Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Είμαι κάτοχος απλής πιστωτικής aegean bonus visa και θέλω να κάνω αίτηση για την premium. Επειδή με το φτωχό μου το μυαλό😁 Δεν μπορώ να καταλάβω πως θα δουλέψει το "1+1" εισιτήριο, μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει?🙂
Δηλαδή, θέλω να κλείσω ένα εισιτήριο για Νέα Υόρκη με εξαργύρωση μιλίων, μπορώ να πάρω άλλο ένα δώρο ή αυτό ισχύει μόνο σε εσωτερικού ή κοντινών εξωτερικού?
Ευχαριστώ πολύ!!!
Το 1+1 ειναι ουσιαστικα μια εκπτωση 50% με τον επιπλεον περιορισμο οτι πρεπει να ειναι 2 επιβατες στην κρατηση. Η εκπτωση ισχυει στο ναυλο και οχι στους φορους. Προφανως για να παρεις το μαξιμουμ μπενεφιτ καλο θα ηταν να εξαργυρωθει σε καποια ακριβη πτηση εξωτερικου. Δεν υπαρχουν black-out periods και ισχυει για ενα ετος. Μπορεις μονο στο δικτυο της Aegean/Olympic Air.
 

Georgina21

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Πόσο καιρό κάνατε για να παραλάβετε την φυσική κάρτα?Σας ήρθε στο ταχυδρομείο ή σε κάποιο κατάστημα της alpha?
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Ταχυδρομείο, νόμιζω ~15 μέρες απο την στιγμή που φανηκε στο ebanking, φυσικά ειναι και θέμα ταχυδρομείου/ταχυδρόμου ποτε θα την φέρει..
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Πόσο καιρό κάνατε για να παραλάβετε την φυσική κάρτα?Σας ήρθε στο ταχυδρομείο ή σε κάποιο κατάστημα της alpha?
10 μέρες μετά την ηλεκτρονική αίτηση μου και αύριο θα μου φέρει courier να υπογράψω το συμβόλαιο με την Alpha για την νέα μου κάρτα Aegean visa.
Μου έκανε εντύπωση ο μεγαλος χρόνος γιατί έχω ήδη 2 άλλες κάρτες της τράπεζας και
λογαριασμό μισθοδοσίας εδώ και 22 χρόνια.
Πίστευα ότι θα ήταν πιο γρήγορη η διαδικασία αλλά διαψεύστηκα...
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Δεν μου λέτε.... Όταν παίρνεις τηλέφωνο για να κάνει δόσεις μια αγορά εισητηριων.... Πόσες μέρες μετά γίνεται η δοσοποιηση? Το έχει κάνει κανείς σαν διαδικασία?
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Το 1+1 ειναι ουσιαστικα μια εκπτωση 50% με τον επιπλεον περιορισμο οτι πρεπει να ειναι 2 επιβατες στην κρατηση. Η εκπτωση ισχυει στο ναυλο και οχι στους φορους. Προφανως για να παρεις το μαξιμουμ μπενεφιτ καλο θα ηταν να εξαργυρωθει σε καποια ακριβη πτηση εξωτερικου. Δεν υπαρχουν black-out periods και ισχυει για ενα ετος. Μπορεις μονο στο δικτυο της Aegean/Olympic Air.
Το 1+1 ειναι ουσιαστικα μια εκπτωση 50% με τον επιπλεον περιορισμο οτι πρεπει να ειναι 2 επιβατες στην κρατηση. Η εκπτωση ισχυει στο ναυλο και οχι στους φορους. Προφανως για να παρεις το μαξιμουμ μπενεφιτ καλο θα ηταν να εξαργυρωθει σε καποια ακριβη πτηση εξωτερικου. Δεν υπαρχουν black-out periods και ισχυει για ενα ετος. Μπορεις μονο στο δικτυο της Aegean/Olympic Air.
Δυστυχώς οχι
Δεν ισχύει για εξαργύρωση μιλίων.
Μόνο για αγορά κανονικού.
Terms and Conditions
The Coupon Number is the promotional code that can be used by the Aegean Bonus Visa Premium cardholder, for an 1+1 Free Ticket.
The promotional code is valid for bookings until the date that is indicated on the coupon.
The promotional code applies to reservations involving domestic or international flights operated exclusively by the AEGEAN and Olympic Air network.
The promotional code is valid exclusively for bookings made via aegeanair.com, olympicair.com and the AEGEAN App.
The use of the offer for an 1+1 Free Ticket will be made exclusively using the promotional code, as long as the member enters the promotional code in the dedicated “promotional code” field that appears on the booking form and the Miles+Bonus Member ID of the Aegean Bonus Visa Premium holder has been filled in when booking.
The promotional code cannot be used when redeeming miles to buy a ticket.
The promotional code is valid only for transactions in euro (€).
The promotional code can only be used by the Aegean Bonus Visa Premium cardholder and not by any other Miles+Bonus member.
Only one promotional code can be used for each booking and is applicable only when 2 passengers are under the same booking.
In case the number of passengers is one or more than two, the discount code will not apply.
The promotional code can only be used once and is linked to the Miles+Bonus Member ID of the Aegean Bonus Visa Premium cardholder.
The promotional code is not exchangeable for money.
The discount applies to the fare and not to the total value of the ticket.
The discount applies to member’s ticket who is the cardholder of the Aegean Bonus Visa Premium card.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
11 κιλα η εσωτερικη μοναδα, μαζι με κατι φωτοτυπιες για πεταμα εβγαλα ενα εισιτηριο Ευρωπη με 50%
Εν τω μεταξυ εβγαλα αλλα 3 εισιτηρια με μιλια με μια αγορα των 300 ευρω.
@tatooine τι λες, αξιζει να πληρωνουμε αερα κοπανιστο 1+1 για συνδρομη στην Aegean?
 
Last edited by a moderator:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Την εξωτερικη τη χαρισα στον ψυκτικο.
11 κιλα η εσωτερικη μοναδα, μαζι με κατι φωτοτυπιες για πεταμα εβγαλα ενα εισιτηριο Ευρωπη με 50%
Εν τω μεταξυ εβγαλα αλλα 3 εισιτηρια με μιλια με μια αγορα των 300 ευρω.
@tatooine τι λες, αξιζει να πληρωνουμε αερα κοπανιστο 1+1 για συνδρομη στην Aegean?
Φυσικά όπως βολεύει τον καθένα.
Βγάλαμε 4 εισιτήρια μπίζνες χρησιμοποιώντας τα δυο κουπόνια 50/50 από τις κάρτες, δεν πληρώσαμε μια. Πλήρωσαν οι φίλοι που ήρθαν μαζί μας τα δικά τους ολόκληρα εισιτήρια που περιελάμβαναν και τα δικά μας. Είναι ωραίο να ταξιδεύεις κυριολεκτικά τζάμπα.
Συν τα μίλια από την αγορά και το ταξίδι μην το ξεχνάμε αυτό.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Την εξωτερικη τη χαρισα στον ψυκτικο.
11 κιλα η εσωτερικη μοναδα, μαζι με κατι φωτοτυπιες για πεταμα εβγαλα ενα εισιτηριο Ευρωπη με 50%
Εν τω μεταξυ εβγαλα αλλα 3 εισιτηρια με μιλια με μια αγορα των 300 ευρω.
@tatooine τι λες, αξιζει να πληρωνουμε αερα κοπανιστο 1+1 για συνδρομη στην Aegean?
Bρε @paefstra o @tatooine και καθε tatooine που θέλει να χρησιμοποιεί εταιρείες της *Α για διηπειρωτικά ταξίδια θέλει πολλά μίλια κι όχι bonus.... είναι σχεδόν μονόδρομος λοιπόν η Premium.
Πραγματικά όπως βολεύει τον καθένα.... αλλά μην κρίνουμε από τις ανάγκες τις δικές μας και τον δικό μας τρόπο ταξιδεύειν τους άλλους..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Bρε @paefstra o @tatooine και καθε tatooine που θέλει να χρησιμοποιεί εταιρείες της *Α για διηπειρωτικά ταξίδια θέλει πολλά μίλια κι όχι bonus.... είναι σχεδόν μονόδρομος λοιπόν η Premium.
Πραγματικά όπως βολεύει τον καθένα.... αλλά μην κρίνουμε από τις ανάγκες τις δικές μας και τον δικό μας τρόπο ταξιδεύειν τους άλλους..
Κι εγω θελω πολλα (και βγαζω πολλα) γιατι βγαζω για περισσοτερα ατομα. Ενα διηπειρωτικο ειναι 3 Ευρωπαικα για 2 ατομα.
Αλλα πιστευω οτι και 1 ευρω στον Κωτσο φερνει μεγαλυτερο κερδος και εδω μιλαμε ελευθερα, εξαλλου τον τσιγκλαω καλοπροαιρετα. Μαλιστα μου φαινεται θλιβερη η εξαρτηση απο τον Κωτσοβολο και ισως και κακος οιωνος για το μελλον, αλλα αυτη ειναι η κατασταση τωρα τελευταια. ΑΝ ο Κωτσοβολος ανοιξει την πορτα της εξοδου, θα παω στο team @tatooine κι εγω φυσικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom