Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

GTS

Member
Μηνύματα
6.837
Likes
18.879
Ούτε εμένα ακόμα, αλλά παρατήρησα γενικά ότι δεν γίνεται πίστωση τη τελευταία Κυριακή κάθε μήνα, παρά λίγες μέρες μετά.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Είναι ιδέα μου ή ο τρόπος με τον οποίο γίνεται η μεταφορά bonus πόντων από την AmEx κάρτα στην Aegean Bonus Visa έχει αλλάξει τους τελευταίους μήνες; Τα προηγούμενα χρόνια είχα πάγια εντολή και η μετατροπή γινόταν αυτόματα κάθε τέλος του μήνα. Μετά το άλλαξα για να δω μήπως με βόλευε να έχω και κάποιους πόντους διαθέσιμους για άλλες προσφορές και εδώ και ένα τρίμηνο περίπου βρίσκω όλο και πιο δύσκολο να κάνω την μετατροπή καταλήγοντας μετά από ώρες στο τηλέφωνο να μιλάω σε αυτόματο σύστημα. Μήπως υπάρχει κάποιος πιο απλός τρόπος (π.χ. ηλεκτρονικά), γνωρίζει κανείς;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
μεταφορα ποντων απο καρτα σε καρτα γινεται απο το web banking. απο 3/12 δεν υφισταται πλεον μεταφορα εφοσον θα υπαρχει ενιαιος μπονους λογαριασμος. αν εχεις ποντους που ληγουν κανε το τωρα, γιατι ειναι η τελευταια σου ευκαιρια να τους ανανεωσεις.
 

pan82

Member
Μηνύματα
640
Likes
794
Αν και για ασφάλεια μετέφερα ότι πόντους είχα στην aegean visa σήμερα μίλησα με άλφα και ρωτήσα αν θα μπορώ να μεταφέρω πόντους από την amex μου πλέον για για μετατροπή σε μίλια όπως έκανα μέχρι τώρα και η βεβαίωσε ότι πλέον από 3/12 η διαδικασία απλοποιείται και θα μπορώ πλέον απευθειας να κάνω και τους πόντους από amex απευθείας μίλια. Μάλιστα μου διευκρινίσε ότι αυτό όταν παίρνω Aegean και ζηταω εγώ μετατροπή θα βλέπουν όλους τους πόντους ενω αν έχω πάγια εντολή εκεί θα μετατρέπονται μόνο οι πόντοι που συλλέγονται από την Aegean αποκλειστικά. Τι να πω τρεις μέρες πρίν αν δε ξέρουν και λένε βλακείες ελεος
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Αν και για ασφάλεια μετέφερα ότι πόντους είχα στην aegean visa σήμερα μίλησα με άλφα και ρωτήσα αν θα μπορώ να μεταφέρω πόντους από την amex μου πλέον για για μετατροπή σε μίλια όπως έκανα μέχρι τώρα και η βεβαίωσε ότι πλέον από 3/12 η διαδικασία απλοποιείται και θα μπορώ πλέον απευθειας να κάνω και τους πόντους από amex απευθείας μίλια. Μάλιστα μου διευκρινίσε ότι αυτό όταν παίρνω Aegean και ζηταω εγώ μετατροπή θα βλέπουν όλους τους πόντους ενω αν έχω πάγια εντολή εκεί θα μετατρέπονται μόνο οι πόντοι που συλλέγονται από την Aegean αποκλειστικά. Τι να πω τρεις μέρες πρίν αν δε ξέρουν και λένε βλακείες ελεος
ακριβως ετσι ειναι :) αν εχεις παγια μετατρεπονται μονο οι aegean ποντοι και ο,τι αλλο θες να μεταφερεις ενημερωνεις χωρις να χρειαζεται να κανεις πρωτα μεταφορα σε aegean, αφου ο λογαριασμος ειναι ενας πλεον
 

pan82

Member
Μηνύματα
640
Likes
794
ακριβως ετσι ειναι :) αν εχεις παγια μετατρεπονται μονο οι aegean ποντοι και ο,τι αλλο θες να μεταφερεις ενημερωνεις χωρις να χρειαζεται να κανεις πρωτα μεταφορα σε aegean, αφου ο λογαριασμος ειναι ενας πλεον
Πολύ ιδανικο ομολογώ τόσο που δε το πιστεύεις ότι θα γίνεται... Άρα πλέον οι διπλοί πόντοι γίνονται μίλια απευθείας χωρίς καν μεταφορά. Απλά τέλειο!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.165
Likes
41.533
Απαντηση της Alpha Bank Bonus στο facebook σημερα στις επιμονες ερωτησεις πελατων για το πως θα γινεται η μετατροπη των ποντων αλλων καρτων και της Aegean Bonus Visa σε μιλια. Υπαρχει σχετικος εκνευρισμος στους διαλογους γιατι δεν ειναι δυνατον να ξερεις πια ποσοι ποντοι μαζευτηκαν απο τις αλλες καρτες στον ενιαιο λογαριασμο
"Θα πρέπει να έχετε Aegean Bonus Visa και να αιτηθείτε στην Aegean την μετατροπή των Bonus πόντων σας σε μίλια. Οι Βonus Πόντοι που θα βλέπει η Aegean στην τηλεφωνική μετατροπή τους θα είναι όλοι οι πόντοι του My Bonus Λογαριασμού σας και εσείς θα επιλέγετε πόσους θα μετατρέψετε σε μίλια. Όπως απαντήσαμε και σε άλλους χρήστες αυτόματα μια φορά το μήνα θα μετατρέπονται σε μίλια μόνο οι πόντοι που συλλέχθηκαν με την Aegean Bonus Visa κάρτα σας"

Συνπως για τη μετατροπη ποντων απο αλλες καρτες τωρα πια θελει τηλεφωνο παλι...
https://www.facebook.com/alphabankb...LeweaxbebAb16t9D81ZDP694t3wUgu70ZQdWA&fref=nf
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.095
Likes
1.711
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Να υποθέσω ότι συνεχίζει να ισχύει η μεταφορά πόντων σε άλλους ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.107
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom