Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

tatooine

Member
Μηνύματα
1.495
Likes
5.475
Δεν χρειάζεται να πάρεις τηλέφωνο, εδώ είναι οι όροι:
Ενδέχεται να μπαίνουν κανονικά οι πόντοι ΔΟΥ ΟΤΑ και άλλα, από πληρωμές λογαριασμών με κάρτα σε συνεργαζόμενα καταστήματα που εισπράττουν λογαριασμούς. Η τράπεζα δεν ξέρει ακριβώς τι είδος συναλλαγής έγινε, άρα πιστώνει τους πόντους. Μια σκέψη έκανα δεν είμαι σίγουρος. Ίσως πρέπει να το δοκιμάσω κάποια στιγμή με ένα μικροποσό.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
304
Likes
208
Ερώτηση.... Από επιπλέον πόντοι όπως πχ αγόρασε το τάδε προϊόν και πάρε έξτρα 10.000 πόντους, οι πόντοι αυτοί μετατρέπονται σε μίλια έτσι?
 

Яна

Member
Μηνύματα
264
Likes
290
Τουλάχιστον η εφορία και το δημόσιο γίνονται πόντοι με την κάρτα αυτή ; να τους εξαργυρώσω πουθενά αλλού δεν πειράζει.
Όχι, δεν δίνουν. Ο μόνος τρόπος για να σώσουν είναι να πληρώσεις στο ταχυδρομείο (π.χ..τσ τέλη).
 

topmar

Member
Μηνύματα
40
Likes
65
Καλημέρα σε όλους σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας εάν με συμφέρει να βγάλω την Aegean Bonus Visa, γιατί εάν πρόσεξα καλά, δεν είναι συνεργαζόμενες εταιρείες ο Σκλαβενίτης (μεγαλύτερο έξοδο μηνός) και η Shell, από τα οποία ψωνίζω.

Κάποια γνώμη;
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
329
Likes
2.309
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Καλημέρα σε όλους σας.

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας εάν με συμφέρει να βγάλω την Aegean Bonus Visa, γιατί εάν πρόσεξα καλά, δεν είναι συνεργαζόμενες εταιρείες ο Σκλαβενίτης (μεγαλύτερο έξοδο μηνός) και η Shell, από τα οποία ψωνίζω.

Κάποια γνώμη;
Θα σας απαντήσω έχοντας την κάρτα μιάμιση βδομάδα και χωρίς να ψωνίζω από κανένα μεγάλο συνεργάτη ( δεν έχουμε ΑΒ και BP κοντά και ούτε έχω κάποια σύνδεση στην Vodafone) , με διάφορα έξοδα που έχω πληρώσει τις τελευταίες μέρες έχω μαζέψει γύρω στους 300 πόντους το οποίο μεταφράζεται σε 300 μίλια τη δεδομένη στιγμή. Γενικά πιστεύω πως με συμφέρει πολύ αυτή η κάρτα. Και πάλι σας ξαναλέω μέχρι στιγμής έχοντας την μόνο μιάμιση εβδομάδα.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
329
Likes
2.309
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Ενδέχεται να μπαίνουν κανονικά οι πόντοι ΔΟΥ ΟΤΑ και άλλα, από πληρωμές λογαριασμών με κάρτα σε συνεργαζόμενα καταστήματα που εισπράττουν λογαριασμούς. Η τράπεζα δεν ξέρει ακριβώς τι είδος συναλλαγής έγινε, άρα πιστώνει τους πόντους. Μια σκέψη έκανα δεν είμαι σίγουρος. Ίσως πρέπει να το δοκιμάσω κάποια στιγμή με ένα μικροποσό.
Όχι, δεν δίνουν. Ο μόνος τρόπος για να σώσουν είναι να πληρώσεις στο ταχυδρομείο (π.χ..τσ τέλη).
Πράγματι έκανα μια δοκιμή την Δευτέρα και όντως παίρνεις τους πόντους της συναλλαγής αν πληρώσεις στα ΕΛΤΑ την εφορία! Ευχαριστώ που μου το είπατε !
Οι οποίοι πόντοι μετατρέπονται κανονικά σε μίλια όπως είδα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.411
Πράγματι έκανα μια δοκιμή την Δευτέρα και όντως παίρνεις τους πόντους της συναλλαγής αν πληρώσεις στα ΕΛΤΑ την εφορία! Ευχαριστώ που μου το είπατε !
Οι οποίοι πόντοι μετατρέπονται κανονικά σε μίλια όπως είδα.
Επειδη μπηκες γερα, πολυ συντομα θα πιασεις το οριο μετατροπης 15.000 και θα κολλησεις.
Πρεπει να πας για πιστωτικη εν καιρω.
Επισης μαζευω μιλια απο Attica και Marks and Spencer οταν δειχνω την φωτογραφια της εφαρμογης Miles and Bonus. Αυτος ειναι ο δευτερος τροπος να γεμιζεις τον κουβα με μιλια χωρις χρηση καρτας. Ετσι παρακαμπτεις λιγο το μικρο οριο των 15.000 bonus.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.495
Likes
5.475
Αξίζει να αναφερθεί πως το ΣΚ που μας πέρασε έκλεισε και η τελευταία τρύπα με δυνατότητα μετατροπής πόντων, που ήταν η χρεωστική. Τουλάχιστον σε μένα.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
329
Likes
2.309
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Επειδη μπηκες γερα, πολυ συντομα θα πιασεις το οριο μετατροπης 15.000 και θα κολλησεις.
Πρεπει να πας για πιστωτικη εν καιρω.
Επισης μαζευω μιλια απο Attica και Marks and Spencer οταν δειχνω την φωτογραφια της εφαρμογης Miles and Bonus. Αυτος ειναι ο δευτερος τροπος να γεμιζεις τον κουβα με μιλια χωρις χρηση καρτας.
Την πιστωτική έβγαλα κατευθείαν , πριν 20 μέρες δεν είχα καν λογαριασμό στην Άλφα για να καταλάβετε :haha:
Μένω σε νησί δεν έχουμε εδώ τέτοια , οριακά μια BP έχουμε που θα ελέγξω σύντομα αν τετραπλασιάζει τους πόντους!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.411
Την πιστωτική έβγαλα κατευθείαν , πριν 20 μέρες δεν είχα καν λογαριασμό στην Άλφα για να καταλάβετε :haha:
Μένω σε νησί δεν έχουμε εδώ τέτοια , οριακά μια BP έχουμε που θα ελέγξω σύντομα αν τετραπλασιάζει τους πόντους!
O Χοντος και το Αττικα στελνουν ο,τι θες και 4πλασιαζουν :D. Επισης συνεργαζομενα διαδικτυακα φαρμακεια ×4.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom