δεν σας αμφισβητώ απλά αναφέρω τα δικά μου δεδομένα.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Αυτή την εποχή ψάχνομαι και εγώ για την κάρτα.
Τα πρώτα που πρόσεξα είναι ότι μετά τον πρώτο χρόνο είναι 24€ εκτός αν κανείς αγορές των 2000€.
Με την απόκτηση παίρνεις 5000 μίλια.
Κάθε 1 μπόνους το κανείς 1 μίλι.
Απ οτι βλεπω στο forum, η ιδια τιμολογιακη πολιτικη ισχυει για τις παλιες Aegean Visa απο το μακρινο 2014...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom