Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.428
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κατα την έκδοση της κάρτας είχα ζητήσει να μην μετατρέπονται αυτόματα σε μίλια και τη μετατροπή την έκανα μέχρι τώρα τηλεφωνικά όποτε ήθελα. Νομίζω οτι αυτό μπορεί να αλλάξει όποτε θέλει ο κάτοχος αν το ζητήσει. Δεν έχω κάνει ποτέ αλλαγή όμως.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.428
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχω μαζέψει 19000 και κάτι ψιλά bonus πόντους με την aegean bonus visa. Θέλω να τα μετατρέψω σε μίλια. Από ότι είδα γίνεται και μέσω του σάιτ της Ετζίαν. Το θέμα είναι ότι εκεί μου δίνεται η δυνατότητα μόνο για 16000 (και κάτι ψιλά). Ξέρει κανείς γιατί?
Οι πόντοι που δεν μετατρέπονται μάλλον δεν έχουν συλλεχθεί με την Aegean visa.

Ναι λήγουν και σύμφωνα με το σαιτ της Αλφα ενημερώνεσαι μέσω του λογαριασμού της κάρτας για τον αριθμό των πόντων που πρόκειται να λήξουν, τουλάχιστον ένα μήνα πριν από την ημερομηνία λήξης τους.
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Οι πόντοι που δεν μετατρέπονται μάλλον δεν έχουν συλλεχθεί με την Aegean visa.

Ναι λήγουν και σύμφωνα με το σαιτ της Αλφα ενημερώνεσαι μέσω του λογαριασμού της κάρτας για τον αριθμό των πόντων που πρόκειται να λήξουν, τουλάχιστον ένα μήνα πριν από την ημερομηνία λήξης τους.
Kάτι άλλο πρέπει να παίζει γιατί πιο πάνω ανέφερε φίλος ότι δεν έχει άλλη bonus κάρτα. Και από περιέργεια κοίταξα και σε μένα μου βγάζει κάπου στους 16000 ενώ έχω μήνυμα της alpha τέλη Οκτώβρη οι διαθέσιμοι για εξαργύρωση πόντων στην aegean είναι κάπου στους 48000
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.428
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Kάτι άλλο πρέπει να παίζει γιατί πιο πάνω ανέφερε φίλος ότι δεν έχει άλλη bonus κάρτα. Και από περιέργεια κοίταξα και σε μένα μου βγάζει κάπου στους 16000 ενώ έχω μήνυμα της alpha τέλη Οκτώβρη οι διαθέσιμοι για εξαργύρωση πόντων στην aegean είναι κάπου στους 48000
Μήπως έχετε κάποια χρεωστική που κάνετε συναλλαγές και μπορείτε να συλλέγετε και πόντους με αυτή; Δεν ξέρω....εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό.
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Μήπως έχετε κάποια χρεωστική που κάνετε συναλλαγές και μπορείτε να συλλέγετε και πόντους με αυτή; Δεν ξέρω....εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό.
Εγώ έχω και άλλες κάρτες και δε μου έχει συμβεί ποτέ τόσα χρόνια αλλά το αναφέρω γιατί είναι παράλογο αφού τέλη οκτώβρη είχα ενημερωτικό από alpha για 48000 πόντους χωρίς να έχω ξοδέψει ούτε έναν τώρα να είμαι στους 16000 και για να το λένε πολλοί κάποια βλακεία έχει γίνει τώρα με το online.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
@James @pan82 χωρίς να είμαι σίγουρη ότι αυτός είναι ο λόγος, σύμφωνα με τους όρους η μετατροπή γίνεται μόνο σε πολλαπλάσια του 4.. δείτε στη φωτο το ν.3..υποθέσεις κάνω βέβαια αλλά θα σας έλεγα ή να επιμένετε να το κάνετε τηλεφωνικά ή να δώσετε πάγια εντολή αν δε χρησιμοποιείτε αλλιώς τους πόντους. Α, κ @James σίγουρα με τηλ στην άλφα γίνεται η μετατροπή; όχι στην aegean; γιατί εκεί θα βρεις κάποιον σίγουρα πιστεύω

20210419_203615.jpg
 
Last edited:

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
σίγουρα με τηλ στην άλφα γίνεται η μετατροπή; όχι στην aegean;
Χμ. Δεν το έχω ξανακάνει! Λες να δοκιμάσω aegean? Θα το κάνω και αυτό.

Τώρα για τα άλλα μίλια κάθισα και το σκέφτηκα. Είχα πληρώσει πριν καιρό δύο καφέδες με την χρεωστική της άλφα, η οποία εκδόθηκε μαζί με τη βίζα. Επειδή ήταν η πρώτη της χρήση, πήρα 2000 μίλια (μην ήταν και παραπάνω). Άρα πλησιάζω στη διαφορά και υποπτεύομαι μήπως αυτά δεν μετράνε, γιατί τα συγκέντρωσα με τη χρεωστική (άλφα πάντως) και όχι την πιστωτική...
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Χμ. Δεν το έχω ξανακάνει! Λες να δοκιμάσω aegean? Θα το κάνω και αυτό.

Τώρα για τα άλλα μίλια κάθισα και το σκέφτηκα. Είχα πληρώσει πριν καιρό δύο καφέδες με την χρεωστική της άλφα, η οποία εκδόθηκε μαζί με τη βίζα. Επειδή ήταν η πρώτη της χρήση, πήρα 2000 μίλια (μην ήταν και παραπάνω). Άρα πλησιάζω στη διαφορά και υποπτεύομαι μήπως αυτά δεν μετράνε, γιατί τα συγκέντρωσα με τη χρεωστική (άλφα πάντως) και όχι την πιστωτική...
Στην aegean παίρνεις για τη μετατροπή όχι στην αλφα και στο κάνουν επιτόπου αλλα τώρα η προσφορά για τα extra μίλια είναι μονο μέσω της εφαρμογής
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ρε συ @pan82 μάλλον είμαι εντελώς χαζός και δεν το βρίσκω από την εφαρμοφή. Δε δε δε ξέρω.

Αν μου πεις το path, θα σε ευχαριστώ για πάντα. Μέχρι και Σάμο σε φιλοξενώ!
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Ρε συ @pan82 μάλλον είμαι εντελώς χαζός και δεν το βρίσκω από την εφαρμοφή. Δε δε δε ξέρω.

Αν μου πεις το path, θα σε ευχαριστώ για πάντα. Μέχρι και Σάμο σε φιλοξενώ!
Εμ δε μου το λεγες δύο χρόνια πριν που ήρθα στο πανέμορφο νησί σου...
Αν μπεις στην εφαρμογή και πας miles and bonus και μετά ο λογαριασμός μου και πας τέρμα κάτω λεει η aegean bonus visa μου και από κάτω έχει επιλογή μετατροπή bonus πόντων σε μιλια.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ατύχησες!!

Αυτό το ξέρω, εννοούσα αν πρέπει να βρω κάπου την προσφορά των έξτρα μιλίων.
Ή απλά θα πάρω το μπόνους απλά μετατρέποντας τα μίλια?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.386
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom