Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.290
Το παράδειγμα του αδερφού μου δεν αποτελεί ουσιαστικά παράδειγμα οπότε το αφήνω. Εγώ χρησιμοποιούσα κατά κόρον τη δική μου κάρτα και δεν έχω πληρώσει ποτέ συνδρομή, ούτε έχει γίνει ποτέ κάποια ανάλογη χρεωπιστωση. Πρέπει να έχω κρατήσει τα αρχικά έγγραφα με την έκδοση της, οπότε θα τα κοιτάξω, γιατί μπορεί να έχεις δίκιο. Δεν σας αμφισβητώ απλά αναφέρω τα δικά μου δεδομένα.
Παρομοίως. Πρέπει να έχω την κάρτα από το 2004 χωρίς να είμαι σίγουρος. Έγινα μπλου μέλος και απέκτησα την πιστωτική ταυτόχρονα στο αεροδρόμιο άρα πρέπει να είναι 2004. Δεν πλήρωσα ποτέ συνδρομή. Αλλά ούτε και για μια άλλη που αιτήθηκε αργότερα μέλος της οικογένειας.
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Εκτός απο αυτο

Δεν έχει και συνδρομή. Ο αδερφός μου που την χρησιμοποιεί ελάχιστα δεν έχει χρεωθεί ποτέ συνδρομή
Ολα εξαρτώνται από τους όρους που έχει ο καθε πελάτης. Πχ εμενα σε δύο παλιές mastercard/visa έκανα αίτημα ακύρωσης πριν δεκα+ χρόνια και μου το άφησαν δωρεάν για πάντα. Στην aegean επειδή τη χρησιμοποιουσα δεν είχα ασχοληθεί και κάθε Γενάρη στην ανανέωση χωρις να βλέπω κάποια χρεωπιστωση έλεγε μήνυμα σε ένδειξη καλής συνεργασίας δε θα χρεωθείτε. Μια χρονιά τη πρώτη του covid που δεν έκανα χρήση όμως ήρθε το 25€. Φέτος πρώτη χρονιά ούτε μήνυμα ούτε τίποτα όμως στην επετειο. Λέω πάει με ξέχασαν...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ολα εξαρτώνται από τους όρους που έχει ο καθε πελάτης. Πχ εμενα σε δύο παλιές mastercard/visa έκανα αίτημα ακύρωσης πριν δεκα+ χρόνια και μου το άφησαν δωρεάν για πάντα. Στην aegean επειδή τη χρησιμοποιουσα δεν είχα ασχοληθεί και κάθε Γενάρη στην ανανέωση χωρις να βλέπω κάποια χρεωπιστωση έλεγε μήνυμα σε ένδειξη καλής συνεργασίας δε θα χρεωθείτε. Μια χρονιά τη πρώτη του covid που δεν έκανα χρήση όμως ήρθε το 25€.
Μόλις έψαξα τα κιτάπια μου. Στα χαρτιά που έχω απο το 2017 δεν αναγράφει τίποτα για συνδρομή, αλλά αν κρίνω απο τα έγγραφα που συνόδευαν την νέα κάρτα που έλαβα πριν λίγες μέρες, πάλι δεν αναγράφεται οτι έχει συνδρομή και ξέρω οτι έχει. Οπότε τα χαρτιά που υπέγραψα τότε για την έκδοση της κάρτας δεν τα έχω. Το μόνο σίγουρο είναι οτι όλο αυτόν τον καιρό χρησιμοποιούσα τη κάρτα για την αγορά των πάντων, ακόμα και για τσίχλες. Οπότε ακόμα και να είχε συνδρομή, εγώ δεν πλήρωνα τίποτα γιατί πληρούσα τις προϋποθέσεις για να μην πληρώνω. Πάντως η συνδρομή των 20€ ή 24€ ή 25€ που λέτε είναι υποφερτή για αυτά που μπορεί να προσφέρει σε κάποιους! Τέλος πάντων, ο καθένας κρίνει ανάλογα για τον εαυτό του!
Το άλλο δε με το μύνημα στον λογαριασμό που λες δεν το έχω δει ποτέ :rolleyes-80: και στους λογαριασμούς που μπορώ να δω (απο 06/2022 εως σημερα) δεν αναγράφεται σε κανέναν.

Λέω πάει με ξέχασαν...
:haha::haha::haha:
Σιγά να μην μας ξέχασαν! Όταν έρθει η ώρα μια χαρά μας θυμούνται...
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Παρομοίως. Πρέπει να έχω την κάρτα από το 2004 χωρίς να είμαι σίγουρος. Έγινα μπλου μέλος και απέκτησα την πιστωτική ταυτόχρονα στο αεροδρόμιο άρα πρέπει να είναι 2004. Δεν πλήρωσα ποτέ συνδρομή. Αλλά ούτε και για μια άλλη που αιτήθηκε αργότερα μέλος της οικογένειας.
Μπορεί και εγώ το 2017 να έκανα αίτηση όταν έτρεχε κάποια προσφορά. Πάντως θυμάμαι οτι δεν θα είχα συνδρομή. Τώρα αν τυχόν δεν θυμάμαι σωστά, λίγο έχει σημασία για μένα πλέον.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
7 μέρες και ακόμα δεν έχουν πιστωθεί οι πόντοι από τις λεύκες συσκευές και έχει γίνει μάλιστα και τηλεφωνική αίτηση.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ούτε σε μένα, αναμονή.
Δεν είναι θέμα υπομονής (οκ, δεν την έχω), απλά είναι σπαστικοί όσο δεν πάει. Τόσα χρόνια, την ίδια καθυστέρηση έχουν πάντα. Τουλάχιστον σ εμένα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μπήκαν τα BONUS από συσκευές ΚΑΙ ΔΕΝ μευατρποναι σε μίλια και μάλιστα αγορά έχει γίνει και με την Premium.

Τηλεφωνώ άμεσα και ενημερώνω.

Screenshot_20230526_122640_Chrome.jpg
Screenshot_20230526_122628_Bonus.jpg
 
Last edited by a moderator:

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Μπήκαν τα BONUS από συσκευές ΚΑΙ ΔΕΝ μευατρποναι σε μίλια και μάλιστα αγορά έχει γίνει και με την Premium.

Τηλεφωνώ άμεσα και ενημερώνω.
Πολύ περίεργο κ άδικο αν δεν έχει γίνει λάθος - αλλά μέλη ανέφεραν ότι με αγορά πχ κινητού οι έξτρα πόντοι ήταν κανονικά μετατρέψιμοι σε μίλια
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.461
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
@Thanos92 κάνε μια προσπάθεια απο την ιστοσελίδα
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πολύ περίεργο κ άδικο αν δεν έχει γίνει λάθος - αλλά μέλη ανέφεραν ότι με αγορά πχ κινητού οι έξτρα πόντοι ήταν κανονικά μετατρέψιμοι σε μίλια
@Thanos92 κάνε μια προσπάθεια απο την ιστοσελίδα
Τίποτα και από εκεί. Το βλέπουν λέει και θα με ενημερώσουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom